ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

19 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

 

WIZYTA W STRAŻY

7 czerwca 2019

 

TYDZIEŃ  WYCIECZKOWY

maj 2019

 

TYDZIEŃ ZDROWIA

czerwiec  2019

Tegoroczny tydzień zdrowia w klasach młodszych przebiegał w radosnej, wiosennej atmosferze.  Uczniowie mieli do wykonania pięć zadań.  Pierwszym zadaniem było rozwiązywanie zagadek i rebusów na czas. Zwyciężyła klasa 2b. Owocowe nagrody bardzo wszystkim smakowały. Drugie zadanie miało na celu, przybliżenie dzieciom konsekwencji złego odżywiania się, poprzez podział produktów spożywczych na zdrowe i te szkodliwe. Trzeciego dnia dzieci zapoznały się z egzotycznymi owocami - wysłuchały krótkich ciekawostek i pokolorowały rysunki owoców. Kolejnym zdaniem była krzyżówka, którą wszystkie klasy rozwiązały bez najmniejszych problemów. W nagrodę dzieci otrzymały soki owocowe. Podsumowaniem naszej akcji było piąte zadanie. Uczniowie zamienili się na chwilę w kucharzy i przyrządzali kolorowe, zdrowe i smaczne kanapki. Wiedza i umiejętności uczniów zdobyte podczas realizacji tego projektu przyniosą oczekiwane efekty, gdyż wszyscy dobrze wiemy, iż zdrowie jest najważniejszą i bezcenną wartością w życiu każdego człowieka.

 

DZIEŃ MAMY I TATY

26  maja 2019

 

 

 

 

MISTRZ ŁAMIGŁOWA

24 maja 2019

 

EGZAMINY

kwiecień 2019

 

ZAJĘCIA MUZYCZNO - RUCHOWE

23 marca 2019

 

WIOSENNE PODCHODY

22 marca 2019

 

DZIEŃ CYTRUSÓW

21 marca 2019

 

POWITANIE WIOSNY

21 marca 2019

 

WARSZTATY PRZYRODNICZE

  11 marca 2019

 

DZIEŃ KOBIET

 8 marca 2019

 

PIŻAMA PARTY

1 marca 2019

 

FERIE ZIMOWE

luty 2019

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

8 lutego 2019

 

 

6 lutego 2019

 

PINGWIN WESOŁY

6 lutego 2019

 

„Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”

 18 grudnia 2018 roku uczniowie klas młodszych wzięli udział w akcji edukacyjnej „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze” organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia i Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Punktualnie o godzinie 10:00 uczniowie zgromadzeni w sali gimnastycznej, rozpoczęli kolorowanie obrazka z wizerunkiem policyjnej maskotki „Sznupka”. Celem akcji oprócz zwiększenia świadomości i poziomu bezpieczeństwa na drodze najmłodszych, było również ustanow...

 

Warsztaty muzyczne „Hej kolęda, kolęda”

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach muzycznych „Hej kolęda, kolęda”. . Warsztaty zostały przeprowadzone przez panią Karolinę Jędrak z Regionalnego Centrum Kultury w Częstochowie. Uczestnicy dowiedzieli się jak powstawały kolędy, czym różnią się kolędy od pastorałek a także zostały poddane rozmaitym ćwiczeniom wzmacniającym głos. Dzieci uczestniczyły z wielkim zaangażowaniem w bardzo ciekawej i pouczającej lekcji muzyki. Kolędowe akcenty wprowadziły wszystkich w przedświąteczny nastrój.

 

WIRUJĄCE FARBY

14 grudnia 2018

14 grudnia we wszystkich grupach Oddziału Przedszkolnego odbyły się zajęcia plastyczno – techniczne „Wirujące farby”. Na samym początku pani poinformowała dzieci o zasadach tworzenia kolorowych obrazów. Zaprezentowała swój własny i zaprosiła wszystkie dzieci do tworzenia obrazów. Każdy uczestnik mógł stworzyć swój własny wymarzony, kolorowy obraz. Poprzez użycie kolorowych farb i umieszczenie kartki w specjalnej maszynie, tworzyły się piękne kolorowe prace. Wszyscy z podziwem obserwowali te „magiczne” czyny. Każde dziecko po skończeniu zajęć, mogło zabrać swój obrazek do domu. Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas w przedszkolu.

 

Świąteczna Paczka

11 grudnia 2018

Chcielibyśmy, aby dla Wszystkich, nadchodzące Boże Narodzenie było czasem spokoju i radości. Niestety, nie możemy sprawić, by świat był idealny. Na miarę naszych możliwość, we współpracy z Zespołem Folklorystycznym Kromołowianie, jak co roku, zorganizowaliśmy akcję Świąteczna Paczka. 10 grudnia dostarczyliśmy zgromadzone przez uczniów artykuły spożywcze do Pałacyku nad Wartą. Następnie uczennice, działające w szkolnym wolontariacie, wraz z Paniami z Zespołu przygotowały paczki, które trafiły do Potrzebujących. Oprócz podstawowych artykułów, takich jak mąka, cukier, kasza, makaron czy olej przekazaliśmy także przetwory oraz słodycze czy środki czystości. Sądzimy, że oprócz zawartości, obdarowywani docenią przede wszystkim wrażliwość, którą wykazali się niosący pomoc. Dziękujemy Wszystkim uczniom i ich Rodzicom za okazane serce.

 

 

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

 

 

MIKOŁAJ 2018

 

 

 

FAMILIADA

4  grudnia 2018

 

 

TEATRZYK

4  grudnia 2018

 

AKCJA DLA SCHRONISKA

 

 

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

 W piątek (30.11) przedszkolaki z oddziałów 5 i 6-latków przeniosły się w magiczny świat wróżb andrzejkowych. Przedszkolne sale zamieniły się w magiczne krainy, do których wkroczyły piękne wróżki i gustowni czarodzieje. Dzieci mogły poznać swoją przyszłość – tę bliższą – co dostaną od Mikołaja, i tę dalszą – kim zostaną w przyszłości. W takim dniu nie mogło zabraknąć tańca i zabawy oraz słodkiego poczęstunku. Ten magiczny dzień był okazją do poszerzenia wiedzy na temat zwyczaj...

 

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

 29 listopada 2018

Dokładnie w andrzejki, czyli w wigilię imienin Andrzeja, bawiliśmy się na szkolnej dyskotece. Zgodnie z tradycją nie zabrakło wróżb, choć z uwagi na bezpieczeństwo ( i ewentualne skargi niezadowolonych :) zrezygnowaliśmy z lania wosku. Można było oczywiście poznać imię ukochanego czy ukochanej lub przekonać się, co szykuje dla nas los. A ponieważ losowi czasem trzeba pomóc, zorganizowaliśmy konkursy i zabawy, w których należało wykazać się m.in. otwartością, odwagą, talentem do...

 

ANDRZEJKI KLASY MŁODSZE

Tegoroczna zabawa andrzejkowa odbyła się 28 listopada. Andrzejki rozpoczęły się pokazami tanecznymi przedstawicieli Szkoły Tańca - YOUCANDOIT Dance Studio – Zawiercie. Wszyscy obserwowali wyczyny tańczących z wielkim zainteresowaniem. Na zakończenie prezentacji uczniowie zostali zaproszeni do wspólnego tańca. Skakali i tańczyli jak kto potrafił, nikomu nie brakowało energii. W dalszej części andrzejkowy wieczór za sprawą wróżb był pełen tajemniczego uroku. Uczniowie mieli okazję nie tylko potańczyć i poskakać ale również na chwilę mogli oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat przepowiedni. Zabawa była udana, wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełnią im się andrzejkowe wróżby.

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

 2 grudnia 2018

 

DZIEŃ ZIEMNIAKA

27  listopada 2018

WIZYTA PANI DOKTOR

 26 listopada 2018

Do naszego przedszkola zaprosiliśmy panią doktor Iwonę Lendor, która opowiedziała przedszkolakom na czym polega jej praca. Okazało się, że wizyta u lekarza wcale nie jest taka straszna, a badanie bolesne. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały przekazywanych informacji oraz oglądały przyrządy lekarskie. Na koniec pani doktor podziękowała dzieciom za cierpliwość i wręczyła dzieciom kolorowe naklejki Dzielnego Pacjenta. W podziękowaniu za wizytę dzieci obdarowały gościa upominkiem. Serdecznie dziękujemy pani doktor za odwiedziny

 

WIZYTA PANI WETERYNARZ

  21 listopada 2018

21 listopada 2018r. oddziały przedszkolne odwiedziła Pani Sylwia - weterynarz z Przychodni Weterynaryjnej „Dawet” w Zawierciu.. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowania postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. Pani weterynarz na spotkanie przyprowadziła ze sobą pieska- pudelka „Pimpusia”, co wprawiło przedszkolaków w ogromny zachwyt. Dzieci dowiedziały się również co zawiera...

 

 

 

Bądź jak ratownik, bądź jak harcerz

31 października 2018

W dniach od 22.10.2018 do 26.10.2018 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w programie prowadzonym przez Jurajskie Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe pod nazwą „Bądź jak ratownik, bądź jak harcerz”. Akcja adresowana jest do uczniów szkół podstawowych z terenu działania Grupy Jurajskiej GOPR. Jurajscy ratownicy przeprowadzili dla każdej z klas od 4 do 8 i trzeciej gimnazjum 2 godzinne szkolenie z zakresu podstaw udzielania pierwszej pomocy.

  

 

 

Wizyta Straży Miejskiej w przedszkolu

 26 października 2018

 

 

 

 

 

 

DZIEŃ MARCHEWKI

13  listopada 2018

   

   

 

 

NAUKOBUS

 15 października 2018

 

Dzień Nauczyciela 2018

 

 

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

10 października 2018

Z okazji 100 lecia Niepodległości Polski uczniowie klas 1 i 2 oraz przedszkolaki biorą udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „ PIĘKNA NASZA POLSKĄ CAŁA” . Realizując projekt dzieci pod opieką nauczycieli muszą wykonać wiele zadań. Jednym z nich było wsadzenie „Drzewa Pamięci”. 4 października uroczyście wsadziliśmy nasze ’’Drzewo Pamięci”. Pod korzenie drzewa / jarzębina/ włożyliśmy szklany słoik, a w nim schowaliśmy kartki z odciskami palców naszych przedszkolaków oraz grupowe zdjęcie uczniów klas młodszych. Znalazło się tez miejsce na drobną maskotkę. Za 50 lat, a może 100 lat ktoś odkopie nasz słoik i odkryje nasze „ skarby”. Przed jarzębiną została umieszczona tabliczka upamiętniająca całe zdarzenie.

 

 

ZWIERZAKI - LIŚCIAKI

  · 5 października 2018

 

PODCHODY

 26 września 2018

 

PRAŻONKI Z PROFILAKTYKĄ

 26 września 2018

 

 

 

Festyn z okazji 825-lecia Kromołowa

22 września 2018

Ostatni, ciepły dzień lata postaraliśmy się wykorzystać jak najlepiej. 21 września uczniowie i nauczyciele SP 13 wzięli udział w festynie w ramach obchodów 825-lecia najstarszej dzielnicy Zawiercia. W programie nie zabrakło turniejów sportowych  (rozgrywki w ringo, rzuty do celu, międzyklasowe zmagania w piłce nożnej), konkursu plastycznego pt. Tu wszędzie jest moja Ojczyzna, występów karaoke, pokazu akrobatycznego czy wspólnego tańca.

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 22 września 2018

 

Wyboru opiekuna SU

 2018

Nasza Szkoła ...

 14 września 2018

 

 

UCZYMY SIĘ PRZECHODZIĆ PRZEZ JEZDNIĘ

 13 września 2018

OGŁOSZENIE !

10 września 2018

DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13 INFORMUJE, ŻE SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI ODBĘDĄ SIĘ W DNIU 13 WRZEŚNIA 2018 .

O GODZINIE 16.30 - ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

O GODZINIE 17.00 KLASY 1-8 SP, 3 GIMNAZJUM

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

 

Rekrutacja do szkół średnich

https://men.gov.pl/rekrutacja

 

 

 

 

60 lat Szkoły w Kromołowie

 

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

3 WRZEŚNIA 2018

W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018-2019. Zaprezentowano licznie zgromadzonym uczniom i ich rodzicom program artystyczny przygotowany przez uczniów klas szóstych pod kierunkiem pań Marioli Piotrowskiej, Elżbiety Benc pana Damiana Kota i Wiesława Forysia. Dyrektor szkoły Andrzej Wilk życzył wszystkim wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

 

 

         

 OGŁOSZENIE

DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13 W ZAWIERCIU INFORMUJE, ŻE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 OBĘDZIE SIĘ W DNIU 3 WRZEŚNIA O GODZINIE 900 .

O GODZINIE 800 W KOŚCIELE P.W. ŚW. MIKOŁAJA W  KROMOŁOWIE ODBĘDZIE SIĘ MSZA ŚWIĘTA.

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH I KLAS PIERWSZYCH.

DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13 W ZAWIERCIU INFORMUJĘ, ŻE SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA RODZICÓW DZIECI Z ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH ORAZ KLAS PIERWSZYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 29 SIERPNIA 2018 ROKU (ŚRODA) O GODZINIE 17 00 NA SALI GIMNASTYCZNEJ W TUTEJSZEJ SZKOLE. SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH.

 

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

Wnioski o świadczenie z programu można składać online już od 1 lipca br. Nabór wniosków w formie papierowej rozpocznie się miesiąc później – 1 sierpnia br. Ostateczny termin mija 30 listopada br.

do pobrania ulotka informacyjna

rok szkolny 2017/2018

rok szkolny 2016/2017

rok szkolny 2015/2016

rok szkolny 2014/2015

rok szkolny 2013/2014

rok szkolny 2012/2013

rok szkolny 2011/2012

rok szkolny 2010/2011

rok szkolny 2009/2010

rok szkolny 2008/2009

rok szkolny 2007/2008 - II semestr

rok szkolny 2007/2008 - I semestr