WALENTYNKI
14 LUTY 2008
   SU zorganizował dyskotekę "Walentynkową", na której bawiliśmy się wspaniale, dedykując ulubione utwory swoim kolegom i koleżankom.
Również działająca u nas od lat "poczta walentynkowa" przyniosła wiele radości i zaskoczenia. Kartki walentynkowe rozdawaliśmy na długich przerwach na sali gimnastycznej przy muzyce.


ZABAWA KARNAWAŁOWA
01 LUTY 2008
   W dniu 1 lutego Mały Samorząd zorganizował dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej zabawę karnawałową. Impreza rozpoczęła się o godzinie 17.00 Paradą Strojów Karnawałowych, podczas której poszukiwano posiadaczy najciekawszych strojów. Zwycięstwo przypadło w udziale Katarzynie Koclęga z klasy drugiej przebranej za pirata (na zdjęciu po prawej) - strój pirata został wykonany samodzielnie przez mamę Kasi.

Potem uczniowie tańczyli i świetnie się bawili.

Zabawie towarzyszyło wiele ciekawych i wesołych konkursów a ich uczestnicy byli nagradzani brawami i upominkiem.

Po męczących konkursach i tańcach przyszedł czas na regeneracyjny poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Czas minął bardzo szybko i trzeba było wracać do domów.
KONKURS PLASTYCZNY POD HASŁEM: "ZIMĄ JEST WESOŁO"
28 STYCZEŃ 2008
   Pod hasłem "Zimą jest wesoło" Mały Samorząd zorganizował w dniu 28 stycznia 2008 r. konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Nad jego organizacją czuwały p.Beata Kowalczyk, p.Sabina Jarzyńska i p. Gabriela Żółtowska. Celem konkursu było kształcenie umiejętności posługiwania się środkami komunikacji niewerbalnej oraz popularyzacja działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych. Najciekawsze prace wykonane przez uczestników konkursu zostały umieszczone na wystawce.

  Pomimo, iż wszystkie były arcydziełami, jury - p. Anna Pastuch, p. Agata Woźniak i p. Joanna Kurek - przyznało sześć nagród:

I miejsce - Roksana Walasek klasa 3; Sylwia Kotlarz klasa 1
II miejsce - Katarzyna Koclęga klasa 2; Kamil Bednarz klasa 2
III miejsce - Anna Hermanowska klasa 1; Jakub Dyczko klasa 1

  W dniu 1 lutego 2008 r. dyrektor szkoły - p. Andrzej Wilk - uroczyście wręczył zwycięzcom dyplomy i nagrody.

GRATULUJEMY!!!

FERIE ZIMOWE
STYCZEŃ 2008
   A tak bawiliśmy się na feriach zimowych organizowanych w naszej szkole. Naprawdę było wesoło.

GALETRIA PRAC
STYCZEŃ 2008
   Moja galeria to miejsce gdzie nasi uczniowie mogą prezentować swoje zdolności. Tak wyglądają prace plastyczne Ewy Kijas z klasy V.

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA i KONKURS KOLĘD
21 GRUDZIEŃ
   Tradycje Bożego Narodzenia obchodzone były w klasach z nauczycielami i wychowawcami.
Wszyscy pracownicy szkoły otrzymali kartki świąteczne z życzeniami od Samorządu Uczniowskiego i uczniów naszej szkoły.

  21 grudnia odbył się Konkurs Kolęd dla uczniów klasy 1, 2 i 3 kształcenia zintegrowanego zorganizowany przez Mały Samorząd. Nad jego organizacją czuwały: p.Beata Kowalczyk i p.Sabina Jarzyńska. Celem konkursu było kultywowanie tradycji śpiewania kolęd a także odkrywanie i promowanie młodych talentów. Konkurs rozpoczął się o godz. 10:30. Przed publicznością w młodszym wieku szkolnym wystąpiło 9 uczestników, po troje z każdej klasy:

Klasa 1: Maja Gewald, Jakub Dyczko, Paulina Paterek;
Klasa 2: Karina Borek, Agata Panasiuk, Anita Zawierucha;
Klasa 3: Szymon Kiszel, Dawid Mędrecki, Sandra Ptak;

Uczestnicy losowali tytuł kolędy i śpiewali jej jedną zwrotkę. Młodych wykonawców wysłuchał i ocenił p. Wiesław Foryś - muzyk pracujący w naszej placówce. Pierwsze miejsce zajęła KARINA BOREK z klasy 2, miejsce drugie przypadło KUBIE DYCZKO z klasy 1 a na miejscu trzecim uplasowała się ANITA ZAWIERUCHA z klasy 2. Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM!

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY
6 GRUDZIEŃ
   6 grudnia odbył się Turniej Mikołajkowy dla klas 1-3 kształcenia zintegrowanego, zorganizowany przez Mały Samorząd. Każdy uczeń wziął udział w przygotowanych przez opiekunów konkurencjach i zdobywał punkty na konto klasy. Było układanie puzzli na czas, pakowanie świątecznej paczki, wykonanie kartki świątecznej i rozwiązywanie krzyżówki. Klasa otrzymała dodatkowo tyle punktów, ilu uczniów w klasie miało głowę nakrytą mikołajową czapką. Po podliczeniu punktów opiekun każdej klasy otrzymał paczkę ze słodyczami dla wszystkich uczniów. Poza tym, każde dziecko zostało obdarowane skromnym, mikołajkowym upominkiem.

Pierwszoklasiści czytają hasło do krzyżówki

Drugoklasista wpisuje rozwiązanie do krzyżówki

Pakowanie świątecznej paczki

Słodka nagroda dla każdego dziecka
ZABAWA ANDRZEJKOWA
29 i 30 LISTOPAD
   Tradycja obchodów andrzejek w naszej szkole jest bardzo długa. Andrzejki to zabawa urządzana 29 listopada. W tym dniu wieczorem, zgodnie z ludowym zwyczajem, ludzie sobie wróżą a sposobów przepowiadania przyszłości jest wiele.
29 listopada bawiły się klasy 4 - 6 SP i 1 - 3 Gimnazjum. W czasie trwania dyskoteki można było udać się do "Gabinetu Wróżb", gdzie każdy mógł sprawdzić co czeka go w przyszłości.
Największą jednak atrakcją dla uczniów okazały się ciasteczka z wróżbami upieczone przez uczennicę Karolinę Osys.

Natomiast Mały Samorząd zorganizował dla uczniów klas 1- 3 wspólną zabawę andrzejkową w piątek, 30 listopada. Uczestnicy zabawy zebrali się w sali gimnastycznej, aby potańczyć i dowiedzieć się, co ich czeka w przyszłości. Czas spędzili na wesołej zabawie i pląsach. Piękne wróżki przepowiadały przyszłość.


Uczestnicy zabawy strudzeni przewidywaniem przyszłości dzięki wspaniałym mamom mogli posilić się łakociami.

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Andrzejkowych wróżb nie można traktować poważnie, ponieważ nie zawsze się sprawdzają. Jednak trzeba przyznać, że jest to przyjemna zabawa.
AKCJA "GWIAZDKA DLA ZWIERZAKÓW" ZAKOŃCZONA
30 LISTOPAD
   12 listopada Mały Samorząd ogłosił wśród uczniów klasy 1, 2 i 3 akcję charytatywną pod hasłem "Gwiazdka dla zwierzaków". Wykonano plakat zachęcający miłośników zwierząt do udziału w akcji a przewodniczący Małego Samorządu odczytał uczniom apel. W każdej klasie wyznaczono po dwie osoby, które przez trzy tygodnie zbierały dary dla zwierzaków. Każdy, kto przyniósł coś dla zwierzaka otrzymywał serduszko z napisem "PRZYJACIEL ZAWIERZĄT".


W wyniku przeprowadzonej akcji udało się zebrać 43 kilogramy karmy dla psów i 8 kilogramów karmy dla kotów. Wśród darów były też koce, miski, kagańce i zabawki dla psiaków. Do akcji włączył się również Samorząd Szkolny, który takąż samą akcję ogłosił wśród uczniów klas starszych i gimnazjum. Im też udało się zebrać sporą ilość karmy. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji zwierzęta będą miały powód, żeby merdać ogonem
KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS 1-3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ
POD HASŁEM "JESIENNE DRZEWO"
26 PAŹDZIERNIK
   26 października - w piątek - uczniowie klas młodszych wzięli udział w Międzyklasowym Konkursie Plastycznym pod hasłem "Jesienne drzewo". Jego głównym celem była prezentacja możliwości twórczych dzieci w dziedzinie plastyki i rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej przyrodą. Organizatorem był Mały Samorząd. Nad przebiegiem konkursu czuwały wychowawczynie: p. Sabina Jarzyńska, p. Beata Kowalczyk i p. Gabriela Żółtowska. Do konkursu przystąpiło 16 zespołów, liczących 3, 4 lub 5 osób. Zespoły wykonywały prace w ciągu 2 godzin. Wszystkie obrazki zostały umieszczone na wystawce na korytarzu. Oceną prac zajęło się Jury w składzie: p. Wiesław Foryś, p. Anna Pastuch i p. Magdalena Dymek, które wyłoniło zwycięzców. Otrzymali oni pamiątkowy dyplom.
Laureaci:
I miejsce: Julia Brzozowska, Anna Hermanowska, Zuzanna Pruchniak, Oskar Ptak, Jakub Florczyk - klasa 1
I miejsce: Malwina Szymocha, Piotr Mazur, Aleksander Słowik, Emilia Czernek - klasa 2
II miejsce: Anna Woszczyk, Paulina Peterek, Kamil Smoleń - klasa 1
II miejsce: Weronika Kowalczyk, Milena Luboń, Dominik Szlachta - klasa 3
III miejsce: Maja Gewald, Dawid Pompka, Aleksandra Kwapień, Jakub Leśniak - klasa 1
III miejsce: Jakub Szczygieł, Szymon Kiszel, Konrad Szota, Bartłomiej Dzieło, Dawid Mędrecki - klasa 3
Wyróżnienia otrzymali: Adrian Kula, Marek Kańka, Michał Słodowy, Katarzyna Bańka - klasa 2
oraz Kamil Bednarz, Aldona Koclęga, Mateusz Olesik, Jakub Garas - klasa 2

Wszystkim uczniom, którzy wykonywali prace serdecznie dziękujemy
a laureatom życzymy dalszych sukcesów.

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA UCZNIÓW
21 PAŹDZIERNIK
   24.10.07r. od wczesnych godzin rannych panowała gorączkowa atmosfera wywołana ostatnimi przygotowaniami do przyjęcia pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów ZS G i SP nr 13 w Zawierciu.

Pierwszoklasiści pięknie zaprezentowali się rodzicom i zaproszonym gościom - Prezydentowi Miasta Zawiercie p. Mirosławowi Mazurowi oraz Dyrektorowi Zespołu Szkół - p. Andrzejowi Wilkowi. Okazało się, że doskonale opanowali recytację wierszy, śpiewanie piosenek, znają przepisy ruchu drogowego oraz ekologię. Po artystycznym egzaminie, który pierwszoklasiści zdali śpiewająco i tańcząco, złożyli uroczyste przyrzeczenie, obiecując, że będą dobrymi uczniami i Polakami. Następnie każdy z pierwszoklasistów został pasowany na ucznia, którego wielkim piórem dokonał dyrektor szkoły. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowy akt pasowania.

Po uroczystości pasowania na pierwszoklasistów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dzień pasowania na pewno na długi czas, jeśli nie na zawsze pozostanie w pamięci pierwszoklasistów oraz ich rodziców, którzy z łezką w oku podziwiali swoje pociechy.

KONKURS FOTOGRAFICZNO - PLASTYCZNY
12 PAŹDZIERNIK
   Wszyscy utalentowani, zainteresowani otaczającym światem i chętni uczniowie mogli wziąć udział w konkursie pt. "Jesień widziana moimi oczami". Dostarczone prace plastyczne i zdjęcia zostały zaprezentowane na gazetce ściennej Samorządu Uczniowskiego. Przyznano dwie pierwsze nagrody: Patrycji Kopeć (klasa 5b) i Martynie Szocie (klasa III B gimn.). Drugie miejsce przypadło Kamilowi Pytlarzowi z klasy 5b. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ
DZIEŃ NAUCZYCIELA


12 PAŹDZIERNIK
   12 października SU zorganizował dla nauczycieli spotkanie z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej.
Uczniowie poszczególnych klas upiekli pyszne ciasta, natomiast członkowie Samorządu z pomocą opiekuna Samorządu - p. Elżbiety Benc - przygotowali uroczysty poczęstunek w pokoju nauczycielskim.
   Nie zabrakło również części artystycznej. Klasa 3 kształcenia zintegrowanego pod kierunkiem wychowawcy, p.Gabrieli Żółtowskiej, przygotowała dla nauczycieli uczących dzieci w młodszym wieku szkolnym - koncert życzeń.
Każdy nauczyciel miał okazję wysłuchać wiersza i piosenki dedykowanej wyłącznie dla niego.

KONKURS NA "NAJŁADNIEJSZĄ OZDOBĘ JESIENNĄ"
10 PAŹDZIERNIK
   Po raz kolejny SU zorganizował konkurs na najładniejszy bukiet, stroik lub ozdobę jesienną. Przygotowane przez uczniów kompozycje można było oglądać na wystawie umieszczonej na parterze naszej szkoły. Za najładniejszą pracę uznano "Jesiennego Ludzika" wykonanego przez klasę 2 SP. Komisji podobał się również stroik zrobiony przez klasę 6a oraz bukiet ułożony przez klasę 5a. Na wyróżnienie zasłużyła również praca autorstwa Jędrka Szoty z klasy 2 SP.

Wszystkie wyróżnione klasy otrzymały nagrody.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
9 PAŹDZIERNIK
     Ziemniak - pospolite, a jednak wspaniałe warzywo, przyrz?dzane w naszej kuchni na setki sposobów, stał się pretekstem do wspólnej zabawy klas młodszych, zorganizowanej przez Mały Samorząd. Jego przedstawiciele wykonali wcześniej plakat zawiadamiający o imprezie i jednocześnie zapraszający na nią.

  Pod hasłem "Święto pieczonego ziemniaka" na boisku szkolnym zgromadzili się uczniowie klasy 1, 2 i 3 kształcenia zintegrowanego wraz z wychowawcami - p.S. Jarzyńską, p.B. Kowalczyk i p.G. Żółtowską oraz rodzice. Pomocą wychowawcom służył również wychowawca świetlicy - p.A. Łabuda. Zabawa zaczęła się o godzinie 11.00 przy sprzyjającej, jesiennej pogodzie. Na wstępie wszyscy wysłuchali krótkiej "Bajki o ziemniaku". Następnie uczestnicy drogą losowania zostali podzieleni na grupy. Każdy wychowawca przeprowadzał z przydzielonymi mu grupami konkursy - wyścigi kopaczy, slalom ziemniaczany, układanie z ziemniaków portretu ziemniaczanego króla, sadzenie ziemniaków, konkurs plastyczny z użyciem stempli ziemniaczanych -, w których wszyscy uczniowie brali aktywny udział i zdobywali punkty na konto swojej klasy.

  W zależności od ilości zdobytych punktów każda klasa otrzymała medal i pamiątkowy dyplom. Medal złoty powędrował do klasy 3, medal srebrny do klasy 2 a brązowy trafił do klasy 1. Uroczystość zakończył oczywiście tytułowy bohater imprezy podany w postaci pieczonej. Ognisko z ziemniakami przygotowali swoim pociechom rodzice. Wspólna zabawa pomogła zacieśnić więzi między uczniami, pozwoliła na rozwijanie takich cech osobowości jak: poczucie solidarności i uczciwości, "zdrowa rywalizacja", silna wola, zręczność, a także dała dzieciom szansę radosnego przeżycia.

DYSKOTEKA INTEGRACYJNA
4 PAŹDZIERNIK
   Dnia 4 października w naszej szkole odbyła się dyskoteka integracyjna, mająca na celu powitanie nowych uczniów w naszej szkole i zapoznanie uczniów klasy 4 SP ze starszymi kolegami.
Zysk z dyskoteki (wstęp kosztował 2 zł) zasilił konto SU.

DZIEŃ CHŁOPAKA
28 WRZESIEŃ
   28 września wszystkie dziewczyny z SU postanowiły obdarować drobnymi upominkami swoich kolegów z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka. Każdy przedstawiciel "rodzaju męskiego" dostał symbolicznego lizaka - serduszko. Naturalnie nie zapomniano o "nieco" starszych chłopcach. Panowie-Nauczyciele również otrzymali prezenty.
   Przedstawicielki Małego Samorządu natomiast, przygotowały własnoręcznie kartkę z życzeniami dla swoich kolegów. Umieściły ją w widocznym miejscu na korytarzu, aby każdy chłopiec mógł przeczytać skierowane do niego słowa życzeń.

WRZESIEŃ - WYBORY DO SMORZĄDU SZKOLNEGO


   Minął już prawie miesiąc od pierwszego dzwonka w tym roku szkolnym. Nadszedł czas, aby wybrać władze Samorządu Szkolnego. Był to bardzo ważny wybór. Społeczność uczniowska musiała wskazać ludzi, którzy w jej imieniu mięli zająć się wieloma ważnymi sprawami.

SAMORZĄD SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
19 WRZESIEŃ
      W dniu 19.09. 2007 odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego.
Uczniowie wybierali swoich reprezentantów spośród uczniów, którzy w tygodniu poprzedzającym głosowanie przedstawili swoje programy wyborcze na plakatach i w czasie prezentacji w sali gimnastycznej.
Według ilości głosów uzyskanych przez kandydatów ustalono następujące składy Samorządu:

SZKOŁA PODSTAWOWA GIMNAZJUM
Przewodniczący: Michał Cubała
Zastępca: Michał Jurczyk
Sekretarz: Kamil Domagała
Przewodnicząca: Irmina Jąderko
Zastępca: Luiza Gieszczyk
Sekretarz: Karolina Osys20 WRZESIEŃ
   Po raz pierwszy w tym roku szkolnym swój Mały Samorząd wybierali uczniowie klas I-III kształcenia zintegrowanego. Frekwencja wynosiła 99 %. Kandydatami do Małego Samorządu zostało 9 osób, które wygrały wybory do samorządów klasowych. Głosowanie polegało na tym, że uczniowie, na specjalnych kartkach wpisywali numer, jaki przypisany był kandydatowi. Kartki wrzucali do specjalnej skrzynki. Następnie członkowie samorządu pod czujnym okiem opiekuna - p. Beaty Kowalczyk - podliczyli głosy. Wyniki wyborów zostały wywieszone na tablicy samorządu.


Przewodniczącym Małego Samorządu został Kamil Bednarz z klasy 2.
Na zastępcę przewodniczącego wybrano Julię Brzozowską z klasy 1.
Stanowisko Łącznika przypadło w udziale Konradowi Szocie z klasy 3.
Pozostałe 6 osób to Członkowie Rady Samorządu:
Maja Gewald - klasa1
Wiktoria Waniak - klasa1
Bartosz Hermanowski - klasa2
Anita Zawierucha - klasa 2
Julia Hilgartner - klasa 3
Szymon Kiszel - klasa3

Uroczysta Inauguracja Roku Szkolnego 2007/2008
3 WRZESIEŃ
     Po dwóch miesiącach nie odrabiania zadań domowych, późnego wstawania i ogólnego lenistwa przyszedł czas na powrót do rzeczywistości, czyli obowiązków szkolnych. W tym roku rozpoczęcie roku mieliśmy 3 września w poniedziałek. Wypoczęte twarze uczniów, uśmiech na twarzach pedagogów zbudowały miłą atmosferę.
  Część artystyczną przygotowali: uczniowie klasy 2 kształcenia zintegrowanego pod kierunkiem p. Beaty Kowalczyk i uczniowie klasy 5b pod kierunkiem p. Marty Sołtysik. Nad oprawą muzyczną czuwał p.  Wiesław Foryś. Dyrektor szkoły, p. Andrzej Wilk życzył uczniom i nauczycielom pomyślności w nowym roku szkolnym.
  Po zakończeniu części artystycznej wszyscy udali się do klas, aby poznać nowy plan zajęć i spotkać się z ze swoimi wychowawcami, koleżankami kolegami. Później wszyscy rozeszli się do domów, aby cieszyć się ostatnim dniem wakacji.
WSTECZ