OGŁOSZENIE

14 CZERWCA 2019

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 13 w Zawierciu informuje, że w związku z sytuacją pogodową, lekcje w poniedziałek i wtorek będą skrócone do 30 minut.
1. 8.00-8.30
2. 8.40-9.10
3. 9.15-9.45
4. 9.50-10.20
5. 10.35-11.05
6. 11.20-11.50
7. 11.55-12.25
8. 12.30-13.00

OGŁOSZENIE

12 CZERWCA 2019

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 13 w Zawierciu informuje, że w związku z falą upałów, do końca tygodnia każda z lekcji będzie skrócona do 30 minut. 
 1. 8.00-8.30
 2. 8.40-9.10
 3. 9.15-9.45
 4. 9.50-10.20
 5. 10.35-11.05
 6. 11.20-11.50
 7. 11.55-12.25
 8. 12.30-13.00

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 13 w Zawierciu informuje, że w związku z falą upałów w dniach 11, 12 czerwca 2019 roku każda z lekcji będzie skrócona do 30 minut.

 

DZIEŃ MAMY I TATY

6 CZERWCA 2019

Kochani  Moi Rodzice  – pod takim tytułem  7 czerwca 2019 roku w grupie 0B odbyło się radosne spotkanie Dzieci i ich Rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty. Wszystkie dzieci z bijącym sercem i wypiekami na twarzy recytowały wiersze , tańczyły i śpiewały piosenki. Licznie przybyli Rodzice z podziwem i wzruszeniem oklaskiwali swe pociechy.  Przy wspólnym biesiadowaniu dzieci wręczyły swoim Rodzicom  drobne upominki, własnoręcznie wykonane serduszka – kwiatki oraz breloczki. Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności. Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!

 DZIEŃ MAMY I TATY

6 CZERWCA 2019

Dnia 6 czerwca w grupie 5-latków odbyło się długo oczekiwane Święto Mamy i Taty. Dzieci słowem, piosenką i tańcem wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. 

Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw. Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte

wcześniej umiejętności. Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!

WIZYTA W STRAŻY

4 CZERWCA 2019

W dniu 4 czerwca, dzieci z przedszkola, wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kromołowie. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków nie tylko samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej-998 i numer alarmowy-112. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie oraz mogły sobie posiedzieć w wozie strażackim. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały i wręczyły strażakom laurki.

    

 TYDZIEŃ ZDROWIA

31 MAJA 2019

Tegoroczny tydzień zdrowia w klasach młodszych przebiegał w radosnej, wiosennej atmosferze.  Uczniowie mieli do wykonania pięć zadań.  Pierwszym zadaniem było rozwiązywanie zagadek i rebusów na czas. Zwyciężyła klasa 2b. Owocowe nagrody bardzo wszystkim smakowały. Drugie zadanie miało na celu, przybliżenie dzieciom konsekwencji złego odżywiania się, poprzez podział produktów spożywczych na zdrowe i te szkodliwe. Trzeciego dnia dzieci zapoznały się z egzotycznymi owocami - wysłuchały krótkich ciekawostek i pokolorowały rysunki owoców. Kolejnym zdaniem była krzyżówka, którą wszystkie klasy rozwiązały bez najmniejszych problemów. W nagrodę dzieci otrzymały soki owocowe. Podsumowaniem naszej akcji było piąte zadanie. Uczniowie zamienili się na chwilę w kucharzy i przyrządzali kolorowe, zdrowe i smaczne kanapki. Wiedza i umiejętności uczniów zdobyte podczas realizacji tego projektu przyniosą oczekiwane efekty, gdyż wszyscy dobrze wiemy, iż zdrowie jest najważniejszą i bezcenną wartością w życiu każdego człowieka.

 

DZIEŃ MAMY I TATY

31 MAJA 2019

31 maja  w  przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której grupa OA , zaprezentowała swój program taneczno – wokalno - recytatorski. Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw. Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.

 Wykaz szkół dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w województwie śląskim

 http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/rodzice-i-uczniowie/rekrutacja/wykaz-szkol-dla-absolwentow-szkol-podstawowych-i-gimnazjow-w-wojewodztwie-slaskim/

ZAWÓD NA PROPSIE

Więcej informacji na stronie; www.zawodnapropsie.pl

MISTRZ ŁAMIGŁOWA

24 MAJA 2019

Dnia 24 maja 2019 roku odbył się XIV MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ O TYTUŁ MISTRZA W ROZWIĄZYWANIU ŁAMIGŁÓWEK dla klas 1-3 edukacji wczesnoszkolnej. W turnieju wzięli udział przedstawiciele siedmiu zawierciańskich szkół podstawowych. Każdą szkołę reprezentował dwuosobowy zespół, który łamał sobie głowę nad rozwiązaniem sześciu turniejowych łamigłówek – krzyżówki obrazkowej, panoramicznej, swatki, jolki oraz wykreślanki i obrazkowego sudoku. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy również medal Mistrza i Wicemistrza. Serdeczne podziękowania kierujemy do tych, którzy zechcieli udzielić nam wsparcia w realizacji tego ważnego dla nas przedsięwzięcia – Księgarni Edukacyjnej i firmie ANRO.

Tytuł MISTRZA wywalczył zespół reprezentujący SP 1 w składzie: Kacper Kuczera, Bartosz Wilski

Tytuł I WICEMISTRZA wywalczył zespół reprezentujący SP 13 w składzie: Zuzanna Owczarek, Iga Rembak 

Tytuł II WICEMISTRZA wywalczył zespół reprezentujący SP 3 w składzie: Zuzanna Kochman, Jakub Dybek

 EGZAMINY

10-17 KWIETNIA 2019

OGŁOSZENIE

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 13 w Zawierciu informuje, że w związku z zawieszeniem akcji protestacyjnej od dnia 27 kwietnia 2019r., zajęcia obywać będą się zgodnie z harmonogramem od 6 maja  2019r. (poniedziałek). Dni 29,30 kwietnia oraz 2 maja zgodnie z organizacją roku szkolnego 2018/2019 są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

Za dotychczasowe utrudnienia przepraszamy i dziękujemy za wyrozumiałość z Państwa strony.

 

OGŁOSZENIE

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 13 w Zawierciu informuje, że w związku z trwającą akcją protestacyjną, wywiadówki planowane na dzień 24 kwietnia 2019r. (środa) zostają odwołane. O nowym terminie zostaną Państwo poinformowani.

 

INFORMACJA

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 13 w Zawierciu informuje, że egzaminy ósmoklasisty odbędą się zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, tj. w dniach 15-17 kwietnia 2019r..

 

INFORMACJA

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 13 w Zawierciu informuje, że egzaminy gimnazjalne odbędą się zgodnie z harmonogramem.

 

Zawiercie, dn. 5.04.2019r.

INFORMACJA

 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 13 w Zawierciu informuje, że w związku z przystąpieniem do akcji strajkowej, dzieci nie będą miały zapewnionej opieki od dnia 8.04.2019r. aż do odwołania. Prosimy o zapewnienie opieki dla swoich dzieci we własnym zakresie.

 

OGŁOSZENIE !!!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 13 w Zawierciu informuje, że w związku z otrzymanym pismem ZNP nr 0767/6/AM19 z dnia 27 marca 2019 roku o rozpoczęciu akcji strajkowej od dnia 8 kwietnia 2019 roku istnieje realna możliwość braku zapewnienia uczniom należytej opieki od dnia 8 kwietnia 2019 aż do odwołania. W związku z planowaną akcją protestacyjną szkoła nie będzie w stanie zapewnić opieki Państwa dzieciom. Pismo ze szkoły z informacją w sprawie otrzymają Państwo w dniu 5 kwietnia 2019 roku.

Jednocześnie przekazuje do Państwa wiadomości informacje otrzymane z MEN oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego

WIOSENNE PODCHODY

21 MARCA 2019

Pomysł na powitanie wiosny zabawą w wiosenne podchody na stałe wpisał się w działania Małego Samorządu. A skoro podchody to zostawianie listów, wskazówek, zagadek, zadań.  Wiosenne zmagania z zadaniami wypełnionymi motylkami, biedronkami i wiosennymi kwiatami rozpoczęliśmy 14 marca. Każda klasa otrzymała plan drogi. Należało z jego pomocą dotrzeć do koperty z listem od Pani Wiosny. W liście zawarte były wskazówki do dalszej zabawy. Zgodnie z instrukcją każda klasa podzieliła się na sześć zespołów. Każdego dnia jeden zespół szukał koperty z zadaniem i wykonywał je zgodnie z podaną instrukcją. Prawidłowe wykonanie było potwierdzane wiosennym obrazkiem.  Podczas zabawy w podchody musieliśmy wykazać się umiejętnością pracy w zespole, doskonaliliśmy spostrzegawczość, utrwalaliśmy wiedzę o wiośnie. Z ogromnym zaangażowaniem odnajdowaliśmy i wykonywaliśmy wszystkie zadania, w związku z tym każdy zespół uzyskał komplet obrazków zaliczeniowych. Na zakończenie podchodów – 21 marca - przywitaliśmy Panią Wiosnę piosenką i wiosenną kolorowanką, utrwalającą wiedzę o kolorach i zwiastunach wiosny oraz ubraliśmy się na zielono a na głowy założyliśmy przygotowane własnoręcznie opaski z wiosennym motywem. Ostatnie zadanie doprowadziło nas do niespodzianki, która wywołała uśmiech na twarzach małych poszukiwaczy wiosny. Mamy nadzieję, że wiosna zagości  już w przyrodzie na dobre.

 PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W PRZEDSZKOLU

21 MARCA 2019

Dzieci z Przedszkola  w tym dniu powitały wiosnę i pożegnały zimę. Przedszkolaki ze wszystkich grup zebrały się razem i uczciły pierwszy wiosenny dzień. Pożegnały zimę słowami ,,Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno w wodę Cię wrzucamy bo zimę żegnamy a wiosnę witamy”. W radosnym nastroju wróciliśmy do przedszkola. Tradycji stało się zadość a teraz trzeba czekać na cieplejsze dni, aby móc wybierać się na spacery i powrócić na nasz przedszkolny plac zabaw.

ZAJĘCIA MUZYCZNO RUCHOWE W BIBLIOTECE

15 MARCA 2019

W piątek 15 marca dzieci z gr 0A i 0B wybrały się do Biblioteki Miejskiej w Pałacyku nad Wartą, dla wielu z nich była to pierwsza wizyta. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się od pani bibliotekarki, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem oraz jak można samodzielnie naprawić zniszczone egzemplarze. Spotkanie w bibliotece przybliżyło przedszkolakom literaturę dziecięcą oraz jej autorów.  Następnie dzieci wzięły udział w zajęciach muzyczno-ruchowych prowadzonych przez Panią Karolinę Jędrak z Regionalnego Centrum Kultury w Częstochowie.  Zajęcia odbywały się z wykorzystaniem aktywności muzycznych takich jak: śpiew, taniec, improwizacja, granie na instrumentach czy aktywne słuchanie muzyki. Podczas zajęć muzyczno-ruchowych  dzieci poznały świat muzyki, stały się zarówno odbiorcami jak i twórcami, a także uczyły się pracy w grupie, budowały prawidłowe relacje społeczne, usprawniały percepcję wzrokową i koordynację wzrokowo-ruchową. Na zakończenie pobytu w bibliotece dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne. Żegnając się dzieci  podarowały Paniom własnoręcznie wykonane laurki i zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące ich książeczki. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.

DZIEŃ CYTRUSÓW

11 MARCA 2019

11 marca w przedszkolu odbył się Dzień Cytrusów. Dzieci miały okazję poznać smak soku z cytryny, pomarańczy i grapefruita. Degustacji cytrusów towarzyszyły kwaśne minki. Następnie ze skórek mandarynek, które wcześniej obrały wykonały kolorowe woreczki zapachowe.

 

DZIEŃ KOBIET

8 MARCA 2019

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Panowie

ZAJĘCIA PRZYRODNICZE

5 MARCA 2019

5 marca 2019 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych brały udział w warsztatach o tematyce zoologiczno-edukacyjnej. Zajęcia cechowały się łatwością przyswajania wiedzy przez uczestników spotkania, a także rozbudzaniem ich zainteresowań. Miały charakter terapii, gdzie dzieci mogły przezwyciężyć lęki i fobie poprzez dotknięcie, pogłaskanie, czy wzięcie na ręce zwierząt obecnych na zajęciach. Dużą atrakcją dla uczestników było zobaczenie z bliska zwierząt egzotycznych takich jak: jeża, patyczaków, rzekotki, karaluchów, ptaszników i innych. Dzieci dowiedziały się, gdzie te zwierzęta żyją, co jedzą i jak się zachowują. Zajęcia dały dzieciom dużo radości. Było to interaktywne spotkanie z udziałem zwierząt, ciekawie został przedstawiony świat przyrody. Na koniec każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a grupa niespodziankę.

 BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

28 LUTY 2019

28 lutego dzieci 3 letnie oraz 4 letnie bardzo uroczyście uczciły Tłusty Czwartek. W tym dniu w przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Przybyły do przedszkola księżniczki, królewny oraz wróżki. Nie zabrakło strażaków oraz policjantów. Równie dzielni i odważni okazali się bajkowi bohaterowie tj. Spiderman, Batman, Ninja, Superman. Był również mały dobry smok, myszka Mini, Pani Wiosna, kucyk Pony  oraz Indianin. Wszyscy wesoło bawili się w rytm muzyki. Nie zabrakło również słodkości i owocowych przekąsek na suto zastawionych stołach. Nad wszystkim czuwały duży zielony dinozaur oraz myszka Mini.       

 OGŁOSZENIE

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 13 w Zawierciu informuje, że dostępne są informacje na temat zasad rekrutacji do przedszkoli i klas pierwszych szkoły podstawowej na terenie Miasta Zawiercie w roku szkolnym 2019/2020.  Szczegółowe informacje na stronach;

przedszkole - https://www.zawiercie.eu/aktualnosci/6890

szkoła podstawowa - https://www.zawiercie.eu/aktualnosci/6891

BAL KARNAWAŁOWY - PIŻAMOWY

28 LUTY 2019

 

W karnawale różne bywają bale… W klasach młodszych odbył się bal piżamowy. W tym roku na parkiecie królowały piżamy lub stroje nawiązujące do pory wieczorowej. Dodatkowym elementem mogła być ciekawa bądź śmieszna fryzura. Nikt jednak na naszym balu nie spał. Przygotowane konkursy i zabawy nie pozwalały zasnąć. Bal rozpoczęliśmy od pokazu mody piżamowej. Kreacje były różne: krótkie spodenki piżamowe, długie spodenki, szlafroczki, koszulki nocne. Panie dały dzieciom dobry przykład przebierając się również w odpowiednie stroje. Wszyscy wesoło pląsali w rytm znanych przebojów. Różnorodne konkursy sprawiły, że bal piżamowy wszystkim się podobał. Każdy uczestnik balu otrzymał słodki drobiazg a zwycięzcy konkursów drobny upominek. Wesoło i tanecznie pożegnaliśmy karnawał.

FERIE ZIMOWE

22 LUTY 2019

Choć pogoda podczas ferii nas nie rozpieszczała jak zawsze mogliśmy liczyć na wiele atrakcji. W trakcie ferii zimowych w szkole tradycyjnie zorganizowano półkolonie zimowe. Obok zajęć rekreacyjno-sportowych , zajęć plastycznych uczestniczyliśmy w seansach kinowych w MOK Zawiercie. Dodatkowo w szkole prowadzono zajęcia sportowe.

BAJKOWO-KOLOROWO NA DYSKOTECE

8 LUTY 2019

7 lutego bawiliśmy się na dyskotece karnawałowej. W tym roku, zgodnie z tytułem, motywem przewodnim imprezy były kolory i nawiązania do bajek. Zorganizowaliśmy konkurs na najlepsze przebranie ( I miejsce - Weronika Połeć kl. 6a, II miejsce - Nikola Lendor kl. 5b, III miejsce - Wiktoria Napora kl. 4b) oraz konkurs tańca, w którym można było przenieść się do bajkowych krain. Jak zawsze działał sklepik, a odpowiednia muzyka pozwoliła na spalenie kalorii, spożytkowanie energii oraz odreagowanie stresów z I semestru. Mamy nadzieję, że dobra zabawa na dyskotece okazała się miłym wstępem do rozpoczynających się ferii.

BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

7 LUTY 2019

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 07.02.2019r. w grupie O „B” odbył się Bal Karnawałowy.  Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, kotki, rycerzy, piratów, policjantów, Batmana, Dracule ...nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego   oraz zdjęć indywidualnych, w których prezentowały swoje stroje. Następnie wszyscy uczestnicy balu rozpoczęli wspólne tańce. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich  do wesołej zabawy. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc  w zabawach i konkursach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.  Po kilku chwilach wypoczynku ,podczas którego na dzieci czekał słodki poczęstunek, muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

4 LUTY 2019

Dnia 04.02.2019r gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru „ Bajdurka” z Krakowa, którzy przedstawili przedszkolakom bajkę pt. „O niegrzecznym Filipku”. Wspaniali aktorzy przenieśli dzieci w bardzo zabawny sposób do świata  przygód  niegrzecznego chłopca. Spektakl uzmysłowił  dzieciom zależność między człowiekiem a przyrodą. Uczy poszanowania otaczającej nas przyrody oraz szacunku dla innych - szczególnie starszych.  Przedstawienie wywołało u dzieci uśmiech i zaciekawienie. Mali widzowie bawili się aktywnie uczestnicząc w przedstawieniu  a po zakończeniu występu dzieci nagrodziły aktorów głośnymi brawami. Po powrocie do sal dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami.

WESOŁY PINGWIN

14 STYCZNIA 2019

14 stycznia z okazji nadejścia zimy Mały Samorząd zorganizował dla uczniów w młodszym wieku szkolnym międzyklasowy konkurs  pod hasłem „Wesoły pingwin”. Zgodnie z regulaminem uczestnicy wykonali kompozycję przestrzenną z plastikowej butelki, waty i innych materiałów. Wykonanie prac tylko z pozoru było proste. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i powstało 78 pomysłowych, uroczych pingwinów, które efektownie prezentują się na korytarzowych parapetach. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Rozstrzygnięcie konkursu okazało się nie lada wyzwaniem ponieważ wszystkie dostarczone prace wykonane zostały bardzo starannie i bardzo pomysłowo. Jury w składzie: pani A. Woźniak, pani A. Pastuch oraz pani P. Przewłocka po dłuższym zastanowieniu wyłoniło 12 zwycięzców i wyróżniło 8 prac a ich właściciele zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomem, drobnym upominkiem oraz słodką niespodzianką – Kinder pingui.

I MIEJSCE – Wiktoria Kaniowska, Natalia Golenia, Julia Wędzyńska, Szymon Jęsiek

II MIEJSCE – Wiktoria Zielińska, Roxana Śliwa, Zuzanna Owczarek, Antonina Pala

III MIEJSCE – Wiktor Paś, Alicja Mazur, Szlachta Oliwia, Zuzanna Koclęga

WYRÓŻNIENIA: Wiktor Kwapisz, Wiktor Paleczek, Karolina Holc, Igor Cebo, Jakub Szymczyk, Adrianna Urbańska, Maja Dziub, Maja Szczepanek

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

2 STYCZNIA2019

W poniedziałek 28 stycznia w grupie 5-latków odbył się Bal Karnawałowy. W tym dniu w naszej sali panował niecodzienny, bajkowy nastrój. Już od rana w przedszkolu pojawiały się dzieci w kolorowych przebraniach. Pod pięknymi strojami księżniczek, biedronki, pszczółki, aniołka, policjantki, policjantów, żołnierzy, strażaka, Spider Mana, ninja oraz Bumblebee  dzieciaki sprytnie  się ukryły. Zabawa była bardzo wesoła, dzieci chętnie tańczyły, a na ich twarzach widać było uśmiech. Nie zabrakło ulubionych przebojów przedszkolaków, przy których odbyły się ciekawe konkursy. W tym dniu słodki poczęstunek był obowiązkowy. Na koniec zabawy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, które będą przypominać o tym radosnym dniu.

 DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

22 STYCZNIA2019

21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku, to Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji dzieci przygotowały dla nich przedstawienie artystyczne- recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Dziadkowie i babcie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich "skarbów”. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki i kwiaty. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

3 WRZEŚNIA 2018

W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018-2019. Zaprezentowano licznie zgromadzonym uczniom i ich rodzicom program artystyczny przygotowany przez uczniów klas szóstych pod kierunkiem pań Marioli Piotrowskiej, Elżbiety Benc pana Damiana Kota i Wiesława Forysia. Dyrektor szkoły Andrzej Wilk życzył wszystkim wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

 OGŁOSZENIE

DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13 W ZAWIERCIU INFORMUJE, ŻE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 OBĘDZIE SIĘ W DNIU 3 WRZEŚNIA O GODZINIE 900 .

O GODZINIE 800 W KOŚCIELE P.W. ŚW. MIKOŁAJA W  KROMOŁOWIE ODBĘDZIE SIĘ MSZA ŚWIĘTA.

 

INFORMACJA DLA RODZICÓW DZIECI PRZEDSZKOLNYCH I KLAS PIERWSZYCH.

DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13 W ZAWIERCIU INFORMUJĘ, ŻE SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA RODZICÓW DZIECI Z ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH ORAZ KLAS PIERWSZYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 29 SIERPNIA 2018 ROKU (ŚRODA) O GODZINIE 17 00 NA SALI GIMNASTYCZNEJ W TUTEJSZEJ SZKOLE. SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH.

 

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

Wnioski o świadczenie z programu można składać online już od 1 lipca br. Nabór wniosków w formie papierowej rozpocznie się miesiąc później – 1 sierpnia br. Ostateczny termin mija 30 listopada br.

do pobrania ulotka informacyjna

rok szkolny 2017/2018

rok szkolny 2016/2017

rok szkolny 2015/2016

rok szkolny 2014/2015

rok szkolny 2013/2014

rok szkolny 2012/2013

rok szkolny 2011/2012

rok szkolny 2010/2011

rok szkolny 2009/2010

rok szkolny 2008/2009

rok szkolny 2007/2008 - II semestr

rok szkolny 2007/2008 - I semestr