ROK SZKOLNY  2008/2009

W bieżącym roku szkolnym dzieci i młodzież szkoły podstawowej i gimnazjum także dzieci z oddziału "0" korzystające ze świetlicy szkolnej mogły rozwijać swoje umiejętności plastyczne oraz własną inwencję twórczą i kreatywność. Uczyły się, że z odpadów pozornie już niepotrzebnych można zrobić piękne rzeczy.
Wspólnie z panią Beatą Milanowską doradcą metodycznym pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej  uczniowie wykonali 14 obrazów  stanowiących jeden cykl tematyczny   pod wspólnym hasłem ”Cztery pory roku”. Obrazy zostały wykonane z resztek  kolorowej, samoprzylepnej folii reklamowej, będącej odpadem produkcyjnym.
Obrazy zdobią teraz świetlicę szkolną i są  zarazem elementem edukacyjnym.

GALERIA PRAC

W obchody Światowego Dnia Zdrowia włączyła się  świetlica szkolna. Pani Beata Milanowska doradca metodyczny pedagogiki opiekuńczo - wychowawczej oraz  szkolna pielęgniarka Pani Ewa Czarnojańczyk zorganizowały w tym dniu cykl zajęć propagujących zdrowy styl życia.

Były to:
  • gazetki okolicznościowe  wykonane przez uczniów gimnazjum i dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej,
  • pogadanki tematyczne na temat zasad zdrowego stylu życia
  • oglądanie filmów edukacyjnych o tematyce prozdrowotnej,
  • gry i zabawy edukacyjne, relaksacyjne i ogólnorozwojowe,
  • czytanie komiksów o tematyce prozdrowotnej,
  • konkurs plastyczny

GALERIA PRAC

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi wychowawcy świetlicy zorganizowali kiermasz świąteczny. Na kiermaszu tym znalazły się ozdoby wielkanocne wykonane z bibuły i kolorowego papieru - baranki wielkanocne, kurczaczki, kolorowe kartki świąteczne oraz ciekawe pisanki występujące samodzielnie lub tworzące piękne kompozycje, Wykonane ozdoby cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów jak i grona pedagogicznego.

WIELKANOC

- KARTKI

WIOSNA

GALERIA PRAC

Po zakończeniu ferii zimowych wychowawcy świetlicy kontynuują prowadzenie zajęć ze Świetlikami. Różnorodność metod i form pracy oraz ciekawe pomoce dydaktyczne rozwijają poznawczą i twórczą aktywność dzieci, rozbudzają ich wyobraźnię oraz kształtują logiczne myślenie. Podczas zajęć świetlicowych, które zgodnie z naszą dewizą mają wartość pracy a postać zabawy panuje miła i przyjazna atmosfera oraz duże zaangażowanie zarówno ze strony dzieci jak i nauczycieli.

ŚWIETLIKI

GALERIA PRAC

1 Października 2008r. świetlica naszej szkoły już po raz drugi rozpoczęła akcję "szklanka mleka dla każdego ucznia" realizowaną w ramach programu "dopłata do spożycia mleka i przetworów mlecznych w placówkach oświatowych" finansowanego z budżetu Unii Europejskiej.
W ramach tej akcji każdy chętny uczeń szkoły podstawowej otrzymuje codziennie bezpłatnie kartonik świeżego mleka. Natomiast chętni uczniowie gimnazjum piją mleko za dopłatą w wysokości 55 groszy dziennie /czyli za kartonik/.
Akcja cieszy się w szkole dużą popularnością. Uczestniczy w niej 158 uczniów szkoły podstawowej i 48 uczniów gimnazjum.
Drogi rodzicu!
Jeśli chcesz, aby twoje dziecko wypijało codziennie bezpłatnie w szkole świeże mleko, zgłoś się do kierownika świetlicy pani Anny Pastuch, która jest inicjatorem i koordynatorem akcji.

SZKLANKA MLEKA

JESIEŃ
ZIMA

ROK SZKOLNY  2007/2008
GALERIA PRAC

ZOSTAŃ MAŁYM MIKOŁAJEM !!!
    W miesiącu grudniu nasza świetlica zorganizowała wśród uczniów zbiórkę książek, bajek, gier, maskotek, zabawek dla dzieci objętych opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawierciu - Kromołowie w ramach szkolnej akcji "Zostań Małym Mikołajem".
    Wielu naszych uczniów przyniosło ze swoich domów rzeczy, którymi chcieli podzielić się ze swoimi rówieśnikami, okazując tym samym wielkie serce. Podarunki te zostały przekazne dla dzieci na ręce pracowników MOPS.