Aktualizacja:

ŁKOLONIE

22 CZERWCA - 3 LIPCA 2009

Jak co roku przedstawiciel KPP w Zawierciu odwiedził uczestników półkolonii i przypomniał o bezpieczeństwie spędzania wolnego czasu podczas letniego wypoczynku.

Wakacje 2009 - było aż 47 zadowolonych uczestników półkolonii.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

19 CZERWCA 2009

     Rok szkolny 2008/2009 dobiegł końca, p. Dyrektor gratulował wszystkim uczniom kl. III ukończenia gimnazjum. Nagrody uczniowie otrzymali nie tylko za bardzo dobre wyniki w nauce ale również za osiągnięcia sportowe. Akademię z okazji ukończenia gimnazjum przygotowały kl. III wraz z wychowawcami.


SPOTKANIA EUROPEJSKIE

2 CZERWCA 2009

     Dnia 2 czerwca 2009 roku w naszej szkole odbyło się ‑ VIII Spotkanie Europejskie  zorganizowane w ramach  międzyszkolnego projektu pt. ‑ Szkolne Spotkania Europejskie. Uczestniczyli w nim uczniowie i nauczyciele z zawierciańskich szkól podstawowych.

     Spotkanie w Zespole Szkól Gimnazjum i SP nr 13 w Zawierciu odbyło się pod hasłem ‑ Symbol, logo, marka -  najsłynniejsze firmy europejskie i ich produkty.  Zostało zorganizowane przez nauczycieli języka angielskiego  mgr Justynę Kukułkę i mgr Renatę Łapaj. Uczniowie biorcy w nim udział  mieli możliwość zdobycia nowych informacji o słynnych firmach europejskich i ich produktach. Oglądali prezentacje multimedialne, odpowiadali na pytania z nimi związane, dopasowywali produkty i hasła reklamowe do odpowiednich firm oraz projektowali własne produkty. Wykonując ćwiczenia,  doskonalili język angielski, poznając nowe słowa i zwroty.

 


DZIEŃ SPORTU

31 MAJA 2009

     Dzień sportu szkolnego dostarczył uczestnikom wielu wrażeń i wspaniałych nagród. Młodzież uczestniczyła w turnieju tenisa stołowego, meczach piłki siatkowej, nożnej, rzutach do celu, zwinnościowym torze przeszkód.

 


ZIELONA SZKOŁA

12 - 26 MAJA 2009

12 maja 2009r. uczniowie klasy III wraz z wychowawcami p. Beatą Kowalczyk i p. Iloną Szotą wyjechali na „zieloną szkołę” do Rozewia. Każda chwila na „zielonej szkole” była ściśle związana z aktywnością dzieci. Do wieczora grupa spędzała czas na pieszych wycieczkach brzegiem morza i po okolicy, licznych konkursach oraz na grach i zabawach na świeżym powietrzu. Podczas całego pobytu na „zielonej szkole” uczniowie uczestniczyli w licznych wycieczkach. Zwiedzili między innymi: Zamek w Malborku, ruchome wydmy w Łebie i Słowiński Park Narodowy, półwysep helski i fokarium. Dużą radość sprawiały dzieciom wycieczki na basen do Władysławowa. Słoneczna pogoda sprzyjała codziennym spacerom po okolicy Rozewia. Dzieci świetnie bawiły się również podczas wspólnych dyskotek.

„Zielona szkoła” była wyśmienitą okazją do uczenia się współżycia w grupie, rozwijała w znacznym stopniu samodzielność wychowanków oraz kształtowała umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach. Dawała sposobność do nauki utrzymywania czystości ciała, ubrania i otoczenia, a także uczyła poszanowania własności osobistej i społecznej. Ponadto pozwoliła poprawić stan zdrowia dzieci i ogólną sprawność fizyczną.

Wszystkim uczniom pobyt w Rozewiu bardzo się podobał.


 
VIII RODZINNY ZLOT ROWEROWY
16 MAJA 2009

     16 maja 2009 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Rodzinnym Zlocie Rowerowym organizowanym co roku w Morsku. W konkurencji indywidualnej dla szkół podstawowych Natalia Zgryźnak uczennica kl. V zajęła I miejsce. Gimnazjaliści Agnieszka Leks  zajęła III miejsce a wśród chłopców Wojciech Modzelewski II miejsce. W ogólnej klasyfikacji nasze gimnazjum okazało się najlepsze i otrzymaliśmy puchar.


 

 
"Taste for travel” czyli „Smak podróży”
2 - 12 MAJA 2009

     "Taste for travel” czyli „Smak podróży” to tytuł projektu dwustronnego Comeniusa realizowanego przez naszą szkołę z hiszpańską szkołą partnerską IES Fonts del Glorieta z Alcover w regionie Katalonia.
W dniach od 2 do 12 maja 2009 roku 21-osobowa grupa uczniów, pod opieką 4 nauczycieli przebywała w Hiszpanii, gdzie odbyła się pierwsza wymiana. Uczniowie byli zakwaterowani u rodzin hiszpańskich. W ramach zajęć z szkole, uczestniczyli w warsztatach muzycznych, plastycznych oraz sportowych. Nauczyli się piosenek w języku hiszpańskim, co zaprezentowali podczas karaoke. Wraz ze swymi partnerami tańczyli hiszpańskie tańce w rytm hiszpańskiej muzyki. Uczestniczyli w licznych zajęciach, obserwowali lekcje prowadzone w szkole partnerskiej, rozwiązywali krzyżówki, quizy dotyczące zagadnień związanych z projektem. Odbyła się prezentacja multimedialna najatrakcyjniejszych miejsc i zabytków hiszpańskich. Dużą atrakcją okazało się odlewanie skamielin ryb – pozostałości z dawnych epok w regionie Katalonii. Uczniowie mogli zabrać je do domu jako pamiątki. W ramach licznych wycieczek, polscy uczniowie i nauczyciele mogli zwiedzić m.in.: stolicę Katalonii – Barcelonę z licznymi zabytkami i atrakcjami, stare miasto romańskie- Tarragonę z przepięknym amfiteatrem, Alcover- miasteczko, w którym mieściła się szkoła partnerska, gdzie zostali gościnnie przywitani przez burmistrza miasta, Cambrils – miasto nadmorskie, najwyższy masyw górski Katalonii- Mountserrat, Odbyli wycieczkę łodzią do Salou, gdzie zażywali kąpieli słonecznych i morskich. Dreszczyku emocji oraz dużej frajdy dostarczył uczniom jeden z największych parków rozrywki w Europie – Port Aventura z jego licznymi atrakcjami. Na zakończenie wymiany, dla uczniów, nauczycieli i rodziców zorganizowany został specjalny „Wieczór Hiszpański”, w trakcie którego można było degustować charakterystyczne potrawy i smakołyki hiszpańskie. Podczas wymiany uczniowie polscy prowadzili specjalne „Dzienniki Podróżnika”, zapisując w nich swoje refleksje i wrażenia z pobytu w Hiszpanii.

 

 


CZTERY PORY ROKU
2008-2009

     W bieżącym roku szkolnym dzieci i młodzież szkoły podstawowej i gimnazjum także dzieci z oddziału "0" korzystające ze świetlicy szkolnej mogły rozwijać swoje umiejętności plastyczne oraz własną inwencję twórczą i kreatywność. Uczyły się, że z odpadów pozornie już niepotrzebnych można zrobić piękne rzeczy.
Wspólnie z panią Beatą Milanowską doradcą metodycznym pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej  uczniowie wykonali 14 obrazów  stanowiących jeden cykl tematyczny   pod wspólnym hasłem ”Cztery pory roku”. Obrazy zostały wykonane z resztek  kolorowej, samoprzylepnej folii reklamowej, będącej odpadem produkcyjnym.
Obrazy zdobią teraz świetlicę szkolną i są  zarazem elementem edukacyjnym.

GALERIA PRAC


SPRZĄTANIE ŚWIATA
25 KWIETNIA 2009

    Dnia 25 kwietnia czwarty raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji sprzątania „Serca Jury”.

Po skończonej akcji sprzątania wszyscy uczestnicy wraz z organizatorami akcji spotkali się w Morsku i wzięli udział w konkursie na temat wiedzy o lesie.  Zajęliśmy II i III miejsce - za co uczniowie otrzymali nagrody. W związku z aktywnym uczestnictwem uczniów naszej szkoły w akcji, nagrodzona została również szkoła nagrodą pieniężną oraz nagrodą niespodzianką.

 

 


ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI
21 KWIETNIA 2009

     Dnia 21.04.2009 r. odbył się apel z okazji Dnia Ziemi pt. "Na wysypisku śmieci" przygotowany przez Panie: Aleksandrę Figiel oraz Halinę Ciszowską. Występowali uczniowie klasy III "B" gimnazjum, a uczniowie klasy III "a" wykonali dekorację.

Chór szkolny pod kierownictwem Pana Wiesława Forysia wykonał piosenki o treści ekologicznej, a Roksana Opuchlik z klasy VI "a" rapowała piosenkę z hasłem przewodnim apelu:

"SEGREGUJCIE ŚMIECI, BO OD TEGO ZALEŻY ŻYCIE WASZYCH DZIECI !"€


 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA
KWIECIEŃ 2009

W obchody Światowego Dnia Zdrowia włączyła się  świetlica szkolna. Pani Beata Milanowska doradca metodyczny pedagogiki opiekuńczo - wychowawczej oraz  szkolna pielęgniarka Pani Ewa Czarnojańczyk zorganizowały w tym dniu cykl zajęć propagujących zdrowy styl życia.

Były to:
  • gazetki okolicznościowe  wykonane przez uczniów gimnazjum i dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej,
  • pogadanki tematyczne na temat zasad zdrowego stylu życia
  • oglądanie filmów edukacyjnych o tematyce prozdrowotnej,
  • gry i zabawy edukacyjne, relaksacyjne i ogólnorozwojowe,
  • czytanie komiksów o tematyce prozdrowotnej,
  • konkurs plastyczny

 

GALERIA PRAC

 

EGZAMIN GIMNAZJALNY
22-24 KWIETNIA 2009
 

        W dniach 22-24 kwietnia uczniowie z całej Polski pisali egzamin gimnazjalny. Egzamin z części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej trwał 120 min, a z części językowej 90 minut. Uczeń mógł otrzymać max. 50 punktów.

Test humanistyczny zbudowany jest w wiedzy gimnazjalnej z j. polskiego, historii, WOS-u, sztuki, muzyki. Sprawdza umiejętności czytania ze zrozumieniem, interpretacji obrazu i wiersza oraz formy pisemne.

Temat przewodni tegorocznego testu brzmiał "Podróż niejedno ma imię". Pierwszym tekstem był wywiad z Markiem Kamińskim. Następnie uczniowie zmagali się z interpretacją obrazu Jana Vermeera "Geograf". Kolejne pytania dotyczyły wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego "Prośba o wyspy szczęśliwe". Po 20 pytaniach zamkniętych (z wyborem a, b, c, d), nastąpiły pytania otwarte do tekstu pochodzącego z Newsweeka o spełnianiu marzeń. Następnie gimnazjaliści mieli napisać podanie dotyczące wystosowania prośby do dyrektora szkoły w imieniu samorządu szkolnego o przeprowadzenie zbiórki na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja. Ostatnią najwyżej ocenianą pracą (15 pkt.) była rozprawka nt. wyprawa, wędrówka, tułaczka... podróż niejedną ma twarz. W tej pracy można było odnieść się do wydarzeń historycznych bądź literatury.

Test matematyczno-przyrodniczy zbudowany jest z wiedzy gimnazjalnej z takich przedmiotów jak: matematyka, fizyka, biologia, geografia, fizyka oraz chemia.

Tegoroczny egzamin składał się z 36 zadań w tym 25 pytań zamkniętych (z wyborem a, b, c, d). W zadaniach tych przeważała matematyka, poza tym było więcej pytań z chemii, niż w latach ubiegłych.

W kolejnych 11 zadaniach otwartych, gimnazjaliści musieli wykazać się m.in. umiejętnością obliczania zadań za pomocą proporcji, mianowaniem skali, wyciąganiem wniosków z tekstu biologicznego, obliczania objętości walca, czy pola powierzchni ostrosłupa oraz rachowanie masy substancji i jej reakcje chemiczne.

Trzeciego dnia nasi uczniowie pisali test z języka angielskiego - po raz pierwszy w historii egzaminów gimnazjalnych.

Egzamin składał się z 13 pytań zamkniętych (z wyborem a, b, c, d, ewentualnie nawet e, f). Zadania wymagały od ucznia opanowania odbioru tekstu słuchanego (tzw. listening), odbiór tekstu czytanego oraz reagowanie językowe. Tak jak w poprzednich testach można otrzymać max. 50 punktów.

 

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły.


 KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

KWIECIEŃ 2009

 

     Tuż przed Świętami Wielkanocnymi wychowawcy świetlicy zorganizowali kiermasz świąteczny. Na kiermaszu tym znalazły się ozdoby wielkanocne wykonane z bibuły i kolorowego papieru - baranki wielkanocne, kurczaczki, kolorowe kartki świąteczne oraz ciekawe pisanki występujące samodzielnie lub tworzące piękne kompozycje, Wykonane ozdoby cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów jak i grona pedagogicznego.

   

więcej


 

ZDROWA ŻYWNOŚĆ
8 KWIETNIA 2009

       

 


SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW
2 KWIETNIA 2009

        2.04.2009 r nasi szóstoklasiści zmierzyli się zadaniami sprawdzianu, oceniającego wiedzę  zakresu szkoły podstawowej. Na sali nie odczuwało się oznak zdenerwowania uczniów, z uwagą słuchali oni objaśnień przewodniczącej komisji. O godzinie 9.08 rozpoczęli zmagania z testem.
Młodsi koledzy trzymali mocno kciuki


 

 
DZIEŃ WIOSNY
1 KWIETNIA 2009

     Dnia 1 kwietnia w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Dzień Wiosny w Europie. Impreza ta została zorganizowana przez nauczycieli: Elżbietę Benc,  Justynę Kukułkę i Wiesława Forysia.

     Na początku odbyło się krótkie wprowadzenie do tematu Dnia Wiosny w Europie i Międzynarodowego Roku Kreatywności i Innowacji - w języku angielskim i polskim.

 

Potem uczniowie popisywali się swoimi zdolnościami wokalnymi w Konkursie Piosenki Europejskiej. Wykonawcy śpiewali w różnych językach. Jury wyłoniło zwycięzców. I miejsce zajął Stypa Damian w piosence "Fairytale Gone Bad”II miejsce Damian Latko, który zaśpiewał  "Bo ja tańczyć chcę" oraz Karina Wencel  - "Spodnie z GS-u”, natomiast III miejsce przypadło dla Szymona Żaka za wykonanie piosenki "Żono moja”.

W przerwach pomiędzy piosenkami, uczniowie gimnazjum zaprezentowali 3 tańce. Były to: cha cha, samba i rock and roll.

 

  

Następnie uczniowie klasy 5 rozbawili publiczność swoim kabaretem pt.: „Ankieta”. 

Na koniec zorganizowano konkurs „Jaka to melodia”, w którym uczestnicy odgadywali tytuły znanych im melodii. Zwycięzcy otrzymali specjalne dyplomy i nagrody.


 

 

RAJD "NA SPOTKANIE PRZEBIŚNIEGOM"
28 MARCA 2009

          Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w organizowanym  przez PTTK w Zawierciu rajdzie wiosennym - „Na spotkanie przebiśniegom”.  16 kilometrowa trasa zaczynała  się w Zawierciu, następnie  dotarliśmy do Blanowic, Skarżyc, na Duży Okiennik kończąc na mecie - w naszej szkole w Kromołowie.
Cel rajdu – odszukanie przebiśniegów został osiągnięty, a dodatkowo mogliśmy podziwiać piękne przylaszczki, posłuchać śpiewu ptaków, które już powróciły w nasze strony. Mówimy wszystkim tym, którzy nie byli z nami „żałujcie”!


 

KLASA ZE SNÓW
2009

        Uczennice klasy VI "a" Agnieszka Bednarz i Anita Szymocha reprezentowały naszą szkołę w ogólnopolskim konkursie Klasa ze snów. Otrzymaliśmy podziękowanie od organizatorów.


PASOWANIE NA CZYTELNIKA

27  LUTEGO  2009

      W dniu 27 lutego kiedy uczniowie klasy pierwszej poznali już alfabet i umieją czytać odbyło się w bibliotece szkolnej PASOWANIE NA CZYTELNIKA.

Bibliotekarka  p. Halina Żmuda przywitała  pierwszoklasistów i zaprosiła do krainy bajek i baśni. W postacie bajkowe wcielili się uczniowie klasy IV oraz  członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki.

   

Dzieci z klasy pierwszej po złożeniu ślubowania i pasowaniu przez bibliotekarkę dużą zakładką zostali przyjęci w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Poznali także ,,życzenia książki”, zapoznali  się z regulaminem biblioteki oraz zasadami zachowania w bibliotece i czytelni.

   

 Na pamiątkę wizyty w bibliotece każdy nowy czytelnik otrzymał zakładkę do książki, identyfikator czytelnika oraz list do rodziców zachęcający do wspólnego czytania. W tym dniu uczniowie wypożyczyli też pierwszą książkę.

Na pewno od tej pory biblioteka będzie kojarzyć się małym czytelnikom z miejscem radosnym i bezpiecznym, często będą ją odwiedzać i chętnie czytać książki i czasopisma.


 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

17  LUTEGO  2009

    W dniu 17 lutego Mały Samorząd zorganizował dla uczniów klas 0-3 szkoły podstawowej zabawę karnawałową. Impreza rozpoczęła się o godzinie 16.30. Uczestników zabawy powitały: p.Ilona Szota i p.Beata Kowalczyk w przebraniu clownów.

 

Na początku odbyła się Parada Strojów Karnawałowych – każda klasa prezentowała swoje przebrania. Właściciele najciekawszych strojów zostali nagrodzeni dyplomem i drobnym upominkiem.

 

Potem uczniowie tańczyli i świetnie się bawili.

  

Zabawie towarzyszyło wiele ciekawych i wesołych konkursów a ich zwycięzcy byli nagradzani brawami i upominkiem.

 

Taniec z kapeluszem                                                Taniec z krzesłami

 Zabawie towarzyszyła miła i radosna atmosfera oraz integracja dzieci z nauczycielami.
ŚWIETLIKI
2009

        Po zakończeniu ferii zimowych wychowawcy świetlicy kontynuują prowadzenie zajęć ze Świetlikami. Różnorodność metod i form pracy oraz ciekawe pomoce dydaktyczne rozwijają poznawczą i twórczą aktywność dzieci, rozbudzają ich wyobraźnię oraz kształtują logiczne myślenie. Podczas zajęć świetlicowych, które zgodnie z naszą dewizą mają wartość pracy a podczas zabawy panuje miła i przyjazna atmosfera oraz duże zaangażowanie zarówno ze strony dzieci jak i nauczycieli.

wiecej


 

FIESTA HISZPAŃSKA
22 STYCZNIA 2009

    Dnia 22 stycznia odbyła się w szkole „Fiesta Hiszpańska”. Impreza ta, jako jedna a wielu, została zorganizowana w ramach projektu  Socrates-Comenius, w który zaangażowani są uczniowie klas gimnazjalnych. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, przebierając się w tradycyjne stroje hiszpańskie. Zorganizowano wystawę zdjęć i plakatów przedstawiających  hiszpańskie zabytki, miejsca,  pieniądze, tradycje, kulturę itp. Odbyła się degustacja hiszpańskich potraw takich jak m.in.: tortilla, ciasta hiszpańskie, naleśniki, herbatniki w barwach flagi hiszpańskiej. Odbył się konkurs na najoryginalniejszy kostium, pokaz tańca hiszpańskiego – paso double oraz tańce w rytm hiszpańskiej muzyki. Impreza została zorganizowana przez E. Benc, M. Dymek i J. Kukułkę.

     

 

 

 

 
 
JASEŁKA
19 GRUDNIA 2008

     19 grudnia w szkole odbyły się Jasełka szkolne, które przygotowali Panie Joanna Kurek, Renata Łapaj oraz Pan Wiesław Foryś. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w którym nie mogło zabraknąć tradycyjnych Kolęd Bożonarodzeniowych.

  

       Społeczności szkolnej zaprezentowano  występ naszych uczniów na "Betlejemskim Światełku Pokoju”, cyklicznej uroczystości organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 4 w Zawierciu, wspólnie  z Gimnazjum nr 3. Raperski popis Pauliny, doskonały Damian w roli Mikołaja oraz jak zawsze świetny chór szkolny wzbudzili entuzjazm na sali. Całość występu przygotowały Panie Magdalena Dymek, Justyna Zadęcka oraz Pan Wiesław Foryś.

 

     Wręczono także nagrody dla Agnieszki Bednarz za wyróżnienie w konkursie europejskim. Otrzymała ona kamerę internetową oraz komplet flamastrów, natomiast szkoła wzbogaciła się o aparat fotograficzny. Uczennicę przegotowała Pani Justyna Kukułka.

Również wręczono dyplomy i upominki dla najlepszych wykonawców kolęd z klas młodszych. Ponadto laureaci trzech pierwszych miejsc zaprezentowali swoje umiejętności wokalne przed całą społecznością szkolną. Konkurs przeprowadził Mały Samorząd pod opieką Pań Beaty Kowalczyk i Ilony Szoty.

1 miejsce  Weronika Walęga kl. "0” b

2 miejsce Victoria Wolak kl. 2

3 miejsce Katarzyna Gola kl. 3

 

     Życzenia Świąteczne dla wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów ich rodziców oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2009 roku złożył dyrektor szkoły.

Wiary i miłosierdzia Bożego życzył wszystkim Proboszcz Parafii p.w Św. Mikołaja.

Samorząd szkolny wraz z Życzeniami Świąteczno - Noworocznymi przekazał świąteczne bombki.

 
 
RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ
6 GRUDNIA 2008

   W szkole 6 grudnia odbyła się akcja pod hasłem ,,Ratujemy i uczymy ratować”.  Akcja prowadzona przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nauczyciele z naszej szkoły brali udział w szkoleniu prowadzonym przez wolontariuszy WOŚP. Dziś sami przeprowadzili szkolenie dla uczniów z naszej szkoły. Oprócz  filmów edukacyjnych dzieci i młodzież miały okazję wypróbować swoich  umiejętności i możliwości na fantomach. Szkolenie prowadzili Panie Beata Kowalczyk, Elżbieta Benc oraz Pan Andrzej Bubel. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły dzięki takim akcjom będą potrafili pomóc innym w sytuacjach zagrożenia życia.

 

 

 

 

 

 


MIKOŁAJ
6 GRUDNIA 2008
   6 grudnia Mikołaja odwiedził naszą szkołę i obdarował dzieci prezentami. Chyba wszyscy byli cały rok grzeczni, bo nie zapomniał o nikim.

 

 

 

 

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
27 LISTOPADA 2008
        Tego dnia uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece andrzejkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Tradycyjnie, jak co roku, mogli kupić ciasteczka z wróżbami oraz czarodziejskie cista, których składniki znane były tylko wybranym cukiernikom. Ciasta podobnież miały pomóc na mądrość, szczęście, przyjaźń, bogactwo i na ... bujanie w obłokach.

 

Na dyskotece wszyscy bawili się doskonale, jednak na parkiecie królowała klasa IV.

 

IV MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ O TYTUŁ MISTRZA W ROZWIĄZYWANIU ŁAMIGŁÓWEK

25 LISTOPADA 2008
  

Dnia 25 listopada 2008 p. Beata Kowalczyk i p. Ilona Szota przeprowadziły IV MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ O TYTUŁ MISTRZA W ROZWIĄZYWANIU ŁAMIGŁÓWEK dla klas 1-3 kształcenia zintegrowanego. W turnieju wzięli udział przedstawiciele dziewięciu zawierciańskich szkół podstawowych. Każdą z nich reprezentował 3-osobowy zespół.
    Uczestnicy zmagali się z rozwiązaniem krzyżówki obrazkowej, rebusów, wykreślanki, szyfrówki, wirówki, domina, krzyżówki panoramicznej i krzyżówki swatki. Na zakończenie zespoły otrzymały do rozwiązania zadanie relaksujące – samodzielne układanie krzyżówki.

Tytuł Mistrza wywalczył zespół reprezentujący SP 4 w składzie:
WIKTOR DRAB, MATEUSZ SZCZEŚNIAK, PAULINA MRÓZ;

Tytuł I Wicemistrza zdobył zespół reprezentujący SP 11 w składzie:
OLGA SOBALSKA, MATEUSZ GRUCA, MATEUSZ GĘBKA;

Tytuł II Wicemistrza przypadł w udziale zespołowi reprezentującemu SP 9 w składzie:
NATALIA GAJEK, OLGA ORMAŃCZYK, AGATA FORYŚ;

Serdeczne podziękowania kierujemy do tych, którzy zechcieli udzielić nam wsparcia.

Pragniemy wyrazić słowa uznania i podziękowania wszystkim sponsorom

- Księgarni Edukacyjnej, hurtowni Lean, Spółdzielni Spożywców „Społem” i firmie ANRO

- za pomoc w realizacji tego ważnego dla nas przedsięwzięcia.
akcja - RZUĆ PALENIE RAZEM Z NAMI
LISTOPAD 2008
   Światowy Dzień Rzucania Palenia przypada zawsze na trzeci czwartek listopada. Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji. Wykonali min. plakaty promujące zdrowy styl życia. Najciekawsze prace zostały nagrodzone.
ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
11 LISTOPADA 2008
   Akademia z okazji Święta  Niepodległości odbyła się  7 listopada 2008r. Uczniowie klasy I A przygotowali program artystyczny,  którego zadaniem było przypomnienie okoliczności utraty przez Polskę suwerenności i historii  walk o niepodległość. Chór zaśpiewał  „Rotę” i towarzyszył solistom.  Karina Wencel zaprezentowała  utwór „Róże”, a Szymon Żak i Damian Latko, wykonując piosenkę zespołu IRA  pt. „Londyn 8:15”, skłonili widzów do refleksji na temat współczesności.

GRY I ZABAWY
5 LISTOPADA 2008
   Nasi uczniowie licznie reprezentowali Zespół Szkół podczas rozgrywek sportowych w Zawierciu.

 


PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH
PAŹDZIERNIK 2008
   Tradycyjnie w październiku biblioteka obchodzi swoje święto. Dotychczas był to Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych, a od tego roku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka przybrała odświętny wystrój.
Nauczyciel bibliotekarz p. Halina Żmuda wspólnie z Kołem Przyjaciół Bibiolteki zorganizowała wiele imprez czytelniczych. Dla uczniów klas I-III odbył się konkurs związany z bajkami i baśniami, dla klas IV-VI - konkurs literacki, a uczniowie gimnazjum przygotowywali plakat promujący bibliotekę lub wiersz na ten temat.
Można było obejrzeć "Wystawę Różności, czyli co uczniowie zostawiają w książkach". Wystawa cieszyła się dużym zaiteresowaniem wśród uczniów i budziła wiele emocji.
Biblioteka w tym czasie stała się miejscem ciekawym, intrygującym i wartym odwiedzenia.SZKLANKA MLEKA
PAŹDZIERNIK 2008
   1 Października 2008r. świetlica naszej szkoły już po raz drugi rozpoczęła akcję "szklanka mleka dla każdego ucznia" realizowaną w ramach programu "dopłata do spożycia mleka i przetworów mlecznych w placówkach oświatowych" finansowanego z budżetu Unii Europejskiej.
W ramach tej akcji każdy chętny uczeń szkoły podstawowej otrzymuje codziennie bezpłatnie kartonik świeżego mleka. Natomiast chętni uczniowie gimnazjum piją mleko za dopłatą w wysokości 55 groszy dziennie /czyli za kartonik/.
Akcja cieszy się w szkole dużą popularnością. Uczestniczy w niej 158 uczniów szkoły podstawowej i 48 uczniów gimnazjum.
Drogi rodzicu!
Jeśli chcesz, aby twoje dziecko wypijało codziennie bezpłatnie w szkole świeże mleko, zgłoś się do kierownika świetlicy pani Anny Pastuch, która jest inicjatorem i koordynatorem akcji.DZIEŃ KEN
14 PAŹDZIERNIKA 2008
   Dzień Edukacji Narodowej - to polskie święto obchodzone 14 października. Dzień ten jest świętem wszystkich pracowników oświaty. W każdej szkole organizowane są uroczyste akademie.
Tradycyjnie już uczniowie kształcenia zintegrowanego aktywnie włączyli się w zorganizowanie uroczystości dla wszystkich nauczycieli i pracowników naszej szkoły.
Specjalnie z okazji ich święta klasa 2, pod kierunkiem p.Ilony Szoty przygotowała montaż słowno-muzyczny pt. "Ananasy z naszej klasy". Uczniowie podziękowali nauczycielom w dniu ich święta: za przekazywaną wiedzę, za dobre rady, za trud, za uśmiech, za serce.


DZIEŃ KEN
14 PAŹDZIERNIKA 2008
   14 października uczniowie kl. VI B i II A gimnazjum przygotowali akademię z okazji Dnia Nauczyciela. Program przygotowany przez uczniów dostarczył nauczycielom wiele radości i uśmiechów.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia wszystkim nauczycielom, wręczyli "płyty niespodzianki" i przygotowali słodki poczęstunek dla wszystkich pracowników szkoły.DYSKOTEKA
13 PAŹDZIERNIKA 2008
   13 października uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej bawili się wspólnie na dyskotece integracyjnej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.
Po raz pierwszy na dyskotece uczniowie wybierali szkolnego didżeja - został nim uczeń kl. I gimnazjum Jakub Wudarczyk.


POCIĄG DO HISTORII
13 PAŹDZIERNIKA 2008
   W dniu 13 października II klasy gimnazjum wraz z opiekunami uczestniczyły w wystawie "Pociąg do historii". Uczniowie mieli możliwość przeżycia w bardzo ciekawej lekcji historii ziem zachodnich, która obejmowała lata 1939-2007. W każdym z wagonów można było obejrzeć zdjęcia, eksponaty, filmy charakterystyczne dla danego okresu historycznego. Uczniowie wpisali się również do pamiątkowej księgi organizatorów wystawy.


.
PASOWANIE NA UCZNIA
9 PAŹDZIERNIKA 2008
   W dniu 9 października 2008 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klas pierwszych. W uroczystości uczestniczył Prezydent Miasta Zawiercie Mirosław Mazur.
Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni Pani Ewy Muchy oraz złożyli uroczyste ślubowanie. Pierwszoklasistom życzymy wszystkiego najlepszego i samych sukcesów w nauce.


CZYSTY LAS
WRZESIEN 2008
   W ramach ogólnopolskiej akcji "Czysty las" przedsatwiciele naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Las i jego mieszkańcy"
. Uczniowie szkoły podstawowej Anita Szymocha, Ewa Kijas, Konrad Orman zajęli I miejsce i otrzymali wspaniałe nagrody: aparaty cyfrowe, pendrivy, pamięć do aparatów, puchary i dyplomy.
Jak widać opłaciło się poświęcić trochę czasu na poszerzenie wiedzy.
Gratulujemy i zobaczymy jak będzie za rok. Impreza była udana, wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i tylko ci co tam byli mogą opowiedzieć jak naprawdę było.WYBORY SAMORZĄDU SZKOLNEGO
11 WRZEŚNIA 2008
   W dniu 11 września w wyniku głosowania został wybrany Samorząd Szkolny Zespołu Szkół Gimnazjum i Szkoły Podstawowej nr 13 w Zawierciu.

Skład Samorządu Uczniowskiego gimnazjum:

Przewodnicząca - Karolina Osys
Z-ca przewodniczącej - Patrycja Struzik
Sekretarz - Michał Jurczyk
Skarbnik - Jakub Wudarczyk

Skład samorządu uczniowskiego szkoły podstawowej:

Przewodniczący - Weronika Domagała
Zastępca - Szymon Kiszel
Sekretarz - Oliwia Rejek
Wybrany samorząd uczniowski gimnazjum i szkoły podstawowej opracował i zatwierdził plan pracy na rok szkolny 2008/2009.
WYBORY DO MAŁEGO SAMORZĄDU SZKOLNEGO
17 WRZEŚNIA 2008
   Dnia 17 września w Zespole Szkół Gimnazjum i Szkole Podstawowej nr 13 odbyły się wybory do Małego Samorządu Szkolnego. W wyborach wzięło udział 10 kandydatów - na plakacie pod hasłem "Poznajmy się" zostały umieszczone zdjęcia kandydatów wraz z krótką notką autoprezentacyjną.

Uczniowie z zaangażowaniem wybierali swoich reprezentantów. Po zakończeniu głosowania odbyło się liczenie głosów i ogłoszenie składu Małego Samorządu Szkolnego na rok szkolny 2008/2009.

Zwyciężyli:
Anita Zawierucha (klasa 3) - przewodnicząca
Julia Brzozowska (klasa 2) - zastępca
Sylwia Zamora (klasa1) - łącznik
Jakub Dyczko (klasa 2) - łącznik
Członkowie Rady Małego Samorządu:
Wiktoria Turczyn - klasa 1; Maja Gewald - klasa 2; Anna Woszczyk - klasa 2; Bartosz Hermanowski - klasa 3; Karina Borek - klasa 3

DNI ZAWIERCIA
5 WRZEŚNIA 2008
   W ramach obchodów Dni Zawiercia po raz pierwszy przedstawieciele naszej szkoły (uczniowie klas II-ich gimnazjum wraz z opiekunami) uczestniczyli w żakinadzie.


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO2008/2009
1 WRZEŚNIA 2008
   1 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2008/2009. Akademię pt. "Pokaż na co cię stać" przygotowali uczniowie klas: 5 i II "b" gimnazjum wraz z wychowawczyniami p. Justyną Kukułką i p. Elżbietą Benc.