ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO WYCHOWAWCZYCH

28 CZERWCA

Dziś w szkole odbyło się zakończenie zajęć dydaktyczno wychowawczych w roku szkolnym 2012/2013. Na sali gimnastycznej odbyły się dwie uroczyste akademie. Pierwsza dla klas młodszych oraz przedszkola przygotowana przez panią Ilonę Szotę wraz z klasą trzecią oraz druga dla klas IV-VI i gimnazjum przygotowanej przez panie; Justynę Kukułkę, Elżbietę Benc, Anetę Dudek oraz pana Wiesława Forysia wraz z klasami III gimnazjum, chórem i szkolnym zespołem. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia. Tradycyjnie uczniowie klas trzecich otrzymali z rąk dyrekcji i wychowawców świadectwa oraz pamiątkowe kubki od klasy drugiej. Dyrektor szkoły mgr Andrzej Wilk podsumowując kończący się rok szkolny podkreślił ogrom pracy włożony przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców w sukcesy naszej szkoły. Życzył wszystkim bezpiecznego wypoczynku podczas słonecznych wakacji.  

 

 

            

 

WYCIECZKI SZKOLNE

7 CZERWCA

W dniach 3 i 4 czerwca dzieci i młodzież z naszej szkoły brały udział w wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. Południowo-zachodnie rejony Polski mogli podziwiać uczniowie klasy 5, 6 i I gimnazjum. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Bazyliki  w Wambierzycach, zwanych polską Jerozolimą i obejrzenie kilku (spośród 70!) stacji Drogi Krzyżowej. Z powodu złych warunków atmosferycznych nie udało nam się zdobyć Szczelińca, ale obejrzeliśmy ciekawe formacje skalne i pokonaliśmy drogę "100 zakrętów". Później wybraliśmy się do Kudowej, gdzie przeszliśmy Szlakiem Ginących Zawodów, pospacerowaliśmy w Parku Zdrojowym i przeżyliśmy chwile grozy w Kaplicy czaszek. Zmęczeni wrażeniami i wieczorną dyskoteką spokojnie przespaliśmy noc ;), a następnego dnia udaliśmy się do Dusznik Zdroju. Tam gościliśmy w Dworku im. Fryderyka Chopina, a w pijalni wód mogliśmy posłuchać krótkiego koncertu w wykonaniu naszego kolegi Kuby Dyczki. Bardzo ciekawa okazała się również wizyta w kopalni złota w Złotym Stoku. Wprawdzie nie przywieźliśmy drogocennego kruszcu, ale cali, zdrowi i zadowoleni wróciliśmy do domu, co świadczy, że wycieczka była bardzo udana.

                                       

 

ETWINNING 2013

7 CZERWCA

Projekt “Bermuda Triangle” realizowany w naszej szkole zajął I miejsce w ogólnopolskim konkrsie ,,Nasz projekt eTwinning IX edycja”. To dwujęzyczny (angielsko-niemiecki) projekt realizowany w naszej szkole w latach szkolnych 2011/12 oraz 2012/13. Koordynatorem projektu była pani Justyna Kukułka. Delegacja szkoły miała możliwość uczestnictwa w uroczystej ceremonii rozdania nagród, która odbyła się w dniach 6-8 czerwca 2013 roku w Warszawie, gdzie dokonano prezentacji projektu oraz wypracowanych produktów końcowych. Projekt ten spotkał się z dużym uznaniem wśród zgromadzonych gości, członków jury oraz przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach. Szkoła otrzymała m.in. tablicę interaktywną SmartBoard, laptop oraz środki finansowe. Dodatkowo uczestników czekało wiele atrakcji jak zwiedzanie Warszawy czy wizyta w Centrum Nauki ,,Kopernik”. Gratulujemy wszystkim uczestnikom realizującym ten projekt.

                          

 

 

DZIEŃ DZIECKA I SPORTU SZKOLNEGO

29 MAJA

 

Jak co roku w szkole zorganizowano dzień dziecka w połączeniu z dniem sportu szkolnego. Obok zmagań sportowych dzieciom towarzyszyło wiele atrakcji. Wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali lodowe przysmaki oraz pyszną kiełbaskę. Udanej imprezie towarzyszyła piękna pogoda. Uczniowie uczestniczyli również w konkursie profilaktycznym zorganizowanym przez pedagoga szkolneg. Całość przygotowali pani Elżbieta Benc oraz pan Andrzej Bubel. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody rzeczowe. Dziękujemy sponsorom; Urzędowi Miasta Zawiercie, hurtowni IGLO, hurtowni LIBRA. To początek obchodów Dnia Dziecka w Zawierciu.

 

 

XII GWIEŹDZISTY ZLOT ROWEROWY

24 MAJA

 

W dniu dzisiejszym uczniowie szkoły podstawowej w składzie; Maja Gewald, Anna Hermanowska, Krystian Pajtasz, Filip Gewald oraz gimnazjum w składzie; Karin Borek, Agata Panasiuk, Krystian Żal, Daniel Leks uczestniczyli w XII Gwieździstym Zlocie Rowerowym. W kategorii szkół podstawowych nasza szkołą zajęła pierwsze miejsce. Również odnieśliśmy sukcesy indywidualne; Filip Gewald okazał się bezkonkurencyjny w kategorii chłopców klas młodszych, natomiast Maja Gewald w kategorii dziewcząt szkół podstawowych zajęła drugie miejsce. Pozostali uczestnicy plasowali się tuż poza podium. Serdecznie wszystkim gratulujemy. Mimo niesprzyjającej pogody zawody były dla nas udane. Mamy nadzieję, że podczas XIII zlotu pogoda będzie bardziej życzliwa.

 

 

WE LOVE JURA

22 MAJA

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie międzyszkolnym ,,We love JURA'. Reprezentacja szkoły podstawowej w składzie; Maja Gewald, Anna Hermanowska zajęły pierwsze miejsce w swojej kategorii. Uczniowie gimnazjum; Monika Nemś, Izabela Lendor oraz Konrad Szota uplasowali się na trzecim miejscu. Konkurs dotyczył znajomości Jury Krakowsko - Częstochowskiej i lokalnych legend. Uczniowie mieli za zadanie zaprezentowania swojej wiedzy w języku angielskim.

 

 

SPRAWDZIAN PO KLASIE TRZECIEJ

21 MAJA

W dniu 21 maja 2013 roku trzecioklasiści ze szkoły podstawowej zostali poddani badaniu wiadomości i umiejętności po I etapie edukacji. 24 uczniów rozwiązywało zestawy zadań w zakresie  języka polskiego i matematyki (OBUT 2013).

 

 

PRZEDSZKOLAKI W STRAŻY

14 MAJA

W dniu dzisiejszym przedszkolaki z grup młodszych gościły w OSP Kromołów. Dzieci wysłuchały informacji na temat działań ochotników oraz miały możliwość zobaczenia sprzętu używanego podczas akcji gaśniczych. Dużą frajdę milusińskim sprawiła możliwość przebywania w wozie bojowym oraz wypróbowania sprzętu strażackiego. Dzisiejsza wizyta to stały element współpracy OSP Kromołów i naszej szkoły.

 

 

3 MAJA

30 KWIETNIA

Z okazji zbliżającej się 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy 5 przygotowali program artystyczny poświęcony temu wydarzeniu. Chór szkolny zadbał o oprawę muzyczną a uczniowie klasy trzeciej gimnazjum zaprezentowali taniec ,,Polonez" Całość przygotowali pani Magdalena Dymek, pani Justyna Zadęcka, pani Elżbieta Benc oraz Pan Wiesław Foryś.

 

EGZAMINY GIMNAZJALNE

23 KWIETNIA

 

Od dziś uczniowie klas trzecich gimnazjów w całej Polsce rozpoczęli egzaminy gimnazjalne, które potrwają do 25 kwietnia. Dziś od godziny 9 piszą testy z zakresu przedmiotów humanistycznych, 24 z zakresu matematyczno przyrodniczego a w dniu 25 kwietnia część językową z wybranego języka obcego. Życzymy wszystkim samych poprawnych odpowiedzi i uzyskania jak największej ilości punktów, które ułatwią absolwentom dostanie się do wybranej przez nich szkoły ponadgimnazjalnej. Powodzenia!

 

 

DZIEŃ ZIEMI

22 KWIETNIA

 

W  dniu 22.04.2013 roku odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy I gimnazjum wraz z nauczycielami; p. A. Figiel, p. M. Piotrowską, p. E. Benc oraz p. W. Forysiem. Przedstawienie nawiązywało do spustoszeń jakich dokonuje człowiek na swojej planecie, w dowcipny sposób uczniowie pokazali jak można to zmienić, co może każdy z nas zrobić w swoim najbliższym otoczeniu.

 

 

 

KAZIMIERZ WITOLD ZACHERT

21 KWIETNIA

 

W  dniu dzisiejszym miała miejsce uroczystość związana z odsłonięciem pamiątkowej tablicy upamiętniającej Kazimierza Witolada Zacherta, urodzonego w Kromołowie powstańca styczniowego poległego w walkach wyzwoleńczych. Młodzież szkolna, dyrekcja i grono pedagogiczne uczestniczyli w mszy świętej i uroczystości odsłonięcia pamiątkowej tablicy na cmentarzu w Kromołowie upamiętniającej tą postać. W uroczystościach brały udział brały władze miasta na czele z Prezydentem Ryszardem Machem, przedstawiciele Rady Miasta, Samorządu Mieszkańców oraz lokalnych organizacji.

 

Kazimierz Witold Zachert ( 1843 - 1863)

Urodził się 7.03.1843 roku. w Kromołowie.  W roku 1860 otrzymał patent ukończenia oddziału mechanicznego gimnazjum realnego w Warszawie. Potem udał się do Francji, gdzie wstąpił do elitarnej szkoły wojskowej w Saint - Cyr. W roku 1863, na wiadomość o wybuchu powstania styczniowego, powraca do kraju aby czynnie włączyć się do walki o niepodległość.  Udał się on do obozu Apolinarego Kurowskiego, po klęsce tego dowódcy i reorganizacji oddziałów w obozie w Goszczy znalazł się w oddziale gen. Aleksandra Waligórskiego, został jego adiutantem. W dniu 18 marca podczas bitwy pod Grochowiskami Witold Zachert znajdował się w sztabowym otoczeniu generała Langiewicza i tutaj został trafiony kartaczem. Bezpośredni świadek tych wydarzeń tak zapamiętał te wydarzenia: A tymczasem armaty dalej grzmiały, a huk ich wpadając między drzewa, rozlegał się potężnem i niemilknącem echem, większą jeszcze trwogę budząc w tych nieprzywykłych do wojny i przerażonych ludziach. Pociski też i kule karabinowe znaczne w pochylonych ku ziemi szeregach zrządzały szkody. Langiewicz, otoczony sztabem swym, w którym znajdował się Waligórski, Jeziorański, Bentkowski, w ogóle około 20 koni, stał z wielką determinacyą w najgorętszym ogniu, nieruchomy, milczący, patrząc na to co się przed nim działo z posępnem, rozpaczliwem brwi zmarszczeniem. Jakiż się w jego duszy dramat rozwijał? O czem myślał ten wódz, dyktatorem Polski zrobiony, a teraz w głuszy leśnej ukryty z garścią przerażonych, bezbronnych, nagich i głodnych obrońców ojczyzny?  Dokoła niego kule karabinowe i działowe świszczały jak osy; Witolda Zacherta, adjutanta jenerała Waligórskiego, kartacz trafił w głowę i zabił na miejscu; pułkownik Borzysławski miał obszerny płaszcz włoski porozrywany od kul na szmaty; mimo to dyktator stał niemy, poważny, skupiony w sobie, okazując wśród tego gradu pocisków wiele spokojnego męstwa i krwi zimnej. Witold Zachert zginął na miejscu. Krakowski „Czas” w swojej korespondencji z pola walki wymienia jego jako kapitana. Jednocześnie pisze, że w chwili śmierci znajdował się obok dyktatora Langiewicza jako jego adiutant. Była to jedna z nielicznych ofiar w trakcie przeprawy zgrupowania Langiewicza przez trzęsawiska i las.  Podkreślić należy, że jest to jedyny tak dokładny opis okoliczności śmierci z czasów walk powstania styczniowego a dotyczący postaci związanej z ziemią zawierciańską. Witold Zachert na niespełna dwa tygodnie przed bitwą pod Grochowiskami obchodził dwudzieste urodziny.

 

 

DZIEŃ SAŁATKOWY

18 KWIETNIA

 

Tradycją w naszej szkole stał się ,,Dzień sałątkowy" promujący zdrowe odżywianie. Uczniowie wraz z opiekunami przygotowali różnego rodzaju zdrowe sałatki zarówno owocowe jak i warzywne oraz soki naturalne. Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w różnych konkursach i akcjach promujących zdrowy i aktywny styl życia oraz zdrowe odżywianie.

 

 

 

PREORIENTACJA

18 KWIETNIA

 

Dnia 18 kwietnia 2013 roku w naszej szkole gościły panie Katarzyna Kostrzejowska oraz Anna Dziedzic-Kurzak doradcy zawodowi z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Zawierciu. Celem ich wizyty była pomoc w wyborze dalszej drogi kształcenia i wybór szkoły ponadgimnazjalnej. To kolejny etap w działaniach szkoły przygotowującej naszych absolwentów do dalszej edukacji.

 

 

YPEF

12 KWIETNIA

 

Dnia 12 kwietnia 2013 roku w Siewierzu w LO im. Jana Pawła II odbyły się eliminacje do Międzynarodowego Konkursu Wiedzy 0 Lesie YPEF. Naszą szkołę pod opieką pani Elżbiety Benc reprezentowali; Monika Nemś, Natalia Remieszko, Mateusz Langner uczniowie klasy drugiej gimnazjum.

 

  

 

TURNIEJ ,,MISTRZ ŁAMIGŁOWA

5 KWIETNIA

W dniu dzisiejszym uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej przystąpili do sprawdzianuDnia 5 kwietnia 2013 odbył się w naszej szkole VIII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ „MISTRZ ŁAMIGŁOWA” dla klas 1-3 edukacji wczesnoszkolnej. Został on przygotowany i przeprowadzony przez P. Beatę Kowalczyk i P. Ilonę Szotę we współpracy z dyrektorem szkoły P. Andrzejem Wilkiem. W turnieju wzięli udział przedstawiciele siedmiu zawierciańskich szkół podstawowych. Każdą z nich reprezentował zespół, w skład którego wchodził uczeń klasy pierwszej, drugiej i  trzeciej. Turniej przebiegał w dwóch etapach. Najpierw uczestnicy borykali się z zadaniami indywidualnymi – pierwszoklasista rozwiązywał szyfrówkę, drugoklasista wirówkę a trzecioklasista wykreślankę. Następnie zespół otrzymał  sześć zadań – rebusy, sylabówkę, łańcuch, domino, krzyżówkę obrazkową i krzyżówkę swatkę - do wspólnego rozwiązania. Zaszczytny tytuł „MISTRZ ŁAMIGŁOWA” wywalczył zespół reprezentujący Szkołę Podstawową Nr 6 w składzie: Oliwia Kasznia, Mateusz Gwóźdź, Agnieszka Klimek. Tytuł „I WICEMISTRZA”   przypadł w udziale zespołowi ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w składzie: Mikołaj Czernek, Dominik Sadowski, Mikołaj Skroczyński. Tytuł „II WICEMISTRZA” otrzymał zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 13 w składzie: Zuzanna Waksmańska, Amelia Rejek, Karolina Kula.  Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy również medal Mistrza i Wicemistrza.  Serdeczne podziękowania kierujemy do tych, którzy zechcieli udzielić nam wsparcia. Pragniemy wyrazić słowa uznania i podziękowania wszystkim sponsorom - Księgarni Edukacyjnej, Spółdzielni Spożywców „Społem” i firmie ANRO - za pomoc w realizacji tego ważnego dla nas przedsięwzięcia.

 

SPRAWDZIAN 2013

4 KWIETNIA

W dniu dzisiejszym uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej przystąpili do sprawdzianu. To pierwszy poważny egzamin po sześciu latach nauki w szkole podstawowej. Mamy nadzieję, że poradzili sobie doskonale z pytaniami egzaminacyjnymi a wyniki uzyskane przez nich potwierdzą nabytą wiedzę. Trzymamy za nich kciuki.

 

 

ZDROWYCH POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH ŻYCZY DYREKCJA I GRONO PEDAGOGICZNE ZESPOŁU SZKÓŁ GIMNAZJUM NR 6 SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13 W ZAWIERCIU

 

 

 

 

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO UDZIAŁU W AKCJI

 

OBCHODY 150  ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO

22 MARCA

 

W dniach 22 – 23 marca odbywają się uroczyste obchody 150. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego na terenie powiatu zawierciańskiego. Uczniowie naszej szkoły brali udział w złożeniu hołdu Powstańcom, które miało miejsce pod pomnikiem na Wydrze.

 

 

TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO

21 MARCA

 

W dniu dzisiejszym w Szkole Podstawowej nr 8 w Zawierciu odbył się turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjów. Uczniowie Gimnazjum Nr 6 w składzie; KARINA BOREK, AGATA PANASIUK, RAFAŁ PANASIUK zajęli trzecie miejsce. Drużyna Szkoły Podstawowej Nr 13 w składzie; NATALIA BACZEWSKA, JULIA BRZOZOWSKA, MAJA GEWALD zdobyła pierwsze miejsce i będzie reprezentować miasto na zawodach powiatowych. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w zawodach powiatowych.

 

       

 

 

 

 

 

PRÓBNE SPRAWDZIANY I EGZAMINY

12 MARCA

W dniach 12,13,14,marca w szkole odbyły się próbne egzaminy i sprawdziany. Uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej oraz klas trzecich gimnazjum rozwiązywali testy przygotowane przez nauczycieli w warunkach, które będą obowiązywać ich na sprawdzianie po klasie szóstej w dniu 4 kwietnia oraz na egzaminach gimnazjalnych w dniach 24-26 kwietnia. Mamy nadzieję, że ta generalna próba oswoiła naszych uczniów z warunkami, które będą obowiązywały podczas egzaminów przeprowadzanych przez OKE i pomoże im w osiągnięciu jak najlepszych wyników. 

                                                  

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA KOBIET !!!

Męska część społeczności uczniowskiej za pośrednictwem Samorządu Szkolnego obdarowała piękniejszą połowę w naszej szkole. Panie otrzymały kwiaty a nasze koleżanki słodkie pomarańcze. Życzymy wszystkim Paniom radości i pomyślności.

 

PÓŁKOLONIE ZIMOWE

22 LUTY

Od 11 do 22 lutego w szkole zorganizowano półkolonie zimowe dla uczniów z naszej szkoły. Codziennie odbywały się zajęcia pod okiem wychowawców Beaty Kowalczyk oraz Andrzeja Bubla. Obok zajęć na świeżym powietrzu (spacery, jazda na sankach), prowadzone były zajęcia plastyczne, komputerowe i sportowe. Wszystkim dopisywały dobre humory.

     

 

AKCJA PROFILAKTYCZNA

31 STYCZNIA

W szkole po raz drugi przeprowadzono akcję pomiaru poziomu cukru we krwi u uczniów klas trzecich gimnazjum. To część programu zdrowotnego ,,Profilaktyka cukrzycy u nastolatków". Program jest bezpłatny i w całości finansowany przez NZOZ KROMOŁÓW.

PREORIENTACJA ZAWODOWA

29 STYCZNIA

W dniu 29 stycznia odbyło się spotkanie uczniów klas II gimnazjum z przedstawicielami ,,Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej" w Dąbrowie Górniczej. Uczniowie zapoznali się z ofertą zawodową na rynku pracy. Poznali swoje predyspozycje zawodowe oraz planowali swoją karierę zawodową poprzez analizowanie swoich cech osobowości, zdolności indywidualnych i umysłowych. To jeden z elementów pracy szkoły mający na celu pomóc młodzieży w wyborze przyszłego zawodu i wyboru odpowiedniej do ich możliwości i umiejętności szkoły ponadgimnazjalnej. 

 

 

 

JASEŁKA

20 GRUDNIA

Uczniowie klas młodszych zaprezentowali program artystyczny pod tytułem ,,Jak anioły pokonały diabły". Scenki rodzajowe odgrywane przez wykonawców pokazywały jak dobro zwycięża zło. Ich starsi koledzy i koleżanki  przypomnieli tradycje związane z Wigilią i Bożym Narodzeniem a całości występów towarzyszyły kolędy w wykonaniu chóru szkolnego. Program przygotowali pani Joanna Kurek, Pan Radosław Cierpiński oraz pan Wiesław Foryś. Dyrektor szkoły życzył wszystkim rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz realizacji planów i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2013 roku..

 

 

,,SZNUPEK"

17 GRUDNIA

W dniu dzisiejszym w szkole w grupach sześciolatków wizytę złożyli funkcjonariusze Zespołu do Spraw Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu wraz ze ,,Sznupkiem" oficjalną maskotką śląskiej policji. Funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa wśród dzieci oraz przybliżyli pracę policjantów. To znakomita lekcja mająca na celu eliminowanie zagrożeń, przybliżająca prawidłowe zachowania podczas drogi do i ze szkoły oraz zabawy.

 

 

ŚWIĄTECZNA PACZKA

14 GRUDNIA

Samorząd Szkolny, grupa wolontariacka działającą w szkole wraz z Zespołem ,,Kromołowianie" prowadzili zbiórkę artykułów spożywczych na rzecz potrzebujących. Dzięki Waszej pomocy i życzliwości udało się zebrać naprawdę wiele produktów, które zostały podzielone i w dniu dzisiejszym trafią do rodzin z naszego terenu. Pragniemy serdecznie podziękować Intermarche Zawiercie, które wsparło naszą akcję przekazując produkty spożywcze i słodycze. Dziękujemy wszystkim za okazane serce. 

   

 

MIKOŁAJ

6 GRUDNIA

6 dzień grudnia każdego roku to dzień, na który czekamy wszyscy. W szkole pojawił się Mikołaj ze swoją świtą obdarowując nas prezentami. W tym roku obyło się bez rózg (nawet dla dyrektora) co może świadczyć, że wszyscy byli grzeczni i zasłużyli na prezent. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Mikołaj też o nas nie zapomni.

 

 

DZIEŃ WALKI Z AIDS

3 GRUDNIA

Jak każdego roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Walki z AIDS połączonego z podsumowaniem kampanii „Postaw na Rodzinę” i Familiadą organizowanych przez Pełnomocnika Prezydenta miasta Zawiercie . Drużyna Szkoły Podstawowej w składzie: Ania Hermanowska, Maja Gewald, Natalia Baczewska i Wiktoria Waniak oraz gimnazjaliści: Monika Nemś, Weronika Kowalczyk, Juli Hilgartner i Konrad Szota dzielnie walczyły w konkurencjach zręcznościowych i plastycznych, Popisywali się również wiedzą nt. koligacji rodzinnych, AIDS i bezpieczeństwa podczas wakacji. Julia Janeczek, uczennica klasy IIa otrzymała z rąk Prezydenta nagrodę za pracę plastyczną w konkursie „Bajki mojego dzieciństwa”. Wszyscy świetnie się bawili i z pewnością spotkają się za rok.

 

 ANDRZEJKI

27 LISTOPADA

 

Samorząd Szkolny pod opieką pani Elżbiety Benc i pani Magdaleny Dymek zorganizował dyskotekę ,,Andrzejkową". Obok tańców ,,Czarownic", wróżb i lania wosku można było skosztować pyszności w postaci ciast i ciasteczek przygotowanych przez uczniów. Dobrej muzyce jak zawsze towarzyszyła świetna zabawa.

 

 

11 LISTOPADA

9 LISTOPADA

Dzień 11 listopada to w historii Polski data związana z Odzyskaniem Niepodległości. Po latach zaborów Polska w 1918 roku odzyskała suwerenność. W przededniu tej ważnej rocznicy w szkole przygotowano uroczystą akademię poświęconym tym wydarzeniom. Całość przygotowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem pani Moniki Chłosty, panów Radosława Cierpińskiego, Bartosza Latko oraz Wiesława Forysia. Uczniowie przypomnieli zebranym historyczne wydarzenia, od rozbiorów Polski poprzez zrywy powstańcze aż do 11 listopada 1918 roku. Obok dat i wydarzeń zaprezentowano utwory muzyczne. Wszystkich zebranych dyrektor zachęcał do udziału w obchodach Święta Niepodległości, które będą odbywać się w naszym mieście podczas weekendu.

 

 

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1 LISTOPADA

Jak co roku uczniowie naszej szkoły w przededniu Wszystkich Świętych wraz z wychowawcami odwiedzają groby poległych w obronie ojczyzny. Symboliczne zapalenie zniczy to stały element związany z kultywowaniem patriotycznych postaw wśród naszych wychowanków.

 

 

SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW

26 PAŹDZIERNIKA

Już po raz piąty odbyła się Sportowa Spartakiada Przedszkolaków pod hasłem ,,Chociaż pada chociaż leje ja się bawię ja się śmieję". Nasze przedszkole w składzie; Paulina Boroń, Amelia Golenia, Zuzanna Lendor, Mateusz Kukułka, Kacper Leszczyński, Adam Kolimaga, Igor Borek, Oliwer Klusek pod opieką Pani Joanny Podsiedlik oraz Pani Agnieszki Kolimagi również brało udział w tych sportowych zmaganiach. Konkurencje sportowe typu slalom pomiędzy kałużami, wyścigi w gumowcach, rzut woreczkiem do parasola, przenoszenie kropel, czy rzut gumowcem, związane były z hasłem przewodnim spartakiady. Wszystkie przedszkola zaprezentowały doskonałe przygotowanie i świetnie się przy tym bawiły. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Za rok znów będziemy przeżywać podobne emocje.

 

PASOWANIE NA UCZNIA

22 PAŹDZIERNIKA

 

 

Od lat pasowanie na ucznia w naszej szkole należy do jednego z najważniejszych wydarzeń. W poniedziałkowe popołudnie pierwszaki zostały przyjęte w poczet uczniów. To było wydarzenie obfitujące w emocje. Na uroczystość przybyli: prezydent miasta Zawiercie, Ryszard Mach, dyrektor szkoły, Andrzej Wilk, rodzice, dziadkowie i rodzeństwo pierwszaków. Wszyscy bacznie obserwowali występ młodych uczestników oraz dwóch gimnazjalistek. Doniosłość i powagę całej uroczystości podkreśliła piękna i kolorowa dekoracja. Pierwszaki pod opieką swojej wychowawczyni – Beaty Kowalczyk – i nauczyciela muzyki – Wiesława Forysia - przygotowały  program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie i piosenkarskie pokazując, czego zdążyły się już w szkolnych ławkach nauczyć. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Zarówno dyrektor jak i prezydent miasta uznali, iż wzorowo zdały swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyły na zaszczytne miano ucznia. Po części artystycznej przyszła kolej na część oficjalną uroczystości, którą rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły. Następnie uczniowie kierując prawą dłoń w kierunku sztandaru powtarzali za wychowawcą słowa przysięgi.  Jednak najważniejszym wydarzeniem tego dnia było samo pasowanie na ucznia. Przed aktem pasowania kandydaci na uczniów otrzymali dary w postaci „tabletki mądrości” i „elixiru wiedzy”. Najwięcej emocji dostarczyła przyszłym uczniom „Krasnalkowa miarka” – każdy pierwszak musiał przez nią przejść i sprawdzić, czy czarodziejski ołówek pozwoli mu na przystąpienie do pasowania. Ołówek okazał się łaskawy i wszyscy dostąpili zaszczytu pasowania na ucznia klasy I,  którego pokaźnych rozmiarów kredką dokonał dyrektor szkoły – Andrzej Wilk. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom, legitymację szkolną i pamiątkową sowę.  Prezydent miasta wręczył uczniom elementy odblaskowe, dzięki którym będą bardziej widoczni na drodze. Od rodziców dzieci otrzymały rogi obfitości. Finałem uroczystości było pamiątkowe zdjęcie a miłym jej uwieńczeniem słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

 

DZIEŃ NAUCZYCIELA

11 PAŹDZIERNIKA

 

 

,,Święto Edukacji Narodowej to zaiste okazyja, iżby wyrazić nasze podziękowanie za uprawę tego ugoru, jakim są uczniowskie czerepy. Niech więc Waćpaństwu snuje się żywot w pomyślności, a fortuna niech nie omija Waszego domostwa. Ty zaś szlachetne zdrowie, ulubuj sobie wszystkich pracowników tey prześwietnej instytucji oświatowej i wspieraj ich nadwątlone siły."

    

        Tego życzą wdzięczne żaki z Zespołu Szkół Gimnazjum Nr 6 Szkoły Podstawowej Nr 13 w Zawierciu.

 

 

PRAŻONKI Z PROFILAKTYKĄ

29 WRZEŚNIA

 

Jak co roku w Zawierciu organizowana jest akcja związana działaniami profilaktycznymi prowadzona przez Pełnomocnika d.s. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Panią Halinę Bulską-Sobusik. Akcja już na trwałe wpisała się w kalendarz imprez szkół zawierciańskich. W tym roku miejscem spotkania uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów był OSiR Zawiercie. Nasi przedstawiciele ze szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką pani Agaty Woźniak, pana Andrzeja Bubla i Radosława Cierpińskiego uczestniczyli w tym wydarzeniu. Piękna pogoda sprzyjała świetnej zabawie i sportowej rywalizacji a pyszne prażonki smakowały wszystkim uczestnikom. 

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA - DYSKOTEKA INTEGRACYJNA

28 WRZEŚNIA

 

 

Dzień Chłopaka w naszej szkole jak zwykle przebiega zawsze na wesoło i zgodnie z programami promującymi zdrowie – „Trzymaj Formę” , „Jedz smacznie i zdrowo”. Właśnie dlatego  „nasi panowie” zostali obdarowani ekologiczną pyszną marchewką z załączonymi życzeniami. Za pyszne marchewki dziękujemy jednej z mam naszych uczniów.  Na tym świętowanie się nie skończyło , po południu wszyscy wspólnie bawiliśmy się na dyskotece prowadzonej przez Patryka i  Daniela . Uczniowie kl. III B w prawie pełnym składzie zasilili grono bawiących się uczniów ... czyżby marchewki podziałały ?

 

 

SAMORZĄD SZKOLNY

19 WRZEŚNIA

 

DNIA 19 WRZEŚNIA odbyły się w naszej szkole wybory do samorządu szkolnego.

W wyniku głosowania przewodniczącą szkoły została - OLIWIA REJEK, Zastępcą – WERONIKA DOMAGAŁA, w skład samorządu weszli również przedstawiciele szkoły podstawowej – MAJA GEWALD, OLIWIA MIZIELSKA, BARTŁOMIEJ JURCZYK.

SKŁAD SAMORZĄDÓW KLASOWYCH

GIMNAZJUM :

                        Kl IIIa przewodnicząca  Oliwia Rejek

                                    zastępca;   Patryk Wróbel

                                    skarbnik :  Weronika Domagała

                        kl III b przewodnicząca : Dominika Matusiak

                                   zastępca :     Oliwia Kurek

                                   skarbnik : Domini Kulik

                        kl II    przewodnicząca : Monika Nemś

                                   zastępca : Natalia Remieszko 

                                   skarbnik : daniel Leks

                        kl I      przewodniczący : Marek Kańka

                                   zastępca : Karina Borek

                                   skarbnik : Adrian Łyczak

SZKOŁA PODSTAWOWA:

                       Kl IV  przewodnicząca :Marta Kiszel

                                  zastępca : Bartłomiej Jurczyk

                                  skarbnik : Julia Falkowska

                       kl V    przewodnicząca : Wiktoria Turczyn

                                  zastępca :Wiktoria Zalewska

                                  skarbnik : Alicja Toborek

                       kl VI  przewodnicząca ; Patrycja Orman

                                 zastępca : Natalia Baczewska

                                 skarbnik : Anna Woszczyk.

SEKCJA WOLONTARIATU: Maja Gewalg, Bartłomiej Jurczyk, Marta Kiszel, ulia Falkowska, Oliwia Kurek,Monika Nemś, Dominika Matusiak, Jakub Dyczko, Natalia Remieszko

RADIOWĘZEŁ : Oliwia Kurek , Dominika Matusiak, Patryk Wróbel, Damian Hardyn, Jakub Kaniowski,

SPRZĘT MUZYCZNY I PROWADZENIE IMPREZ SZKOLNYCH : Patryk Wróbel, Daniel Leks.

GAZETKA SPORTOWA I TEMETYCZNA:  Maja Gewald, Wiktoria Tuczyn, Wiktoria Zalewska, Monika Nemś, Natalia Remieszko.

   

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

14 WRZEŚNIA

 

Jak co roku uczniowie naszej szkoły aktywnie brali udział w Ogólnopolskiej akcji ,,Sprzątanie Świata". Uczniowie od klasy pierwszej szkoły podstawowej do trzeciej gimnazjum sprzątali Kromołów i najbliższą okolicę. Ilość zebranych śmieci świadczy o tym, że jeszcze dużo trzeba robić by zmienić mentalność ludzi, którzy w nieodpowiedzialny sposób zaśmiecają nasze środowisko. Mamy nadzieję, że udział w tych akcjach w jakiś sposób wpłynie na postawy proekologiczne.

 

 

WIZYTA KOŁA PSZCZELARZY

10 WRZEŚNIA

W dniu 10 września 2012 roku z wizytą w naszej szkoli gościli przedstawiciele zawierciańskiego koła pszczelarzy w osobach; Prezes Koła Pszczelarzy w Zawierciu Barbara Kalish, Wiceprezes Jan Pawula, oraz Sekretarz Koła Dawid Wyleciał. Tematem spotkania było ,,Rola pszczoły miodnej w ekosystemie" i ,,Profilaktyka pożądleń". Prezentacja multimedialna oraz ciekawy wykład dostarczyły uczniom wielu nowych informacji na temat pszczelarstwa oraz zwyczajów panujących w ulu. Dodatkową atrakcję stanowiły przyniesione na pokaz eksponaty w tym ul z pszczołami. 

 

   

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

3 WRZEŚNIA

Jak co roku we wrześniu miała miejsce uroczysta inauguracja roku szkolnego. Tradycyjnie po wprowadzeniu sztandaru szkoły, odśpiewaniu hymnu oraz uczczeniu pamięci ofiar II Wojny Światowej nastąpiła część artystyczna, którą przygotowali uczniowie klasy piątej szkoły podstawowej i drugiej gimnazjum pod kierunkiem pani Magdaleny Dymek, pana Andrzeja Bubla oraz pana Wiesława Forysia. Motywem przewodnim była historia ,,złotej rybki", która może spełniać wszystkie nasze życzenia. Widzowie przekonali się, że każdy z nas może realizować swoje marzenia bez pomocy złotej rybki i sam ma na też wpływ na spełnianie się marzeń. Dyrektor szkoły życzył wszystkim uczniom realizacji swoich zamierzeń i osiągania samych sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

 

             

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/13

3 września 2012

 

Klasy „0”a i „0”b:

godz. 9.00 – spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach

 

Klasy 1-6 szkoły podstawowej i I-III gimnazjum

godz. 9.00  - sala gimnastyczna

Spotkania uczniów z wychowawcami klas w salach:

 kl. „0” – 6-latki – p. R. Kaziur  s.16

kl. „0” 5-latki, 6-latki – p. S. Jarzyńska  s. 30

kl. 1 – p. B. Kowalczyk   s. 34

kl. 2a – p. E. Mucha   s. 29

kl. 2b – p. G. Żółtowska   s. 32

kl. 3 – p. I. Szota   s. 33

kl. 4 – p. H. Ciszowska   s. 26

kl. 5 – p. M. Dymek    s. 18

kl. 6 – p. A. Dudek   s. 2

kl. I gimnazjum – p. A. Figiel   s. 20

kl. II gimnazjum – p. A. Bubel   s. 4

kl. III a gimnazjum – p. J. Kukułka  s. 3

kl. III b gimnazjum – p. E. Benc   s. 17

 

OGŁOSZENIE !!!

Dyrekcja Zespołu Szkół Gimnazjum Nr 6 Szkoły Podstawowej Nr 13 w Zawierciu informuje, że w dniu 29 sierpnia 2012 roku o godzinie 17.00 na świetlicy szkolnej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z roczników 2006, 2007, 2008, zapisanych do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2012/2013. Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

Lista uczniów przyjętych do klasy I gimnazjum na rok szkolny  2012/2013

1.    Bańka Katarzyna

2.    Baranek Ilona

3.    Bednarz Kamil

4.    Bogusz Klaudia

5.    Borek Karina

6.    Bzdęga Dominik

7.    Czernek Emilia

8.    Gola Katarzyna

9.    Hermanowski Bartosz

10.    Hilgartner Mateusz

11.    Janoska Karol

12.    Janoska Katarzyna

13.    Jastrząb Grzegorz

14.    Kańka Marek

15.    Koclęga Katarzyna

16.    Kowalczyk Martyna

17.    Kula Adrian

18.    Lendor Izabela

19.    Ludwin Sara

20.    Łyczak Adrian

21.    Machowiec Piotr

22.    Mazur Piotr

23.    Olesik Mateusz

24.    Panasiuk Agata

25.    Radosz Katarzyna

26.    Skwara Kevin

27.    Słodowy Michał

28.    Słowik Aleksander

29.    Szota Andrzej

30.    Szymocha Malwina

31.    Zawierucha Anita

32.    Żal Krystian