DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 PAŹDZIERNIKA 2017

13 października świętowaliśmy  (przed)Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się akademia, a także poczęstunek dla Nauczycieli i Pracowników szkoły, przygotowany przez Samorząd Uczniowski. W trakcie programu artystycznego, przedstawionego przez klasę 4b, widzowie mogli dowiedzieć się, jak dużą wartość ma edukacja, o czym przekonywali wybitni Polacy: Król Stanisław August Poniatowski, biskup Ignacy Krasicki, Tadeusz Kościuszko, Maria Skłodowska- Curie oraz Janusz Korczak. Pan Kleks namawiał do uczenia (się) przez zabawę, a Zosia Samosia czy Skarżypyta skłaniały do zastanowienia, co by było gdyby... szkoły nie było. Na tle barwnych dekoracji wykonanych przez panią Beatę Kowalczyk i Agnieszkę Krawczyk zaprezentował się chór szkolny prowadzony przez p. Wiesława Forysia oraz zespół taneczny przygotowywany przez p. Elżbietę Benc. Nie zabrakło oczywiście życzeń dla Szkoły, Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników oraz drobnych upominków, które miały stanowić remedium na jesienne smuteczki. Na akademii dyrektor szkoły wręczył wyróżniającym się nauczycielom nagrody. Otrzymali je panie Benc Elżbieta, Dudek Aneta, Dymek Magdalena, Pastuch Anna, Wojnarowicz Monika, Zadęcka Justyna oraz pan Wiesław Foryś. Gratulujemy nagrodzonym nauczycielom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości a po raz kolejny dziękujemy Rodzicom, którzy pomogli uczcić ten szczególny dzień.

 

MIESIĄC DOBROCI DLA ZWIERZĄT

10 PAŹDZIERNIKA 2017

Już wkrótce nadciągną zimne dni i noce, a kaprysy pogody okażą się szczególnie dotkliwe dla bezdomnych czworonogów. Jak co roku przeprowadzamy zbiórkę karmy dla zawierciańskiego schroniska. Dziewczęta ze szkolnej sekcji wolontariatu opracowały gazetkę pod hasłem Puszka dla głodnego brzuszka. Dzieci postarały się o przyozdobienie jej wizerunkami uroczych psiaków, a Samorząd Uczniowski będzie próbował zmobilizować uczniów do "wczucia się" w sytuację zwierzaków. Można będzie również pochwalić się swoim ulubieńcem, biorąc udział w konkursie  Mój Pupil (forma prac dowolna). Karmę można przynosić do końca października. Liczymy na wrażliwość i szczodrość Czytających te słowa.

DYSKOTEKA INTEGRACYJNA

5 PAŹDZIERNIKA 2017

Pierwszą dyskotekę w roku szkolnym 2017/2018 zorganizowaliśmy pod hasłem "Kolorowy zawrót głowy". Już przy wejściu niektórzy uczniowie zostali pokolorowani i przypisani do jednej z drużyn. Pierwszy konkurs miał na celu rozbawienie, zgranie, roztańczenie i nauczenie współpracy uczniów z różnych klas. Kolejną zabawą był "biały taniec"  i zgodnie z tradycją "panie wybierały panów". Klasyczny repertuar, czyli walc,  z którym mierzyli się uczestnicy, skłonił nas do zastanowienia, czy nie należałoby zorganizować zajęć tanecznych :). Później przez chwilę królowała niezastąpiona w integracji belgijka. Na koniec specjalnie "ustrojeni" chłopcy wzięli udział w konkursie tańca hula. Oczywiście w trakcie trwania dyskoteki uczniowie mogli szybko pokrzepić nadwątlone siły (niestety słodką) przekąską ze sklepiku, który chwilami przeżywał pradziwe oblężenie. Dziękujemy bardzo Rodzicom, którzy wsparli Samorząd, czyli finansowali,  często przygotowywane samodzielnie przez Uczennice, ciastka, ciastka, galaretki, babeczki i  muffinki.  Należą się również gratulacje uczniom, którzy zorganizowali świetną zabawę i zadbali o sprawny jej przebieg. Podkreślamy, że frekwencja przerosła nasze oczekiwania, gdyż było ponad 120 uczniów. Zapowiadamy, że następna dyskoteka na andrzejki.

 DZIEŃ CHŁOPAKA

29 WRZEŚNIA 2017

Dzień Chłopaka i Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

 

Życzymy Wam,  Chłopaki, by omijały Was draki.

By mądrość i woli siła w Waszym życiu stale gościła.

Byście zdrowi byli i by Dziewczyny Was lubiły :)

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka.

                                      Dziewczyny z Trzynastki

 

Pewne daty sa już na stałe wpisane w kalendarz działań Trzynastkowego Samorządu. Takim wydarzeniem  jest niewątpliwie obchodzenie Dnia Chłopaka. Co roku dziewczyny składają życzenia swoim Kolegom oraz Nauczycielom i Pracownikom obsługi. W tym roku prezenty wręczano 29 września.  Chłopcy dostali smaczne (według reklamy ponoć również zdrowe:) upominki i mogli cieszyć się wyjątkową życzliwością koleżanek. Niesety, Panowie nie chcieli zmierzyć się w konkursie, którego celem było wyłonienie "Najlepszego Męskiego Głosu".  Nie wiadomo, czy żałują straconej okazji pokazania radiowych zdolności. Mimo wszystko przyłączyliśmy się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.  Co odważniejsi przdstawiciele uczniów zaprezentowali fragmenty ulubionych książek, czytając je przez szkolny radiowęzeł.  Mamy nadzieję na rozpropagowanie (nie tylko wśród Chłopców) mody na czytanie i życzymy  Chłopakom  wszystkiego najlepszego z okazji Ich święta.

   ,,PORATUJ MISIEM" FINAŁ AKCJI

27 WRZEŚNIA 2017

Ponoć reklama jest dźwignią handlu, sukces akcji gwarantuje odpowiednie zachęcenie. Udało się zebrać naprawdę wiele maskotek. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy wykazali się życzliwością i wyobraźnią. Pluszaki przekazaliśmy do Powiatowej Straży Pożarnej w Zawierciu. I teraz możemy wykrzyknąć :,,Co to była za akcja!!!" Zobaczyliśmy ,,serce straży" ,czyli miejsce,  gdzie przyjmowane są wszystkie zgłoszenia. Byliśmy świadkami próbnego alarmu i wiemy, że strażacy potrafią w 28 sekund  przygotować się do akcji. Wznieśliśmy się na drabinie 34 metry nad ziemię. Obejrzeliśmy samochód RT (Ratownictwa Technicznego) z oprzyrządowaniem). To była niezapomniana wizyta! Dziękujemy Panom Strażakom i Panu Prezesowi OSP Kromołów Andrzejowi Domagale, który poinformował nas o akcji i pomógł dostarczyć pluszakowy ładunek na miejsce. Mamy nadzieję, że maskotki będą jak najrzadziej potrzebne, a jeśli już to pomogą Dzieciakom przetrwać trudne chwile.

 

DYSKOTEKA INTEGRACYJNA

27 WRZEŚNIA 2017

27 września Mały Samorząd zorganizował dyskotekę integracyjną. Była zabawa, było głośno i było radośnie. Pod czujnym okiem opiekunów uczestnicy bawili się przy dźwiękach muzycznych hitów. Nie brakowało wesołych pląsów, dzięki którym zespoły klasowe integrowały się.

ZBIÓRKA MASKOTEK DLA DZIECI

22 WRZEŚNIA 2017

Sekcja wolontariatu Samorządu Uczniowskiego z fantazją rozpoczęła nowy rok szkolny. 22 września dziewczyny z klasy III b rozpropagowały akcję ,,Poratuj misiem'', której celem jest zebranie pluszaków dla dzieci poszkodowanych w wypadkach lub dotkniętych przemocą domową. Pomysłowe gimnazjalistki nie tylko przygotowały ciekawą gazetkę pod hasłem ,,Podaruj pluszaka dla dzieciaka", ale także w uroczych przebraniach rozdawały ulotki mające zachęcić i przypomnieć o akcji. Porzucone misie czy inne zalegające na półkach maskotki mogą pomóc i przynieść radość. Musimy tylko dać im szansę... i wygrać z naszym lenistwem, czyli przynieść je do szkoły.

 ŚWIATOWY DZIEŃ ORDERU UŚMIECHU

21 WRZEŚNIA 2017

Jedna z mądrości głosi, że uśmiech to najpiękniejsza rzecz, jaką może dać człowiek człowiekowi. Nie wiadomo, czy tym mottem kierowały się dzieci, ustanawiając 50 lat temu odznaczenie o nazwie Order Uśmiechu. Wierzymy, że mały uśmiech zmienia świat, a ponieważ obserwujemy go w naszej szkole na co dzień, więc dodatkowo dziś przygotowaliśmy tradycyjny, cytrynowy sprawdzian dla Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników szkoły. Nasi dorośli sprostali zadaniu. Choć musieli zjeść jedynie cząstkę owocu, to jesteśmy przekonani, że równie dobrze poradziliby sobie z pucharem kwaśnego soku. Niestety czasem to dzieci gorzej radzą sobie ze złym humorem, dlatego również młodsi uczniowie ćwiczyli uśmiechy, a żeby nie mieli zbyt łatwo, wcześniej również skosztowali cytryny. Mamy nadzieję, że dzisiejsza akcja oraz dawka witaminy C pozytywnie wpłynie na zdrowie, a przede wszystkim nastrój, Trzynastkowego Zespołu.

WYBORY OPIEKUNA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

20 WRZEŚNIA 2017

20.09.2017r. w naszej szkole odbyły się wybory na opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Głosować mogli wszyscy zainteresowani uczniowie. Każdy mógł oddać jeden głos. Następnie zostały one zliczone przez komisję wyborczą. Drogą demokracji na Opiekuna Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/18 wybrana została Pani Magdalena Dymek. Serdecznie gratulujemy, życzymy owocnej pracy oraz wielu sukcesów!

WYBORY DO MAŁEGO SAMORZĄDU

20 WRZEŚNIA 2017

W dniu 20 września odbyły się w naszej szkole wybory do Małego Samorządu. W tym roku szkolnym zgłosiło się 15 kandydatów do Rady MS, którzy przygotowali plakaty wyborcze. Uczniowie klas pierwszych i trzecich oddali głos na wybranego przez siebie kandydata. Głosy zostały policzone przez uczniowską komisję wyborczą. Głosami  uczniów funkcję Przewodniczącego Małego Samorządu pełnić będzie Adrian Gryta,  Zastępcą Przewodniczącego zostały Julia Fabrycy i Arkadia Przybysławska a łącznikami Maja Dziub i Filip Hutnik.  Nowym władzom MSU gratulujemy i życzymy powodzenia w sprawowaniu swoich funkcji.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ EMOTIKONA

19 WRZEŚNIA 2017

19.09.2017r. z okazji Światowego Dnia Emotikona uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły mieli możliwość ukazania swoich emocji za pomocą samodzielnie zaprojektowanych emotikonów. Przy okazji można było pochwalić się swoim talentem artystycznym. Z ogromną radością zauważyliśmy, że prym wiodły zadowolone i uśmiechnięte buźki.

WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

16 WRZEŚNIA 2017

W dniach 13-18 września 2017r. uczyliśmy się w naszej szkole  demokracji. Na zebraniu przedstawicieli klas ustalono termin wyborów władz Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie, którzy zgłosili swoje kandydatury, mieli szansę przygotowania plakatów wyborczych, a 15 września wzięli udział w debacie. W trakcie spotkania z koleżankami i kolegami z klas 4-7 SP oraz II i III gimnazjum zaprezentowali siebie oraz swoje pomysły na uatrakcyjnienie roku szkolnego 2017/2018. W tym roku do rywalizacji wyborczej przystąpili: Julia Jarzyńska z kl.II, Anna Kolimaga z kl. IIIa, Andżelika Latacz z kl.5b,  Miłosz Łągiewka z kl. II oraz Maria Parla z kl. 5b. Wszyscy uczniowie mieli szansę wzięcia udziału w wyborach i oddania głosu  na  kandydata w sposób tajny i bezpośredni. Głosy zostały policzone przez uczniowską komisję wyborczą, a wyniki upublicznione.  Decyzją uczniów funkcję Przewodniczącej pełnić będzie Andżelika Latacz,  Zastępcą Przewodniczącej została Anna Kolimaga, a Skarbnikiem Julia Jarzyńska.  Nowym władzom Samorządu Uczniowskiego gratulujemy i życzymy wytrwałości w spełnianiu obietnic wyborczych.

PRAŻONKI Z PROFILAKTYKĄ

16 WRZEŚNIA 2017

Tradycyjne we wrześniu odbyła  się  impreza profilaktyczna  „Prażonki z profilaktyką”, która podsumowała ogólnopolską kampanię „Zachowaj Trzeźwy umysł” i otworzyła nowy rok profilaktyczny w roku szkolnym 2017/2018. Młodzież wszystkich zawierciańskich podstawówek rywalizowała w rozgrywkach sportowych. Uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w przeciąganiu liny, a w rzutach do celu zajęli III miejsce. Odbyły się również rozgrywki dorosłych ze zwycięską drużyną w dwa ognie. Niestety w tym pojedynku dorośli nie mieli szans. Kiedy nagrody zostały rozdane wszyscy zasiedli do spożywania wcześniej przygotowanych prażonek. Było pysznie!  Do zobaczenia za rok.

 SPRZĄTANIE ŚWIATA

15 WRZEŚNIA 2017

Jak co roku włączyliśmy się w akcję ,,SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2017” pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Uczniowie naszej szkoły sprzątali teren wokół szkoły i najbliższej okolicy. Zebrano sporą ilość śmieci, która została wywieziona na wysypisko.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

4 WRZEŚNIA 2017

4 września odbyła się  akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 oraz oficjalne otwarcie kompleksu rekreacyjno-sportowego, mieszczącego się w Zawierciu – Kromołowie przy Szkole Podstawowej nr 13.  Kapryśna aura nie pozwoliła w pełni wykorzystać możliwości nowych obiektów, więc licznie przybyli Goście, Rodzice, Nauczyciele oraz Uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej. W części oficjalnej przywitano przybyłych gości;

Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Roberta Warwasa

Prezydenta Miasta Zawiercie Witolda Grima

Zastępcę Prezydenta Miasta Zawiercie Łukasza Konarskiego

Przewodniczącego Rady Miejskiej W Zawierciu Pawła Kaziroda

Radną powiatu zawierciańskiego Małgorzatę Machurę

Radnych Miasta Zawiercie

Małgorzatę Benc

Pawła Domagałę

Mariusza Golenię

Edmunda Kłóska

Grzegorza Kwietnia

Ewę Paluchowską

Michała Szotę

Marka Kozieła Dyrektora Miejskiego Zespołu Obsługi Ekonomiczno- Administracyjnej Szkół w Zawierciu

Wiesława Madeja zastępcę dyrektora Miejskiego Zespołu Obsługi Ekonomiczno- Administracyjnej Szkół w Zawierciu

Ks. Andrzeja Karczewskiego proboszcza parafii p.w. Św. Mikołaja w Kromołowie

Edytę Domagałę przewodniczącą Rady Rodziców

Włodzimierza Czecha przewodniczącego Samorządu Mieszkańców dzielnicy Kromołów

Druha Andrzeja Domagałę Prezesa OSP Kromołów

Stefana Rotarskiego Prezesa Firmy ANRO

Piotra Jurczyka Prezesa Firmy INTERCOR

Następnie miało miejsce odśpiewanie hymnu, wygłoszenie przemówień oraz  przecięcie wstęgi i symboliczne poświęcenie obiektu, a raczej jego potencjalnych użytkowników. W kolejnej części uczniowie zaprezentowali program artystyczny, w trakcie którego popisali się nie tylko umiejętnościami aktorskimi czy wokalnymi, ale także zademonstrowali układy taneczne i pokazy gimnastyczne.  Po akademii uczniowie udali się do klas a zaproszeni gości mieli okazję obejrzeć obiekty sportowe oraz poczęstować się okolicznościowym tortem. Mamy nadzieję , że magia „szczęśliwej Trzynastki” będzie towarzyszyć  uczestnikom uroczystości przez cały rok szkolny,  zarówno w pracy jak i w czasie aktywnego wypoczynku, najlepiej na terenie nowych boisk, siłowni czy placu zabaw.

OGŁOSZENIE !!!

DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13 W ZAWIERCIU INFORMUJE, ŻE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 OBĘDZIE SIĘ W DNIU 4 WRZEŚNIA O GODZINIE 930 .

O GODZINIE 800 W KOŚCIELE P.W. ŚW. MIKOŁAJA W  KROMOŁOWIE ODBĘDZIE SIĘ MSZA ŚWIĘTA. WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

 

rok szkolny 2016/2017

rok szkolny 2015/2016

rok szkolny 2014/2015

rok szkolny 2013/2014

rok szkolny 2012/2013

rok szkolny 2011/2012

rok szkolny 2010/2011

rok szkolny 2009/2010

rok szkolny 2008/2009

rok szkolny 2007/2008 - II semestr

rok szkolny 2007/2008 - I semestr