OGŁOSZENIE !!!

DYREKCJA SZKOŁY INFORMUJE, ZE SPOTKANIE RODZICÓW DZIECI ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH ORAZ RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ  ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 29.08.2017 (WTOREK) O GODZINIE 17.00 NA SALI GIMNASTYCZNEJ W TUTEJSZEJ SZKOLE.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

 

 

PÓŁKOLONIE LETNIE

7 LIPCA

W dniach od 26 czerwca do 7 lipca jak co roku w szkole odbywały się półkolonie letnie. Na dzieci czekało wiele atrakcji (wyjazdy na basen do Morska, Łaz czy OSiR Zawiercie oraz warsztaty plastyczne w MOK Zawiercie połączone z projekcją filmu). Długie spacery po najbliższej okolicy oraz zajęcia sportowe dostarczały uczestnikom wiele radości. Pogoda nam dopisywała i czas szybko upływał.

 

 

ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH - WYCHOWAWCZYCH

23 CZERWCA

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste zakończenie zajęć dydaktyczno - wychowawczych. W trakcie uroczystych akademii z rąk dyrektora szkoły Andrzeja Wilka najlepsi uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia za całoroczną pracę. Akademie dla klas młodszych przygotowały panie Małgorzata Grabowska oraz Monika Wojnarowicz, natomiast dla klas starszych panie Magdalena Dymek, Elżbieta Benc oraz pan Wiesław Foryś i Andrzej Bubel. Pożegnano absolwentów gimnazjum życząc im samych sukcesów w nowych szkołach a koleżanki i koledzy z klasy drugiej gimnazjum obdarowali ich pamiątkowymi kubkami. Dyrektor życzył wszystkim udanych wakacji i przypomniał o zachowaniu ostrożności podczas wakacyjnej przerwy.

 

 

 

,,ZIELONA SZKOŁA"

9 CZERWCA

Po raz kolejny uczniowie klas 3 pojechali na „ZIELONĄ SZKOŁĘ „  do Jastrzębiej Góry.  W dniach od 9.06 do 22.06. 2017r. 35 uczniów wyjechało nad morze na zielona szkołę i tak samo jak ich koledzy z poprzednich lat zamieszkali w ośrodku wczasowym SAWANA. Głównym celem wyjazdu było upowszechnianie aktywnego wypoczynku, profilaktyki zdrowotnej, doskonalenie umiejętności życia w grupie, kształcenie postaw proekologicznych oraz poznawanie krajobrazu nadmorskiego. Uczniowie realizowali  również program dydaktyczno - wychowawczy. Podczas wycieczek: pieszych, autokarowych oraz wodnych  poznawali naturalne środowisko i dziedzictwo kulturowe wybrzeża. Spotkanie z kaszubską kapelą przybliżyło dzieciom kulturę i historię tego regionu. W Gdyni zwiedzili Dar Pomorza oraz w oceanarium  poznali florę i faunę mórz i oceanów całego świata. W Gdańsku byli na interaktywnej wystawie  pod hasłem „ Ludzie- Statki- Porty” oraz spacerowali po gdańskiej starówce . Oczywiście nie zapomnieliśmy o pamiątkowym zdjęcie pod pomnikiem Neptuna. We Władysławowie mieli okazję „ spacerować po dnie oceanu”  w Ocean Park. Dużą atrakcją był również spacer aleją Gwiazd Sportu. Zwiedzanie strusiej farmy w Kniewie i degustacja jajecznicy ze strusiego jaja to kolejne niezapomniane przeżycie. Podczas wycieczki na Półwysep Helski  mieliśmy deszczową pogodę, ale podczas rejsu statkiem po morzu nawet  zaświeciło słoneczko. Jednak podczas wizyty w helskim fokarium pogoda nie była dla nas łaskawa. Interesujący  był również pobyt w dawnej siedzibie Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego, czyli zwiedzanie zamku w Malborku. Uczniowie odbyli pieszą wycieczkę do latarni morskiej na Przylądku Rozewie. Obejrzeli również  kamień „Gwiazdę Północy „ miejsce najbardziej wysunięte na północ. Oprócz tego brali udział w warsztatach animacyjnych „Czarodziejski świat Pana Kleksa” i „ Pasowanie na wilka morskiego” oraz w olimpiadzie sportowej. Było też ognisko i zabawa taneczna. Wiele radości sprawiło dzieciom wyjście na basen i zabawy w wodzie.  Spacery  brzegiem morza w różnych porach dnia były źródłem nie tylko profilaktyki zdrowotnej, ale również źródłem niezapomnianych wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci uczniów klasy 3a i 3b Szkoły Podstawowej Nr 13.

 

 

DZIEŃ DZIECKA I SPORTU SZKOLNEGO

1 CZERWCA

Jak co roku w naszej szkole w dniu 1 czerwca odbywa się ,,Dzień dziecka i sportu szkolnego". Uczniowie uczestniczą w wielu zabawach, konkursach i grach zespołowych. Nie inaczej było w tym roku. Obok zawodów sportowych dla klas młodszych, gry w piłkę nożną, turnieju ringo, przeciągania liny towarzyszyło uczestnikom wiele atrakcji. Po raz pierwszy mogliśmy gościć przedstawicieli Żandarmerii Wojskowej z Krakowa. Obok pogadanek i informacji dotyczących ich służy nasi uczniowie mogli spróbować przejażdżki na testerze zderzeniowym, przejść slalom w alko-goglach, mieć w rękach prawdziwą broń oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z maskotką żandarmerii. Jak zawsze na uczestników czekała kiełbaska z rożna oraz zimne lody, które w tym dniu z uwagi na piękną pogodę smakowały wyśmienicie. Cała impreza mogła zostać zorganizowana dzięki wsparciu Urzędu Miasta Zawiercie, hurtowni ,,LIBA" oraz hurtowni ,,IGLO". Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy.

LEŚNA SPARTAKIADA

31 MAJA

31 maja  br. dwie drużyny ze szkoły podstawowej oraz gimnazjum reprezentowały Naszą Szkołę na 13 ,,Leśnej Spartakiadzie" w Siewierzu. Zawodnicy musieli wykazać się bardzo szczegółową wiedzą z zakresu przyrody, znajomości roślin i zwierząt, ich tropów, odgłosów itp. Jak co roku drużyny miały do pokonania trasę ok. 2-3 km na której rozstawione były punkty do wykonania zadań i odpowiedzi na pytania.  W tym roku nie udało nam się zająć miejsca na podium ale 5 miejsce to też bardzo dobre miejsce. Spróbujemy za rok.

 

 

WYCIECZKA EKOLOGICZNA

23 MAJA

23 maja klasa I gimnazjum uczestniczyła w wycieczce zorganizowanej przez Urząd Miasta Zawiercie na Regionalną Instalację Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Zawierciu. Gimnazjaliści mogli zobaczyć co dzieje się z odpadami komunalnymi, w jaki sposób są one składowane, segregowane. Mogli również zobaczyć w jaki sposób z odpadów można uzyskać gaz, który jest przetwarzany na energię elektryczną. Wycieczkę poprzedziła prezentacja pracowników ZGK z omówieniem problemów dotyczących odpadów komunalnych.

 

 

TRZYMAJ FORMĘ JEDZ SMACZNIE I ZDROWO

12 MAJA

 

12 maja br. w naszej szkole odbył się apel promujący zdrowy i sportowy tryb życia. Zdrowe nawyki żywieniowe powinny być kształtowane od najmłodszych lat. W związku z tym uczniowie gimnazjum przygotowali apel o zdrowiu dla swoich koleżanek i kolegów z kl. II i III Sp. Przedstawili wiersz  „Na straganie”, „Rzepkę” , zagadki , konkursy o owocach i warzywach, taniec w wykonaniu zespołu tanecznego. Nasi najmłodsi musieli wykazać znajomością owoców i warzyw, które rozpoznawali po smaku i dotyku. Oczywiście nie odbyło się bez nagród i dyplomów. Sponsorami ,,owocowych koszy" byli Państwo Jędrszczykowie, którym składamy serdeczne podziękowania.

 

 

KONSTYTUCJA 3 MAJA

28 KWIETNIA

 

Dziś w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. W przygotowanym programie artystycznym nie zabrakło pieśni patriotycznych jak również przypomnienia wydarzeń z tamtego okresu i ich znaczenia. Całość przygotowali pani Halina Ciszowska oraz pan Wiesław Foryś. Dyrektor szkoły Andrzej Wilk zaprosił wszystkich do udziału w obchodach tego święta organizowanych na terenie mista.

 

TURNIEJ O TYTUŁ MISTRZA W ROZWIĄZYWANIU ŁAMIGŁÓWEK

26 KWIETNIA

 

Dnia 26 kwietnia 2017 roku odbył się XII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ O TYTUŁ MISTRZA W ROZWIĄZYWANIU ŁAMIGŁÓWEK dla klas 2-3 edukacji wczesnoszkolnej. W turnieju wzięli udział przedstawiciele ośmiu zawierciańskich szkół podstawowych. Każdą szkołę reprezentował zespół, w skład, którego wchodził uczeń klasy drugiej i trzeciej. Dwuosobowe zespoły zmagały się z rozwiązaniem sześciu turniejowych łamigłówek. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy również medal Mistrza i Wicemistrza. Serdeczne podziękowania kierujemy do tych, którzy zechcieli udzielić nam wsparcia. Pragniemy wyrazić słowa uznania i podziękowania sponsorom - Księgarni Edukacyjnej i firmie ANRO  - za pomoc w realizacji tego ważnego dla nas przedsięwzięcia.

Tytuł MISTRZA wywalczył zespół reprezentujący SP 9 w składzie: PAWEŁ SUROWIEC, JAKUB KULIS

Tytuł I WICEMISTRZA wywalczył zespół reprezentujący SP 5 w składzie: EMILIA  ŚPIOŁEK, SANDRA ROSS 

Tytuł II WICEMISTRZA wywalczył zespół reprezentujący SP 4 w składzie: PAULINA DZIUB, FRANCISZEK DZIEDZIC

 

 

 DZIEŃ ZIEMI

25 KWIETNIA

 

W dniu dzisiejszym odbyła się akademia z okazji Międzynarodowych obchodów Dnia Ziemi, zorganizowana przez: panie A. Figiel, M. Piotrowską, K, Lesiak, E, Benc i pana W. Forysia. Uczniowie klasy V wystąpili w przedstawieniu ekologicznym stylizowanym na programie telewizyjnym „Teleekspres". Przybliżyli uczniom naszej szkoły problemy związane z ochroną środowiska, ochroną dzikiej przyrody , segregacją śmieci i ekologicznym sposobem życia.

 

 

 

TYDZIEŃ ZDROWIA

21 KWIETNIA

 

Zorganizowany w kwietniu przez Mały Samorząd Tydzień Zdrowia upłynął pod hasłem: "ŻYJ ZDROWO". Celem akcji było propagowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia oraz nabywanie prozdrowotnych nawyków i przyzwyczajeń. Akcja była poprzedzona konkursem plastycznym. Uczniowie wykonali piramidy zdrowia, promując tym samym zdrowy styl życia. Każdego dnia tygodnia swoje święto miały owoce i warzywa. Aby je uczcić, ubrania uczniów przybierały ich kolor a na głowach usiadły opaski z symbolem warzyw i owoców. Każdy uczeń na drugie śniadanie spożywał przyniesione owoce i warzywa. W poniedziałek na stolikach pojawiły się marchewki.  We wtorek królowała żółć w bananach. We środę dominował kolor zielony i w kanapkach czy też bez pojawiły się ogórki.  We czwartek zajadaliśmy sałatkę warzywną a w piątek owocową.

 

 

EGZAMINY GIMNAZJALNE

19 KWIETNIA

W dniach 19-21 kwietnia uczniowie klas trzecich gimnazjów w całej Polsce przystępują do egzaminów gimnazjalnych. Nasi uczniowie jak ich rówieśnicy poddani zostali sprawdzeniu wiedzy jaki zdobyli podczas trzech lat nauki w gimnazjum. Mamy nadzieję, że uzyskane wyniki pozwolą na potwierdzenie dobrego przygotowania i dużej wiedzy jak również pomogą im w dostaniu się do wybranej przez nich szkoły ponadgimnazjalnej. Powodzenia!

   

 

 

 

OGŁOSZENIE

INFORMACJE NA TEMAT REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA I KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ ZNAJDUJĄ SIĘ W ZAKŁADCE

REKRUTACJA 2017/2018

 

PRZEKAŻ NAM 1%

 

 

Więcej informacji pod linkiem;

http://program-pit.org.pl/partnerzy/zespol-szkol-gimnazjum-nr-6-szkola-podstawowa-nr-13-w-zawierciu

 

DZIEŃ SAŁATKOWY

6 KWIETNIA

 

Jednym ze sposobów realizacji programów promujących zdrowie /”Trzymaj Formę”, „Żyj smacznie i zdrowo”/ jest organizowany cyklicznie od kilku lat „Dzień sałatkowy”. W tym roku 6 kwietnia dzieci i młodzież z naszej szkoły przygotowały sałatki owocowe i warzywne korzystając z przepisów otrzymanych od organizatora programu „Żyj smacznie i zdrowo”, internetu , przepisów rodzinnych oraz własnych kompozycji” Dodatkowo młodzież opracowała i wykonała gazetkę zawierającą doskonałe przepisy nie tylko sałatek, ale również zdrowych deserów, przystawek , dań z drobiu. Mottem przewodnim tego dnia było hasło „Zdrowie nie jest darem danym raz na zawsze”.

 

 

 

PRZEBIŚNIEGOM NA SPOTKANIE

1 KWIETNIA

10 kilometrowy marsz to nie był wcale primaaprilisowy żart tylko pierwszy wiosenny sprawdzian kondycji. W sobotę (1 kwietnia 2017r.) liczna grupa uczniów z Zespołu Szkół – 26 osób - pod opieką p. Haliny Ciszowskiej i p. Beaty Kowalczyk wzięła udział w cyklicznym rajdzie Przebiśniegom na spotkanie, zorganizowanym przez PTTK Zawiercie. Malownicza trasa wiodła z Podzamcza do Pilicy i pozwoliła cieszyć się pięknymi widokami i wspaniałą wiosenną aurą. Na mecie jak zawsze odbyły się konkursy, a uczestnicy otrzymali kolejną pamiątkową plakietkę, którą mogli dołączyć do swojej kolekcji.

 

 

KOLEJNY SUKCES LITERACKI ANNY KOLIMAGI

23 MARCA

Literacki talent  Anny Kolimagi , uczennicy klasy II gimnazjum, został po raz kolejny doceniony. 23 marca w Warszawie w Bibliotece Narodowej  Ania odebrała nagrodę główną  w Konkursie na opowiadanie kryminalne  w kategorii wiekowej do 18-go roku życia za opowiadanie  Bo mordercy się nie wierzy. Spośród ponad 300 nadesłanych prac autorów z całej Polski oraz zagranicy to właśnie  opowiadanie  naszej uczennicy uzyskało najwyższą ocenę jury, obradującym w składzie: Joanna Opiat-Bojarska - autorka bestsellerowych kryminałów, Piotr Bratkowski - Szef działu kultura w "Newsweeku" i Dorota Duda - przedstawicielka BookBook. Konkurs, zorganizowany przez Przedsiębiorstwo Dom Książki sp. z o. o., został objęty honorowym patronatem przez Komendanta Stołecznego Policji. Laureaci odebrali nagrody z rąk  podinsp. Andrzeja Karpińskiego, prezesa zarządu sieci BooBook Kristofa Zorde oraz prowadzącego uroczystość Romana Czejarka. Życzymy kolejnych sukcesów!

 http://www.bookbook.pl/img/uploads/Anna_Kolimaga_Bo_mordercy_sie_nie_wierzy.pdf

 

WIOSENNE PODCHODY CZYLI WITAMY WIOSNĘ

21 MARCA

Tegorocznym pomysłem na powitanie wiosny dla klas młodszych była zabawa – wiosenne podchody. Trwała ona kilka dni. Każda klasa otrzymywała od Pani Wiosny zadania i wskazówki, jak je wykonać. Pierwszym zadaniem było odnalezienie dwudziestu obrazków przedstawiających zwiastuny wiosny, które zostały ukryte przez Panią Wiosnę w różnych zakątkach szkoły. Kolejnym zadaniem była wiosenna gimnastyka – każda osoba z klasy pokazywała własne ćwiczenie a pozostali uczniowie starali się je wykonać. Następne zadanie polegało na znalezieniu koperty z zagadkami wiosennymi i zapisaniu rozwiązań. Na zakończenie każda klasa musiała znaleźć kopertę, w której Pani Wiosna ukryła obrazki do kolorowania. Z dwudziestu obrazków powstała kolorowanką w rozmiarze XXL przedstawiająca wiosnę. Aby nagrodzić wysiłki dzieci Pani Wiosna przygotowała dla wszystkich uczestników niespodziankę, ale żeby do niej dotrzeć, należało wykazać się umiejętnościami matematycznymi co wszystkim klasom się udało i niespodzianki zostały odnalezione. Celem zabawy było doskonalenie spostrzegawczości, koncentracji i uwagi podczas wykonywania zadań, rozwijanie umiejętności współpracy oraz integracja zespołu klasowego. Dzieci wykazały się dużą aktywnością i zaangażowaniem, a wspólna zabawa dostarczyła im radości i wielu wrażeń.

 

 

DZIEŃ KOBIET

8 MARCA

8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. W tym roku postanowiliśmy obdarować  Panie i Dziewczęta kwiatkami, ale takimi, który łatwiej byłoby przetrwać kilka godziny w szkole.   Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Małego Samorządu wręczyli  Nauczycielkom, Pracownicom Zespołu Szkół  oraz, oczywiście, swoim Koleżankom ręcznie wykonane tulipany, skrywające słodkie co nieco. Nie zabrakło życzeń, miłych gestów i gazetki tematycznej, prezentującej urocze uczennice naszej szkoły.

 

PRZEDOSKAROWY WIECZÓR FILMOWY

24 LUTEGO

            26 lutego 2017r. odbyła się uroczystość wręczania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, a my już 24 lutego poddaliśmy się urokowi X Muzy. W trakcie zorganizowanego po raz pierwszy w naszej szkole wieczoru filmowego uczniowie klas 4-6 SP i 1-3 gimnazjum mogli obejrzeć "coś do śmiechu" i "coś, co warto zobaczyć". Nie zabrakło również propozycji dla miłośników mocnych wrażeń. Oczywiście zadbaliśmy o przygotowanie popcornu (choć z pewnym trudem) oraz o inne przekąski. Zdania uczestników na temat akcji były podzielone. Niektórzy deklarowali, że miło spędzili czas, inni sugerowali, że jednak nie wszyscy obecni powinni się byli pojawić. Czas pokaże, czy akcja wieczorów filmowych będzie kontynuowana.

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

22 LUTEGO

Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez uczniów klas młodszych. Tegoroczny bal karnawałowy  był okazją do zaprezentowania szalonej fryzury i ciekawego rysunku na twarzy. Zjawiskowy wygląd wprowadził wszystkich w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy.  Uczestnicy balu tańczyli w rytm porywającej muzyki a wychowawcy urozmaicali zabawę ciekawymi konkursami.

 

 

WALENTYNKI

14  LUTEGO

14 lutego to szansa na okazywanie sobie uczuć i przekazywanie wyrazów sympatii.  W tym dniu na korytarzach i w salach naszej szkoły można było spotkać Kupidyna, który, wspierając walentynkową pocztę, rozdawał kartki, liściki oraz drobne upominki.  Oczywiście przesyłki docierały tylko do wskazanych adresatów, czyli niektórych uczniów i nauczycieli. Choć malkontenci krytykują obce mody i zwyczaje, to my uważamy, że warto wykorzystywać możliwość wywoływania pozytywnej energii (przede wszystkim w szkole).

 

 

 DYSKOTEKA WALENTYNKOWA

9 LUTEGO

Przygotowania do dyskoteki rozpoczęły się od nauki tańca zwanego belgijką. Uczniowie z dużym zaangażowaniem ćwiczyli kroki w trakcie rozgrzewki na zajęciach WF i na długich przerwach. 9 lutego  odbyła się wyczekiwana impreza. Oprócz tradycyjnych elementów takich jak tańce, ploteczki uczestnicy zatańczyli belgijkę i mogli wziąć udział w konkursie - ,,Randka w ciemno". Kandydaci musieli odpowiedzieć na zadane pytanie a później już w parach, wykazać się umiejętnością wczucia się w sytuację drugiej - przeciwnej płci, w czym miało pomóc przebranie. Nie zabrakło nagród i dobrej zabawy.

 

 

 

WYRÓŻNIENIE DLA ANNY KOLIMAGI

9 LUTEGO

 Anna Kolimaga uczennica klasy II a  gimnazjum zdobyła NAGRODĘ GŁÓWNĄ w  Wojewódzkim Konkursie Literackim „Srebrzyste skrzydła anioła”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się  9 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcących  nr 5  im. J.F.Kennedy’ego w Bytomiu.Jury w składzie prof.dr hab. Barbara Szargot z Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie oraz prof. dr hab. Maciej Szargot z Akademii IGNATIANUM w Krakowie oceniło poziom prac jako bardzo wysoki. Wspólnie z pomysłodawczynią i organizatorką konkursu, Anną Meiser – nauczycielką języka polskiego i historii w ZSO nr 5 w Bytomiu – jury z ogromnym uznaniem dla talentu uczestników wręczało  nagrody i życzyło młodym twórcom kolejnych sukcesów. GRATULUJEMY!

 

 

 

PRZEDWALENTYNKOWY ZWRÓT GŁOWY

7 LUTEGO

W ramach świętowania walentynek Mały i Duży Samorząd Uczniowski zorganizował loterię fantową. W dniach od 7 do 9 lutego można było wygrać kartki, serduszka, breloczki, kubki i inne gadżety ozdobione symbolami miłości. Dla szczęśliwie lub nieszczęśliwie zakochanych w tygodniu poprzedzającym walentynki trwa akcja ,,Serduszko na niepytanie", która pozwala uniknąć ,,wzdychającym" i leniwym złych ocen. Do wtorku 13.02.2017 roku można dostarczać listy do Poczty Walentynkowej.

  

 

 

 

FERIE ZIMOWE 2017

16 STYCZNIA

Jak co roku w szkole podczas ferii zimowych zorganizowano półkolonie zimowe dla uczniów z naszej szkoły.  Uczestnicy nie mogli narzekać na nudę. Duża ilość spacerów po najbliższej okolicy, zajęcia plastyczne, sportowe oraz rekreacyjne zapełniały codzienne zajęcia. Dodatkowo piękna zimowa aura sprzyjała zabawą na śniegu. Dodatkowo w szkole odbywały się zajęcia sportowe.

 

WOŚP

13 STYCZNIA

Mimo rozpoczynających się ferii i wizji błogiego lenistwa  uczniowie Zespołu Szkół nie zlekceważyli ważnego wydarzenia jakim był 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już w październiku przedstawiciele Samorządu zgłosili się do koordynatorów akcji w Zawierciu, aby w ramach akcji organizowanej przez Jerzego Owsiaka zbierać fundusze na rzecz dzieci i seniorów. W dniu 13 stycznia wolontariusze przeprowadzili zbiórkę w szkole, a w niedzielę, 15 stycznia, wyruszyli do różnych punktów miasta, by umożliwić ludziom wielkiego serca przyłączenie się do akcji. Reprezentantów Szkoły można było spotkać w Kromołowie, Bzowie, Żerkowicach, Skarżycach i Zawierciu. Kwestujący, zbierając pieniądze, usłyszeli wiele pozytywnych komentarzy od wspierających akcję, a następnie przekazali zgromadzone fundusze do sztabu WOŚP w Zawierciu. Biorąc pod uwagę  hasło "do końca świata i jeden dzień dłużej", planujemy kolejną akcję w przyszłym roku.

 

WYMIANA OŚWIETLENIA

3 STYCZNIA

W szkole dzięki współpracy z Centrum Rozwoju Lokalnego i realizacji projektu „Eco - Lokalnie II” dofinansowanemu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  możliwa była realizacja przedsięwzięcia związana ze zmniejszeniem ilości zanieczyszczeń powstających w procesie produkcji energii elektrycznej. Dzięki temu wymieniono oświetlenie na energooszczędne LED oraz część instalacji. Nowe oświetlenie zostało zamontowane na sali gimnastycznej, korytarzach szkolnych, świetlicy szkolnej, kuchni, klasach lekcyjnych. Wartość projektu to kwota około 16000 złotych.

PROJEKT BUDOWY BOISK SPORTOWYCH

3 STYCZNIA

W wyniku konsultacji powstał projekt budowy kompleksu rekreacyjno-sportowego przy szkole. Zakłada on budowę dwóch boisk sportowych, placu zabaw dla dzieci przedszkolnych oraz siłowni zewnętrznej. Poniżej projekt.

 

 

 

 

JASEŁKA 2016

22 GRUDNIA

W dniu dzisiejszym w szkole odbyły się ,,Jasełka" przygotowane przez panią Joannę Kurek,Elżbietę Benc, Monikę Wojnarowicz, ks. Łukasza Latawskiego, pana Bartosza Latko oraz Wiesława Forysia. Uczniowie zaprezentowali program słowno - muzyczny. Były również pokazy taneczne oraz kolędy w wykonaniu chóru szkolnego. Dyrektor szkoły Andrzej Wilk złożył wszystkim życzenia zdrowych pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2017 roku. Po spotkaniu uczniowie udali się na klasowe wigilie.

 KOLĘDOWANIE

21 GRUDNIA

21 grudnia w naszej szkole, a także w jej bliskim sąsiedztwie, można było usłyszeć najpopularniejsze kolędy. W salach lekcyjnych i na korytarzach dzięki szkolnemu radiowęzełowi  rozbrzmiewały świąteczne utwory, które wykonywane były przez uczniów szkoły podstawowej oraz  młodzież gimnazjalną. Poszczególne klasy miały za zadanie zaprezentowanie wylosowanego wcześniej utworu. Celem akcji było oczywiście wywołanie świątecznej atmosfery oraz przypomnienie czy nawet zmobilizowanie uczniów do nauki tradycyjnych bożonarodzeniowych tekstów.  Założyliśmy również, że chóralne śpiewanie może być ciekawą formą współdziałania, czyli propagowaliśmy "integrowanie przez kolędowanie". Największy entuzjazm w trakcie występów prezentowali uczniowie klas młodszych, a najładniej zaśpiewali ...  (tutaj nie będzie oceny, bo koncert, to przecież nie konkurs i wszyscy wykonawcy zasłużyli na uznanie).  A na zakończenie cytat: Hej kolęda, kolęda...

 

ŚWIĄTECZNA PACZKA 2016

19 GRUDNIA

Już od kilku lat przed Bożym Narodzeniem organizujemy w naszej szkole zbiórkę żywności dla starszych, samotnych osób oraz innych potrzebujących. 19 grudnia przekazaliśmy zgromadzone produkty koordynatorce akcji, pani Marii Syncerz z Zespołu Folklorystycznego Kromołowianie. Uczniowie Zespołu Szkół wykazali się dużym zaangażowaniem w przygotowanie świątecznych paczek,  nie tylko przynosząc potrzebne rzeczy, ale także uczestnicząc w segregowaniu i pakowaniu podarunków. W tym roku dołączyliśmy do paczek również, przygotowane przez młodzież, okolicznościowe kartki z najlepszymi życzeniami świątecznymi. Z roku na rok przybywa darczyńców, ale wzrasta też liczba potrzebujących. Gorąco dziękujemy Uczniom i Rodzicom za okazaną życzliwość i dobrą wolę.

 

ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII 2016

16 GRUDNIA

16 grudnia nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie konkursów na „Zbiórkę zużytych baterii – edycja XVI”, których organizatorem był Referat Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Zawierciu. Miło nam poinformować nasze gimnazjum zdobyło w tej akcji 1 miejsce. Konkurs przebiegał przy współpracy ze Spółdzielnią Pracy „Argo - Film”, której po zakończeniu konkursu przekazano zebrane baterie do recyklingu. Koordynatorem akcji w naszej szkole była pani Aleksandra Figiel.

 

 

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

12 GRUDNIA

 

Choinki, bałwanki, mikołaje, renifery, świeczniki, gwiazdki, aniołki , ... - długo by jeszcze można wyliczać ozdoby, które pojawiły się na tegorocznym Kiermaszu Rękodzieła. Przepiękne dekoracje cieszyły oczy od 8 grudnia. Niestety (lub na szczęście) urocze drobiazgi bardzo szybko znikały ze stoiska prowadzonego przez uczniów i były kupowane przez dzieci, a także odwiedzających szkołę Rodziców oraz Dziadków. W trakcie kiermaszu można było również spróbować świątecznych wypieków i umilić sobie czas oczekiwania na Boże Narodzenie.

 

MIKOŁAJKI 2016

6 GRUDNIA

6 grudnia odwiedził nas ulubiony Święty dzieci, młodzieży i grzecznych… dorosłych. Mikołaj przewędrował przez szkołę z orszakiem pomocników, rozdał cukierki, a najmłodszym nawet prezenty. Na szczęście z racji zaawansowanego wieku i wielu spraw nie pamiętał o różnych naszych „grzeszkach”. Profilaktycznie postraszył rózgą i życzył Wesołych Świąt. Zapowiedział swoją wizytę w przyszłym roku, ale niektórzy liczą, że pojawi się jeszcze w okolicach 24 grudnia. Czekamy z niecierpliwością.

   

 

FAMILIADA

30 LISTOPADA

30 listopada 2016r nasi gimnazjaliści oraz uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w VII Familiadzie „Sportowa rodzina”, zorganizowanej jako podsumowanie kampanii „Postaw na rodzinę”. Uczniowie zawierciańskich szkół popisywali się  wiadomościami  z zakresu HIV i AIDS, wiedzą o koligacjach rodzinnych i prawach dziecka. Prezentowali stroje i dyscypliny sportowe oraz popisywali się sprawnością fizyczną  i umiejętnościami plastycznymi. Wszyscy zawodnicy świetnie się bawili. Chociaż nie udało nam się zwyciężyć wróciliśmy zadowoleni,  z pięknymi nagrodami ufundowanymi przez panią Pełnomocnik Prezydenta Miasta Zawiercie ds. rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii. Za rok powalczymy o zwycięstwo!

 

 

ANDRZEJKI

24 LISTOPADA

Tegoroczną zabawę andrzejkową należałoby nazwać ogólniej wieczorem wróżb, gdyż odbyła się ona 24 listopada, w tradycyjne katarzynki. Zgodnie ze zwyczajem imię swych przyszłych ukochanych mogli poznać zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Ponadto uczestnicy zabawy zaklinali los, sprawdzając wróżby, wyciągając karty lub runy czy rzucając kośćmi. Nie zabrakło pysznych ciast, przekąsek i napojów. Roztańczona młodzież nie bała się wyzwań i nawet losowo wybrane pary prezentowały świetne układy choreograficzne. W nieco tajemniczej atmosferze staraliśmy się pozytywnie zaklinać przyszłość i mamy nadzieję, że udana zabawa zagwarantowała nam sukces w tych działaniach.

 

 

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA KLAS MŁODSZYCH

23 LISTOPADA

W środę, 23 listopada Mały Samorząd zorganizował zabawę andrzejkową, której uczestnikami byli uczniowie klas drugich i trzecich. Każdy uczestnik zgodnie z andrzejkową tradycją odwiedził wróżkę, która przepowiedziała mu, co go czeka w najbliższej przyszłości. Oczywiście wszystkie wróżby potraktowaliśmy jako żarty i dobrą zabawę. Zabawa upłynęła na wesołych pląsach i wróżbach.

 

UMIEM POMAGAĆ - PIERWSZA POMOC

21 LISTOPADA

Od wielu lat szkoła współpracuje z miejscową strażą pożarną organizując wiele akcji mających na celu podniesienie wiedzy na temat bezpieczeństwa  W szkole odbył się pokaz i omówienie sposobów udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach zagrażających życiu człowieka. Pokaz zorganizowali strażacy z OSP w Kromołowie w ramach projektu realizowanego przy współudziale finansowym Starostwa Powiatowego w Zawierciu. Uczestnicy spotkania zapoznani zostali z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz zachowania się w różnych sytuacjach. Dużą atrakcje wzbudził pokaz ratowniczy. Każdy uczeń otrzymał „odblaskową buźkę” przekazaną przez PZU, która na pewno przyczyni się również do zwiększenia bezpieczeństwa naszych uczniów.

 

 

NASZ PRZEDSTAWICIEL W MŁODZIEŻOWEJ RADZIE MIASTA

18 LISTOPADA

18 listopada 2016 roku odbyła się kolejna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Zawiercia. Była ona szczególnie istotna dla naszej szkoły, gdyż zaprzysiężony został Daniel Brojerski, który będzie reprezentował Gimnazjum Nr 6, czyli w zasadzie Zespół Szkół. Przypominamy, że obecny Przewodniczący Szkoły przejął mandat Radnego po Mai Gewald, absolwentce naszego gimnazjum, wybranej przez uczniów do Młodzieżowej Rady w ubiegłym roku.  Danielowi życzymy sukcesów na nowym stanowisku.

 

SCHRONISKO

16 LISTOPADA

Obserwatorzy strony internetowej naszej szkoły wiedzą już, że przekazaliśmy  do zawierciańskiego schroniska karmę, zgromadzoną w ramach akcji pomocy zwierzętom. Niniejszym informujemy, że nie pozostawiliśmy bez wsparcia także kotków znalezionych przez uczennice klas 5 i 6. W sobotę, 19 listopada, kolejna część zgromadzonych produktów oraz karma zakupiona z funduszy uzyskanych przez szkolny wolontariat trafiła do schroniska ,,Rafik'' w Bolesławiu koło Olkusza. Dowiedzieliśmy się, że jedna ze znalezionych kotek znalazła już dom, natomiast druga czeka na opiekunów. Choć kolejna akcja dopiero za rok, przypominamy, że o naszym człowieczeństwie świadczy stosunek do słabszych. 

 

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 LISTOPADA

Akedemia z okazji Święta Niepodległości odbyła się w przededniu rocznicy i z założenia miała zjednoczyć społeczność uczniowską  dzięki wspólnemu śpiewaniu oraz kształtowaniu postaw patriotycznych. Na sali gimnastycznej pojawili się zarówno uczniowie klas 2-6 Szkoły Podstawowej,  jak i gimnazjaliści. W programie artystycznym, zaprezentowanym przez młodzież z klasy 2a i 3 gimnazjum, przypomniano drogę Polaków do wolności, a także przedstawiono historię zapisaną w utworach muzycznych. Dla lepszego zobrazowania wydarzeń, wykorzystano prezentację komputerową opartą na dziełach wybitnych malarzy, opracowaną przez Oliwię Mizielską. Uwagę wszystkich przykuwał wspaniały pejzaż wykonany przez Zuzannę Okraskę. Wspaniale zaprezentował się chór szkolny i utalentowani soliści przygotowani przez p. Wiesława Forysia. W trakcie akademii można było również podziwiać prace, które brały udział w konkursach: Dumni z Polski i Polaków, zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski, oraz Malowana Historia Kromołowa. Gośćmi podczas uroczystości byli państwo Czesława i Aleksander Bąba członkowie Towarzystwa Sympatyków Kromołowa oraz pan Mariusz Golenia Radny Rady Miasta Zawiercie. Za przygotowanie akademii odpowiadały p.Magdalena Dymek i p.Justyna Zadęcka, które przekazują gorące podziękowania osobom zaangażowanym w realizację tego projektu.

DOCENIAMY ZDOLNYCH I POMYSŁOWYCH

10 LISTOPADA

10 listopada, w czasie "zgromadzenia ogólnego" uczniów Zespołu Szkół na sali gimnastycznej z okazji akademii poświęconej obchodom Święta Niepodległości odbyło się podsumowanie przeprowadzonych konkursów. Wręczono nagrody i wyróżniono osoby biorące udział w następujących akcjach:- w konkursie interdyscyplinarnym  Doceń Jesień,  zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski,  1 miejsce – za pracę plastyczną przedstawiającą niezwykły jesienny pejzaż przyznano Annie Domagale z klasy 6; 2 miejsce – zajęła wykonawczyni jesiennego kapelusza Amelia Rejek, również z klasy 6. Samorząd  wyróżnił także Wiktorię Supernak i Magdalenę Chudek z klasy III gimnazjum oraz Aleksandrę Olesik z klasy ... 6!- w konkursie międzyklasowym Dumni z Polski i Polaków, który polegał na grupowym wykonaniu plakatu prezentującego przywołane w tytule hasło, Jury w składzie: p. Dyrektor – Jolanta Moryń, p. Pedagog – Agata Woźniak i p. Wiesław Foryś wyróżniło następujące prace:

1 miejsce  - reprezentacja klasy 2a , w składzie Jullia Fabrycy, Amelia Domagała, Julia Witkowicz

2 miejsce – dwuosobowa reprezentacja klasy 6  - Anna Domagała i Amelia Rejek

3 miejsce ex aequo- zespół z klasy 2b – Arkadia Przybysławska, Zuzanna Kania i  Julia Kulak oraz drużyna z klasy 3 gimnazjum – Magdalena Chudek, Małgorzata Heller, Zuzanna Okraska, Sylwia Zamora i Daniel Brojerski.

Pozostali uczestnicy, przedstawiciele klas 2c, 3a,3b,4b, IIA, IIB, zostali wyróżnieni biało-czerwonymi lizakami i balonami, a także barwami narodowymi naniesionymi na policzki za pomocą "kredy kibica".

W konkursie Malowana Historia Kromołowa, zorganizowanym przy współpracy z Towarzystwem Sympatyków Kromołowa, w klasach młodszych 1 miejsce zajęły – Amelia Golenia i Michalina Frankiewicz z kl. 3A; 2 miejsce – Julia Kulak, Zuzanna Kania, Sebastian Latacz z kl. 2B; 3 miejsce ex aequo Laura Gryc z kl. 3A oraz Bartosz Gajek, Filip Broda i Dawid Saczyński; Wyróżnieniono Kacpra Leszczyńskiego, Zuzannę Lendor, Dominikę Szubę i Kingę Hutnik. Niestety w tym konkursie  nie nagradzamy prac wykonanych przez  Rodziców ;)W klasach 4-6 i Gimnazjum: 1 miejsce – Magdalena Chudek ; 2 miejsce – Dominika Tokarska; 3 miejsce – Weronika Tokarska . Wyróżnienia:  Nadia Szczygieł, Wiktoria Supernak, Sylwia Zamora. Wszystkim nagrodzonym, wyróżnionym i uczestnikom konkursów gratulujemy talentu oraz życzymy kreatywności i dalszych sukcesów.

 

WIZYTA W SCHRONISKU

10 LISTOPADA

Ludzie dzielą się na wrażliwych i na tych, którzy wyrzucają psy. Można się o tym przekonać, odwiedzając schronisko dla zwierząt w Zawierciu. W dniu 10 listopada przedstawicielki sekcji wolontariatu: Julia Falkowska, Natalia Szlachta, Oliwia Kazubek oraz reprezentantki Małego Samorządu: Michalina Frankiewicz i Amelia Domagała, wraz z opiekunkami Samorządu i Panią Agnieszką Krawczyk wybrały się do schroniska w celu przekazania karmy, która została zebrana podczas akcji "Hej Ludziska! Ratujmy zwierzęta ze schroniska!". Doświadczenie to było bardzo przejmujące. Widok samotnych, przerażonych, i wyrywających się z klatki psów chwytał za serce i ściskał gardło. Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się do akcji i w ten sposób, choć w niewielkim stopniu, starali się poprawić los czworonogów. Szczególne podziękowania należą się p. Domagale - Tacie Amelki, który przewiózł całą zgromadzoną w czasie zbiórki  karmę do miejsca przeznaczenia.

DZIEŃ FILMÓW ANIMOWANYCH

28 PAŹDZIERNIKA

 

28 października uczniowie postanowili dać wyraz swojej fantazji (tym razem w świetle dziennym) i skorzystać z szansy na uniknięcie pytania, stosując taktykę przerażania . W naszej szkole pojawiły się różnego ( nie zawsze animowanego)  pochodzenia stwory, potwory i inne niezwykłe istoty. Światowy Dzień Filmów Animowanych i obchody  Helloween zostały wpisane do kalendarza szkolnych wydarzeń.

 

DYSKOTEKA

27 PAŹDZIERNIKA

Dzieciaki lubią przebieranki a młodzież chętnie wykazuje się kreatywnością, dlatego w związku ze Światowym Dniem Filmów Animowanych, który obchodzony jest 28 października, oraz zbliżającym się Halloween, Samorząd Uczniowski, w tej akcji  pod przewodnictwem Amelii Rejek, zorganizował kolejną dyskotekę. 27 października od godz. 16:00 do 19:30 tłoczno było na szkolnym korytarzu, sali gimnastycznej i przy sklepiku uczniowskim. Można było spotkać przeróżne straszydła ( a także inne dziwolągi); zregenerować siły dzięki przekąskom ze sklepiku oraz wykazać się różnymi umiejętnościami. Wiemy już  komu żadna tancerka niestraszna, gdyż Panowie zdominowali podium w konkursie Tańczący z miotłami:  1 miejsce – Daniel Brojerski (klasa III), 2 miejsce – Filip Pala (klasa 4a), 3 miejsce - Stanisław Kawka (klasa 4b). Dla równowagi Panie nie dały się pokonać w konkurencji grupowej i okazały się prawdziwymi Pogromczyniami Balonów. Najlepiej poradziły sobie grupa Dziewczyny z klasy III gimnazjum: Alicja Toborek, Sylwia Zamora, Sandra Haładus, Małgorzata Heller.  Można było również podziwiać Monster's Dance – najlepszym tańczącym Potworem  został wybrany  Wiktor Florczyk (klasa I), a wytypowała go Wiedźma Śmieszka, czyli Oliwia Domagała z klasy 4a. Świetnie spisali się szkolni disc jockeye oraz obsada sklepiku. Za przygotowanie przysmaków podzieowania należą się  Julii Jarzyńskiej (i przede wszystkim Jej Mamie), Karolinie Kuryj,  Oliwii Mędera, Amelii Rejek, Wiktorii Turczyn, Jakubowi Szubie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka, dzięki której także Ci, którym zabrakło pomysłu lub czasu na przygotowanie przebrania, mogli ciekawie zaprezentować się na zdjęciach. Dziękujemy Państwu Gocylom za wsparcie akcji Samorządu. Można by jeszcze długo opowiadać, ale może lepiej przekonać się, co się działo, oglądając zdjęcia, wykonane dla Was przez Weronikę Walęga i Oliwię Kazubek. Niech żałują nieobecni!

     

 

,,WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH''

27 PAŹDZIERNIKA

W dniu 27 października w ramach zbliżającego się święta 1 listopada uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili groby poległych w obronie ojczyzny. Aby uczcić pamięć poległych żołnierzy i kultywować patriotyczne postawy wśród wychowanków symbolicznie zapalono znicze.

 

MAŁE KOTKI

21 PAŹDZIERNIKA

Mówimy „Stop” znieczulicy! W drodze do szkoły grupa uczennic z klasy 5 i 6 znalazła porzucone małe kotki. Dziewczynki nie przeszły obojętnie i zaopiekowały się zwierzakami. Postarały się o pudełko, by przenieść kociaki, zadbały o wodę i karmę oraz zadzwoniły do schroniska z prośbą o pomoc. Mamy nadzieję, że maluchy wrócą do formy i znajdą dom.Przypominamy: „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”.

 

POMOC DLA SCHRONISKA

19 PAŹDZIERNIKA

Zgodnie z założeniami akcji Samorządu Uczniowskiego pt. Hej Ludziska! Potrzebna pomoc dla schroniska!,  staramy się zgromadzić środki na rzecz bezdomnych zwierząt.  19 października sekcja wolontariatu w składzie: Julia Falkowska, Oliwia Kazubek, Martyna Kołaczkiewicz, Natalia Szlachta i Weronika Walęga zorganizowała sprzedaż galaretek owocowych. Wcześniej dziewczyny opracowały gazetkę i rozpropagowały akcję. Uzyskane środki oraz zgromadzona karma i inne potrzebne akcesoria zostaną przekazane do schroniska. Szczególnie dziękujemy księdzu Łukaszowi Latawskiemu, który w prawdziwie franciszkańskim duchu wsparł akcję Samorządu, przeznaczając na kiermasz przepyszne ciasto. Zbiórka dla schroniska potrwa do końca października. Gorąco zachęcamy do udziału.

 

DZIEŃ NAUCZYCIELA

13 PAŹDZIERNIKA

Dziś w szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie z klas 2 szkoły podstawowej oraz klasy 6 przygotowali programy artystyczne dla pracowników naszej szkoły. Nie zabrakło życzeń i podziękowań w przededniu ich święta. Nad całością czuwali panie Beata Kowalczyk, Gabriela Żółótowska, Agnieszka Krawczyk, Magdalena Dymek oraz panowie Andrzej Bubel, Wiesław Foryś, Damian Kot. Dyrektor szkoły Andrzej Wilk złożył wszystkim pracownikom szkoły podziękowania i życzenia wszelkiej pomyślności w pracy zawodowej. Wręczył nagrody Dyrektora Szkoły za osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze dla wyróżniających się nauczycieli. Samorząd Uczniowski postanowił zadbać o formę Pedagogów oraz Pracowników Obsługi i obdarował Ich odrobiną zdrowej słodyczy w postaci miodu. Dzięki zaangażowaniu przedstawicieli uczniów i Rodziców z poszczególnych klas udało nam się po raz kolejny przygotować poczęstunek dla osób pracujących w naszej szkole. Oczywiście nie zabrakło życzeń, tych składanych osobiście oraz zamieszczonych na gazetce, a także wzajemnej życzliwości w tym ważnym dla wszystkich dniu. Wszak o roli edukacji pisał już w XVI wieku Andrzej Frycz Modrzewski, twierdząc " Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie" .

            Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim Rodzicom zaangażowanym w pomoc przy organizacji świąta. 

 

 

KOŁO PSZCZELARZY

7 PAŹDZIERNIKA

Gościliśmy w szkole koło pszczelarzy z Zawiercia. Po raz kolejny uczniowie klas młodszych mogli zapoznać się z informacjami na temat życia pszczół. Sekretne życie tych niezwykle pożytecznych owadów wzbudziło żywe zainteresowanie słuchaczy. Tak żywe, że chwilami było gwarno jak w ulu.

 

DYSKOTEKA

6 PAŹDZIERNIKA

Była, zabawa i trochę się działo. Dyskoteka integracyjna i z okazji Dnia Chłopaka spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. W trakcie przeprowadzonych konkursów wybraliśmy „Następcę Juliana” - Kuba Gotowiecki z kl.IVb, który najlepiej „wyginał śmiało ciało”, Siedmiu Wspaniałych” - grupa chłopców z gimnazjum, którzy świetnie poradzili sobie z greckim  tańcem oraz kankanem, a także wręczyliśmy insygnia „Królowi Parkietu”- Norbertowi Hardynowi, który otrzymał najwięcej głosów od tańczących z Nim dziewcząt. Zmęczeni zabawą mogli się pokrzepić, korzystając z oferty samorządowego sklepiku, w którym działały: Agata Mikoda, Wiktoria Turczyn, Julia Jarzyńska, Oliwia Mędera, Maja Rembak. Wszytko to odbywało się przy świetnej muzyce zapewnionej przez chłopaków z klasy III i I, a zostało uwiecznione przez fotoreporterki: Natalię Szlachtę i Julię Falkowską.

 

 RAJD JESIENNY

1 PAŹDZIERNIKA

W dniu 1 października  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie Jesień Jurajska zorganizowanym przez PTTK Zawiercie. Malownicza trasa wiodła spod Gimnazjum nr 3 do źródeł Warty.  W trakcie przyjemnego, ok. 8-kilometrowego  spaceru zachwycaliśmy się widokami, słuchaliśmy ciekawych historii,  spotkaliśmy starych znajomych i nawiązywaliśmy nowe znajomości. Na mecie czekał na nas poczęstunek oraz inne atrakcje. Julia Jarzyńska i Maja Rembak z klasy I gimnazjum zajęły 3 miejsce w konkursie krajoznawczym. Zaprezentowały również wiersze o jesieni i naszym regionie. Można było zobaczyć instruktaż z pierwszej pomocy oraz posłuchać pozytywnych komentarzy na temat otoczenia, a także naszej szkoły.

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 WRZEŚNIA

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Już kilka dni przed świętem chłopcy z naszej szkoły mogli poczuć się wyróżnieni, gdyż stali się głównymi bohaterami gazetki "Super Chłopaki", na której dziewczyny umieściły fotografie swoich kolegów. W piątek panowie zostali poczęstowani ciastem. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli promować założenia programu Jem smacznie i zdrowo, w tym roku serwowano pełne witamin ciasto marchewkowe. Nie zabrakło również życzeń i drobnych upominków od koleżanek z klasy.

 

 

DZIEŃ POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO

30 WRZEŚNIA

30 września przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem uczestniczyli w uroczystościach związanych z obchodami Dnia Polskiego Państwa Podziemnego. Uczniowie zostali zaproszeni do Gimnazjum nr 1, gdzie mieli możliwość zapoznania się z  krótkim rysem historycznym, obejrzenia prezentacji oraz widowiska słowno-muzycznego pt. "Kamienie na szaniec", a także wysłuchania pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Gimnazjum nr 1.  W trakcie uroczystości wręczone zostały medale "Pro Patria" przyznawane przez kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Uczniowie zapalili również znicz przy Dębach Katyńskich,  miejscu pamięci o  pomordowanych w Katyniu.

 

PRAŻONKI Z PROFILAKTYKĄ

24 WRZEŚNIA

W sobotę 24 września w Szkole Podstawowej nr 5 w Zawierciu odbyło się podsumowanie ogólnopolskiej Kampanii „ Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Uczniowie zawierciańskich podstawówek i gimnazjów rywalizowali w różnych dyscyplinach sportowych, zawierali nowe znajomości, dzielili się pomysłami  jak aktywnie można spędzić czas wolny. Na koniec imprezy wszyscy zasiedli do spożywania wcześniej przygotowanych prażonek. Było wesoło, smacznie i miło. Uczniowie naszej  podstawówki  zdobyli III miejsce w rzucie do celu, a gimnazjaliści II miejsce w dwa ognie. Do zobaczenia za rok.

 

 

 WYBORY OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

22 WRZEŚNIA

Dnia 22.09.2016r., w godzinach 8:00 – 11:20 odbyły się wybory Opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wybierali spośród nauczycieli, jedno nazwisko.  Tajne, bezpośrednie głosowanie odbyło się na świetlicy, gdzie zasiadała komisja wyborcza. W roli członków komisji Wyborczej wystąpili: Oliwia Mędera, Julia Jarzyńska, Karolina Kula. W wyniku tajnych wyborów uczniowie wskazali na panią Magdalenę Dymek. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2016/2017.

 

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

16 WRZEŚNIA

 

Dnia 16 września 2016r., odbyły się wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie mieli wybrać jednego spośród siedmiu zgłoszonych kandydatów.

Uczniowie otrzymywali karty do głosowania z imionami i nazwiskami kandydatów. Każdemu uczniowi przysługiwał jeden głos. W roli członków Komisji Wyborczej wystąpili Oliwia Mędera, Natalia Stolarczyk, Karolina Kula. Po zakończeniu głosowania odbyło się liczenie głosów. Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:

Uprawnionych do głosowania – 197

Ilość kart – 197

Ilość kart wydanych - 128

Przystąpiło do głosowania – 128

Ilość głosów ważnych – 126

Ilość głosów nieważnych - 2

W wyniku głosowania zostali wybrani na poszczególne stanowiska:

Przewodniczący – Daniel Brojerski

Zastępca – Julia Jarzyńska

Skarbnik – Miłosz Łągiewka

Sekretarz – Andżelika Latacz

Gratulujemy wyboru i życzymy sukcesów!

 

 

 

,,SPRZĄTANIE ŚWIATA"

16 WRZEŚNIA

,,Sprzątanie Świata" to coroczna akcja mająca na celu zwrócenie uwagi na ochronę środowiska naturalnego. Tradycyjnie nasi uczniowie pod opieką nauczycieli sprzątali najbliższą okolicę. Duże ilości zebranych śmieci świadczą o konieczności edukacji w tym temacie i uświadamiania wszystkim konieczności dbania o nasze środowisko. Akcja jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska "Clean up the World". W tym roku odbyła się pod hasłem „Podaj dalej… drugie życie odpadów”. Całością akcji w szkole kierowała pani Aleksandra Figiel.

 

OGŁOSZENIE!!!

Dyrekcja Zespołu Szkół Gimnazjum Nr 6 Szkoły Podstawowej Nr 13 w Zawierciu informuje, że w dniu 13 września 2016 (wtorek) o godzinie 1630  odbędą się spotkania z wychowawcami przedszkola oraz o godzinie 1700, z wychowawcami klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Zapraszamy wszystkich rodziców!!!

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

1 WRZEŚNIA

Uroczysta akademia rozpoczęła nowy rok szkolny 2016/2017. Oficjalną część rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez panie Aleksandrę Figiel,  Halinę Ciszowską, Elżbietę Benc i pana Wiesława Forysia. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły Andrzej Wilk. Życzył wszystkim samych sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym  oraz przypomniał o zasadach bezpieczeństwa w szkole oraz poza nią.  Po akademii uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.