POWITANIE JESIENI

16 października 2019

Tradycją Małego Samorządu stało się witanie jesieni. Kiedy zaczyna się jej królowanie, uczniowie klas 1-3 udają się na jesienną wyprawę do lasu. W tym roku czekało na dzieci przyjemne zadanie - zbierały znalezione w lesie jesienne dary, z których potem układały postać pani Jesieni. Na leśnej polanie pojawiło się kilka pięknych, pomysłowych i barwnie ubranych postaci. Praca była dość wyczerpująca. Pomocne w regeneracji sił okazały się pyszne prażonki przygotowane i upieczone przez Rodziców i Dziadków. Pogoda sprzyjała leśnym zabawom, ale czas płynął nieubłaganie i trzeba było wracać do szkoły.

DZIEŃ NAUCZYCIELA

14 października 2019

W tym roku Dzień Edukacji wyglądał nieco inaczej niż zwykle. Uczniowie klas drugich - w tajemnicy przed nauczycielami – przygotowali dla wszystkich niespodziankę. Nauczyciele otrzymali bilety, będące zaproszeniem w podróż do nieznanych krain. Prowadząca zapraszała uczestników podróży na środek sceny a tam przewodnicy odczytywali im zadania do wykonania. Podróż była bardzo ciekawa, wszyscy wykonali powierzone im zadania i w nagrodę otrzymali pamiątkową sowę z mottem: „Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć”.

DYSKOTEKA INTEGRACYJNA

3 października 2019

,,Pierwsze koty za płoty’’. Za nami dyskoteka integracyjna, która odbyła się w czwartek 3 października. Uczniowie klas 5-8 mogli pobawić się przy muzyce, wziąć udział w konkursach. Zorganizowane zabawy miały na celu integrację społeczności uczniowskiej. ,,Taniec w ciemno’’ pomógł nieśmiałym znaleźć partnerkę do tańca, a kolejny konkurs wykazać się umiejętnościami tanecznymi. Choć nie obyło się bez drobnych kłopotów technicznych a zainteresowanie wydarzeniem nieco przerosło oczekiwania organizatorów, pierwszą dyskotekę w nowym roku szkolnym można uznać za bardzo udaną.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września 2019

30 września dla wszystkich Chłopaków, także tych nieco starszych  ,z okazji Ich Święta Samorząd Uczniowski przygotował drobny upominek. Oprócz życzeń pomyślności, sukcesów, zdrowia i radości Panowie zostali także poczęstowani muffinkami. W myśl ludowego powiedzenia: ,,Przez żołądek do serca'', dziewczyny z SP nr 13 strały się zdobyć i oczywiście okazać sympatię pozostałej części szkolnej populacji.

RAJD JURAJSKA JESIEŃ

28 września 2019

28 września grupa uczniów z SP nr 13 wzięła udział w rajdzie Jesień Jurajska zorganizowanym przez PTTK Zawiercie. Pokonanie pieszo trasy z Karlina przez Podzamcze do Ryczowa okazało się bardzo przyjemną formą spędzenia sobotniego dopołudnia. Wszyscy trzymali kciuki za bezdeszczową aurę i na szczęście nie trzeba było pokonywać 10-kilmotrowej trasy w przemoczonych ubraniach. Po drodze uczestnicy mieli okazję do przejścia przez jaskinię u podnóża Góry Birów oraz zobaczenia ruin strażnicy rycerskiej z XIV wieku. Wszystkim dopisywał humor a przysposobiony po drodze ,,Wujaszek-Kijaszek'' i zakupione na mecie Książeczki Turysty będą motywować do kolejnych wędrówek.

WYBORY MAŁEGO SAMORZĄDU

22 września 2019

W dniu 17 września odbyły się w naszej szkole wybory do Małego Samorządu. W tym roku szkolnym do Rady MS zgłosiło się 11 kandydatów. Przygotowali oni autoportrety, dzięki którym można było ich bliżej poznać. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich oddali głos na wybranego przez siebie kandydata. Głosy zostały policzone przez uczniowską komisję wyborczą. Głosami  uczniów funkcję przewodniczącego Małego Samorządu pełnić będzie Karol Burzyński,  zastępcą przewodniczącego została Antonina Czapla a łącznikami Zuzanna Fertacz i Jan Zasuń.  Nowym władzom MSU gratulujemy i życzymy powodzenia w sprawowaniu swoich funkcji.

WIZYTA U STRAŻAKÓW

22 września 2019

Wizyta u strażaków, występ Zespołu ,,Kromołowianie" i pyszne prażonki.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

20 września 2019

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji, która od wielu lat propaguje dbałość o środowisko naturalne. Ilość zebranych śmieci świadczy o tym, że konieczna jest dalsza edukacja w tym zakresie.

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

17 września 2019

17 września 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 wybierali swoich przedstawicieli. Na zebraniu samorządów klasowych, które odbyło się 10 września, postanowiono, że tak jak w ubiegłych latach wybory powinny mieć charakter powszechny. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała specjalnie powołana komisja. Przewodniczącym Szkoły został Szymon Turczyn. Funkcję Zastępcy pełnić będzie Wiktoria Milewska. 19 września odbyły się wybory opiekuna Samorządu. Większość osób wyraziła chęć współpracy z p. Magdaleną Dymek. Gratulujemy wybranym.

OGŁOSZENIE
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 13 w Zawierciu informuje, że spotkania z rodzicami odbędą się w dniu 12.09.2019 (czwartek) o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy.

PODZIĘKOWANIA

Serdecznie dziękujemy Państwu Oldze i Stefanowi Król za wsparcie finansowe dla naszej szkoły. Wieloletnia współpraca i pomoc udzielana przez firmy KRÓLMET i GONAR pozwoliła nam na realizację wielu ciekawych pomysłów związanych z edukacją naszych uczniów. Tak będzie i tym razem. Dziękujemy!

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

WIZYTA POLICJANTA

6 września 2019

W dniu dzisiejszym klasy pierwsze odwiedził policjant z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. Tematem spotkania była bezpieczna droga do szkoły. Pierwszoklasiści zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

2 września 2019