OGŁOSZENIE

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 13 w Zawierciu informuje, że dostępne są informacje na temat zasad rekrutacji do przedszkoli i klas pierwszych szkoły podstawowej na terenie Miasta Zawiercie w roku szkolnym 2019/2020.  Szczegółowe informacje na stronach;

przedszkole - https://www.zawiercie.eu/aktualnosci/6890

szkoła podstawowa - https://www.zawiercie.eu/aktualnosci/6891

BAJKOWO-KOLOROWO NA DYSKOTECE

8 LUTY 2019

7 lutego bawiliśmy się na dyskotece karnawałowej. W tym roku, zgodnie z tytułem, motywem przewodnim imprezy były kolory i nawiązania do bajek. Zorganizowaliśmy konkurs na najlepsze przebranie ( I miejsce - Weronika Połeć kl. 6a, II miejsce - Nikola Lendor kl. 5b, III miejsce - Wiktoria Napora kl. 4b) oraz konkurs tańca, w którym można było przenieść się do bajkowych krain. Jak zawsze działał sklepik, a odpowiednia muzyka pozwoliła na spalenie kalorii, spożytkowanie energii oraz odreagowanie stresów z I semestru. Mamy nadzieję, że dobra zabawa na dyskotece okazała się miłym wstępem do rozpoczynających się ferii.

BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

7 LUTY 2019

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 07.02.2019r. w grupie O „B” odbył się Bal Karnawałowy.  Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, kotki, rycerzy, piratów, policjantów, Batmana, Dracule ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego   oraz zdjęć indywidualnych, w których prezentowały swoje stroje. Następnie wszyscy uczestnicy balu rozpoczęli wspólne tańce. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich  do wesołej zabawy. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc  w zabawach i konkursach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.  Po kilku chwilach wypoczynku ,podczas którego na dzieci czekał słodki poczęstunek, muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

4 LUTY 2019

Dnia 04.02.2019r gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru „ Bajdurka” z Krakowa, którzy przedstawili przedszkolakom bajkę pt. „O niegrzecznym Filipku”. Wspaniali aktorzy przenieśli dzieci w bardzo zabawny sposób do świata  przygód  niegrzecznego chłopca. Spektakl uzmysłowił  dzieciom zależność między człowiekiem a przyrodą. Uczy poszanowania otaczającej nas przyrody oraz szacunku dla innych - szczególnie starszych.  Przedstawienie wywołało u dzieci uśmiech i zaciekawienie. Mali widzowie bawili się aktywnie uczestnicząc w przedstawieniu  a po zakończeniu występu dzieci nagrodziły aktorów głośnymi brawami. Po powrocie do sal dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami.

WESOŁY PINGWIN

14 STYCZNIA 2019

14 stycznia z okazji nadejścia zimy Mały Samorząd zorganizował dla uczniów w młodszym wieku szkolnym międzyklasowy konkurs  pod hasłem „Wesoły pingwin”. Zgodnie z regulaminem uczestnicy wykonali kompozycję przestrzenną z plastikowej butelki, waty i innych materiałów. Wykonanie prac tylko z pozoru było proste. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i powstało 78 pomysłowych, uroczych pingwinów, które efektownie prezentują się na korytarzowych parapetach. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Rozstrzygnięcie konkursu okazało się nie lada wyzwaniem ponieważ wszystkie dostarczone prace wykonane zostały bardzo starannie i bardzo pomysłowo. Jury w składzie: pani A. Woźniak, pani A. Pastuch oraz pani P. Przewłocka po dłuższym zastanowieniu wyłoniło 12 zwycięzców i wyróżniło 8 prac a ich właściciele zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomem, drobnym upominkiem oraz słodką niespodzianką – Kinder pingui.

I MIEJSCE – Wiktoria Kaniowska, Natalia Golenia, Julia Wędzyńska, Szymon Jęsiek

II MIEJSCE – Wiktoria Zielińska, Roxana Śliwa, Zuzanna Owczarek, Antonina Pala

III MIEJSCE – Wiktor Paś, Alicja Mazur, Szlachta Oliwia, Zuzanna Koclęga

WYRÓŻNIENIA: Wiktor Kwapisz, Wiktor Paleczek, Karolina Holc, Igor Cebo, Jakub Szymczyk, Adrianna Urbańska, Maja Dziub, Maja Szczepanek

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

2 STYCZNIA2019

W poniedziałek 28 stycznia w grupie 5-latków odbył się Bal Karnawałowy. W tym dniu w naszej sali panował niecodzienny, bajkowy nastrój. Już od rana w przedszkolu pojawiały się dzieci w kolorowych przebraniach. Pod pięknymi strojami księżniczek, biedronki, pszczółki, aniołka, policjantki, policjantów, żołnierzy, strażaka, Spider Mana, ninja oraz Bumblebee  dzieciaki sprytnie  się ukryły. Zabawa była bardzo wesoła, dzieci chętnie tańczyły, a na ich twarzach widać było uśmiech. Nie zabrakło ulubionych przebojów przedszkolaków, przy których odbyły się ciekawe konkursy. W tym dniu słodki poczęstunek był obowiązkowy. Na koniec zabawy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, które będą przypominać o tym radosnym dniu.

 DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

22 STYCZNIA2019

21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku, to Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji dzieci przygotowały dla nich przedstawienie artystyczne- recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dziadkowie i babcie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich "skarbów”. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki i kwiaty. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

3 WRZEŚNIA 2018

W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018-2019. Zaprezentowano licznie zgromadzonym uczniom i ich rodzicom program artystyczny przygotowany przez uczniów klas szóstych pod kierunkiem pań Marioli Piotrowskiej, Elżbiety Benc pana Damiana Kota i Wiesława Forysia. Dyrektor szkoły Andrzej Wilk życzył wszystkim wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

 OGŁOSZENIE

DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13 W ZAWIERCIU INFORMUJE, ŻE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 OBĘDZIE SIĘ W DNIU 3 WRZEŚNIA O GODZINIE 900 .

O GODZINIE 800 W KOŚCIELE P.W. ŚW. MIKOŁAJA W  KROMOŁOWIE ODBĘDZIE SIĘ MSZA ŚWIĘTA.

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH I KLAS PIERWSZYCH.

DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13 W ZAWIERCIU INFORMUJĘ, ŻE SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA RODZICÓW DZIECI Z ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH ORAZ KLAS PIERWSZYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 29 SIERPNIA 2018 ROKU (ŚRODA) O GODZINIE 17 00 NA SALI GIMNASTYCZNEJ W TUTEJSZEJ SZKOLE. SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH.

 

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

Wnioski o świadczenie z programu można składać online już od 1 lipca br. Nabór wniosków w formie papierowej rozpocznie się miesiąc później – 1 sierpnia br. Ostateczny termin mija 30 listopada br.

do pobrania ulotka informacyjna

rok szkolny 2017/2018

rok szkolny 2016/2017

rok szkolny 2015/2016

rok szkolny 2014/2015

rok szkolny 2013/2014

rok szkolny 2012/2013

rok szkolny 2011/2012

rok szkolny 2010/2011

rok szkolny 2009/2010

rok szkolny 2008/2009

rok szkolny 2007/2008 - II semestr

rok szkolny 2007/2008 - I semestr